Adana Gayrimenkul Avukatı, Tapu, Arazi ve İnşaat Dava Avukatı

Tapu-Gayrimenkul Davaları

Gayrimenkul avukatlığı çerçevesinde müvekkillerimizin tapu, arsa ve inşaat konularında yaşadıkları hukuki sıkıntılarda danışmanlık ve dava vekilliği yapmaktayız. Gayrimenkul ve tapu hukuku; arsa, arazi, apartman, konut gibi taşınmazlar nedeniyle meydana gelen hukuki uyuşmazlıkları çözümleyen bir hukuk alanıdır. Gayrimenkul ve tapu avukatı olarak sunduğumuz hizmetler şu şekildedir:

Tapu ve Gayrimenkul alanındaki düzenlemeler 4721 sayılı Türk Medeni Kanunundan temelini almaktadır. İlgili kanunun 4. kitabında eşya ve taşınmaz mallara dair düzenlemeler yer almaktadır.

Adana’da gayrimenkul alanında bizimle çalışan müvekkilerimize çeşitli alanlarda hukuk danışmanlığı sağlamaktayız. Bu alanlar; gayrimenkul ve arsa yatırımcıları, mimarlar ve müteahhitler, inşaat firmaları ve inşaat yatırımcıları şeklinde örneklendirilebilir.  Adana’da yer alana avukatlık ve hukuk danışmanlık ofisimiz gayrimenkul ve tapu alanında uzmanlığı ve deneyimi ile en iyi avukatlık hizmetini sunmaktadır.

Adana’da Tapu ve Gayrimenkul Avukatlığı

adana gayrimenkul avukatı

Gayrimenkul alanında uzmanlık ve deneyim sahibi avukatlar tapu, arsa ve inşaat hukuku üzerine çalışma yürütürler. Bu alanlarda çıkan her türlü ihtilaf bir gayrimenkul avukatının iş alanına girer. Gayrimenkul hukuku içerisinde birden fazla hukuk dalı barındırır. Bu nedenle gayrimenkul ve tapu avukatlığı engin deneyim gerektiren bir meslektir. Bu alanda yayımlanan tüm kanun değişiklikleri ve içtihatlar günbegün avukat tarafından okunmalı ve avukat kendisini güncel tutmalıdır.

Adana’da en iyi gayrimenkul avukatını arayan bir kişinin gayrimenkul ve tapu hukuku alanında uzman bir avukat ile çalışması elzemdir. En başarılı gayrimenkul avukatı tanımı aslında avukatın gayrimenkul öğretisi ve içtihadına ne kadar hakim bir avukat olduğunu niteleyen bir kavramdır.

Adana merkezli faaliyet gösteren  Avukat İncekaş Hukuk ve Avukatlık Ofisimiz kadrosunda en iyi ve ilgili avukatları barındırmaktadır. Gayrimenkul ihtilaflarında sürece dair tüm hizmetleri sunmakta ve müvekkilde farkındalık yaratan bir danışmanlık yapmaktadır. Tapu ve gayrimenkul avukatlığı çatısı altında verdiğimiz hizmetler; imar kanunu ve değişiklikleri, tapu ve ruhsat için gerekli izin ve belgeler, bu sürece dair devlet ile olan uyuşmazlıkların çözümü, kamulaştırma süreçleri, yönetim plan ve uygulamaları, önleyici hukuk niteliği taşıyan detaylı kira sözleşmeleridir.

En İyi Gayrimenkul ve Tapu Avukatının Nitelikleri

Adana’nın en iyi gayrimenkul avukatı tecrübesine sahip İncekaş Hukuk tapu ve imar alanında edindiği bu yüksek tecrübesini adaletin tecelli etmesi için kullanmaktadır. Bu alanda edinmiş olduğu 10 yılı aşkın deneyim ve tecrübe sayesinde müvekkileri için en etkili çözüm ve sonuç odaklı çalışma hizmetini sunmaktadır. Gayrimenkul diğer bir anlamı ile taşınmaz-tapu davaları Adana Kadastro Mahkeme’sinde görülmektedir. İyi bir avukat bu mahkemenin yollarını defalarca arşınlamış olmalıdır.

Gayrimenkul Hukukuna Dair Dava Çeşitleri

adana tapu avukatı

Adana’da gayrimenkul ve tapu avukatı olarak en çok talep edilen hizmetlerimizden birisi “kat karşılığı kira sözleşmesi”dir. Söz konusu sözleşme ve sözleşmenin hazırlanması süreci herhangi bir mağduriyete mahal vermemek açısından iyi irdelenmelidir. 

Tapu iptal ve tescil davalarının da Adana’da en çok açılan dava çeşitlerinden birisi olduğunu söylememiz mümkündür. Bir gayrimenkul avukatı olarak açıkçası esas ve usul yönünden en fazla deneyim gerektiren dava çeşitlerinden birisidir tapu ve tescil davaları. 

Bu dava çeşitleri haricinde; İpotek tesisi, ipoteğin paraya çevrilmesi ve takibi, intifa ve geçit hakkı, taşınmaz üzerinde tanınan aynihakların kullandırılması, kentsel dönüşüm ve müteaahhitle yapılan sözleşmeler, imar durumunun belirlenmesi ve arsa niteliği, tedarikçi firmalar, inşaat yapımı ve taşeron çalışanlarla yapılan sözleşmeler, kat mülkiyeti ve irtifa hakkı, ön alımhakkı ve sözleşmesi, apartman yönetim planı ve ihtilafları, tapu kayıtlarına şerh koydurma veya kaldırma işlemleri için de Adana’daki müvekkilerimize avukatlık hizmeti sunmaktayız. 

Anlaşılacağı üzere birçok hukuk dalını bünyesinde barındıran Gayrimenkul Hukuku çeşitli sözleşmelerin karma nitelikte birlikte yer aldığı bir uzmanlık alanıdır. Örneğin bir kat irtifakı sözleşmesinden sonra aynı müvekkilin inşaat firmasıyla yapacağı inşaat sözleşmesini, aynı inşaatın proje danışmanı şirketle yapacağı sözleşmeyi ve yine aynı binanın tamamlandıktan sonraki yönetim planını hazırlamak tek kelimeyle uzman bir gayrimenkul avukatının üstesinden gelebileceği bir süreçtir. Bu süreçlerin tamamında gayrimenkul hukukuna ilişkin hükümler uygulanır.

Gayrimenkul Davaları Adana’da Ne Kadar Sürede Sonuçlanır?

Öncelikle gayrimenkul ve tapu konulu davalar Kadastro Mahkeme’sinde görülür. Dolayısı ile bir tapu davasının Adana koşullarında ne kadar sürece sonuçlanacağı ilgili kadastro mahkemesinin yoğunluk durumuna göre belirlenebilecektir. Pratikte Hukuk Büromuzun baktığı davalar dava çeşidine göre farklılık göstermekle birlikte ortalama 8 ay sürmektedir. 

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Hakkında: Avukat Saim İncekaş

blank
Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Ayrıca

blank

Adana Barosu Avukatları

Adana Barosu Avukatları

4 yorumlar

  1. blank

    Selamlar, ön alım sözleşmesi için danışmanlık hizmeti almak istiyorum.

  2. blank

    Merhaba Ben tarla hissesi aldım 6ay önce aldığım tarlaya tarla 17/06 2019 davalı olduğunu öğrendim e-Devletten Müzekkere davasi açilmiş ne demek oluyor kimseyle muhatap bulamıyorum ne yapmam gerekiyor bana bir yol gösterirseniz çok memnun olurum şimdiden ilginize teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: