Adana Gayrimenkul Avukatı, Tapu, Arazi ve İnşaat Dava Avukatı

 # Tapu ve Gayrimenkul Avukatı 

Gayrimenkul avukatlığı çerçevesinde müvekkillerimizin tapu, Tapu ve Gayrimenkul alanındaki düzenlemeler 4721 sayılı Türk Medeni Kanunundan temelini almaktadır. İlgili kanunun 4. kitabında eşya ve taşınmaz mallara dair düzenlemeler yer almaktadır.

Adana’da gayrimenkul alanında bizimle çalışan müvekkilerimize çeşitli alanlarda hukuk danışmanlığı sağlamaktayız. Bu alanlar; gayrimenkul ve Adana’da Tapu ve Gayrimenkul Avukatlığı

adana gayrimenkul avukatı

Gayrimenkul alanında uzmanlık ve deneyim sahibi avukatlar tapu, Adana’da en iyi gayrimenkul avukatını arayan bir kişinin gayrimenkul ve tapu hukuku alanında uzman bir Adana merkezli faaliyet gösteren  İncekaş Hukuk ve Avukatlık Ofisimiz kadrosunda en iyi ve ilgili avukatları barındırmaktadır. Gayrimenkul ihtilaflarında sürece dair tüm hizmetleri sunmakta ve müvekkilde farkındalık yaratan bir danışmanlık yapmaktadır. Tapu ve gayrimenkul avukatlığı çatısı altında verdiğimiz hizmetler; imar kanunu ve değişiklikleri, tapu ve ruhsat için gerekli izin ve belgeler, bu sürece dair devlet ile olan uyuşmazlıkların çözümü, kamulaştırma süreçleri, yönetim plan ve uygulamaları, önleyici hukuk niteliği taşıyan detaylı kira sözleşmeleridir.

En İyi Gayrimenkul ve Tapu Avukatının Nitelikleri

Adana’nın en iyi gayrimenkul avukatı tecrübesine sahip İncekaş Hukuk tapu ve imar alanında edindiği bu yüksek tecrübesini adaletin tecelli etmesi için kullanmaktadır. Bu alanda edinmiş olduğu 10 yılı aşkın deneyim ve tecrübe sayesinde müvekkileri için en etkili çözüm ve sonuç odaklı çalışma hizmetini sunmaktadır. Gayrimenkul diğer bir anlamı ile taşınmaz-tapu davaları Adana Kadastro Mahkeme’sinde görülmektedir. İyi bir Gayrimenkul Hukukuna Dair Dava Çeşitleri

adana tapu avukatı

Adana’da gayrimenkul ve tapu avukatı olarak en çok talep edilen hizmetlerimizden birisi “kat karşılığı kira sözleşmesi”dir. Söz konusu sözleşme ve sözleşmenin hazırlanması süreci herhangi bir mağduriyete mahal vermemek açısından iyi irdelenmelidir. 

Tapu iptal ve tescil davalarının da Adana’da en çok açılan dava çeşitlerinden birisi olduğunu söylememiz mümkündür. Bir gayrimenkul avukatı olarak açıkçası esas ve usul yönünden en fazla deneyim gerektiren dava çeşitlerinden birisidir tapu ve tescil davaları. 

Bu dava çeşitleri haricinde; İpotek tesisi, ipoteğin paraya çevrilmesi ve takibi, intifa ve geçit hakkı, taşınmaz üzerinde tanınan şerh koydurma veya kaldırma işlemleri için de Adana’daki müvekkilerimize avukatlık hizmeti sunmaktayız. 

Anlaşılacağı üzere birçok hukuk dalını bünyesinde barındıran Gayrimenkul Hukuku çeşitli sözleşmelerin karma nitelikte birlikte yer aldığı bir uzmanlık alanıdır. Örneğin bir kat irtifakı sözleşmesinden sonra aynı müvekkilin inşaat firmasıyla yapacağı inşaat sözleşmesini, aynı inşaatın proje danışmanı şirketle yapacağı sözleşmeyi ve yine aynı binanın tamamlandıktan sonraki yönetim planını hazırlamak tek kelimeyle uzman bir gayrimenkul avukatının üstesinden gelebileceği bir süreçtir. Bu süreçlerin tamamında gayrimenkul hukukuna ilişkin hükümler uygulanır.

Gayrimenkul Davaları Adana’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Öncelikle gayrimenkul ve tapu konulu davalar Kadastro Mahkeme’sinde görülür. Dolayısı ile bir tapu davasının Adana koşullarında ne kadar sürece sonuçlanacağı ilgili kadastro mahkemesinin yoğunluk durumuna göre belirlenebilecektir. Pratikte Hukuk Büromuzun baktığı davalar dava çeşidine göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 8 ay sürmektedir. 

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Yorumlar (4)

Selamlar, ön alım sözleşmesi için danışmanlık hizmeti almak istiyorum.

Tarafımıza ulaşarak randevu alınız. Teşekkürler.

Merhaba Ben tarla hissesi aldım 6ay önce aldığım tarlaya tarla 17/06 2019 davalı olduğunu öğrendim e-Devletten Müzekkere davasi açilmiş ne demek oluyor kimseyle muhatap bulamıyorum ne yapmam gerekiyor bana bir yol gösterirseniz çok memnun olurum şimdiden ilginize teşekkür ederim

Selamlar, ilgili dosyayı detaylı incelememiz gerekmektedir. Aksi taktirde yorum yapmamız mümkün değil.

bir yorum bırakın

error: Kopyalama, kısıtlı içerik ve diğer özellikleri sadece kayıtlı üyeler kullanabilir. Menü>Üyelik sekmesinden detaylı bilgi edininiz.