Adana Boşanma Avukatı

Aile Hukuku kaynaklı davalara örnek olarak; boşanma, velayet(velayetin değiştirilmesi), eşler arası mal paylaşımı, nafaka davaları verilebilir. Türkiye’de son yıllarda aile hukuku kaynaklı dava sayısında büyük bir artış gözlemlenmektedir.

Adana, boşanma davası sayısı yüksek illerimiz arasında bulunmaktadır. Bu çerçevede Adana’da boşanma davaları ile ilgilenen avukatlara yoğun olarak rastlanmaktadır. İncekaş Hukuk Bürosu olarak bu alanda profesyonel hizmet sağlayan kuruluşlardan bir tanesiyiz.

Özellikle belirtmek gerekir ki Adana’da boşanma avukatı olarak yapılan tanım avukatın tercih ettiği çalışma alanıyla ilgilidir. Bu neticede “boşanma avukatı” tanımı bir unvan niteliğinde değildir. Dolayısı ile “Adana boşanma avukatı mısınız? Boşanma avukatı hangi davalara bakar? Adana’daki boşanma avukatları kimlerdir?” gibi sıkça sorulan sorulara cevaben “İlgi ve çalışma alanımızın Aile hukuku ve boşanma davaları” olduğunu söyleyebiliriz. Ezcümle şu hususu vurgulayarak belirtmemiz gerekir ki; “Adana boşanma avukatı ücretleri“, “adana avukat“, “adana avukatları” gibi kavramlar halk arasında kullanılan bir tanımlamadan öteye geçmemektedir.

Ailenin Korunması

Aile hukuku ve ceza hukuku ne yazık ki birçok kez iç içe geçmektedir. Aile İçi Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun çerçevesinde her ne kadar caydırıcı önlemler alınmış olsa da aile içi şiddet vakıaları son bulmamıştır. Aile içi şiddet vakıaları her zaman ön sorun olarak ele alınır. Adana gibi büyük bir şehirde boşanma davası hacminin artmasının bir nedeni de aile içi şiddetin had safhada olmasıdır. Sosyal inceleme raporu, uzaklaştırma, mal rejiminin tasfiyesi, bilirkişi raporuna itiraz, soruşturma, koruma, istinaf, tedbir nafakası, karar düzeltme, manevi tazminat, ortak evin tahsisi ve tahliyesi, temyiz, adli yardım, tahkikat, tanık beyanlarına karşı beyan, koruma talebi, babanın çocuğu görmesi(kişisel görüş), geçici velayet, yardım nafakası, mehir senedi, nafakanın kaldırılması, ayrılık gibi başvurular ivedi şekilde sonuçlandırılır. Bu süreçlerin takibi ve analizi son derece önemlidir. Savcılığa yapılan bir suç duyurusunun ne zaman sonuçlanacağı da müvekkillerimizin önem verdiği bir husustur.

Boşanma davası neticesinde “boşananınca evden kim gider?” sorusu da boşanma avukatı olarak sıklıkla karşılaştığımız bir argümandır.

Boşanma Dava Süreci

Yukarıda da değindiğimiz üzere İstanbul, Ankara ve İzmir’den sonra boşanma dava sayısının en yüksek olduğu ilimiz Adana’dır. Bu hususta Adana’nın nüfus sayısının yüksek olmasının da önemi vardır.

Boşanma davası ağırlıklı olarak subjektif olguları ihtiva eder. Boşanma sürecinde herkesin farklı bir yorumu olur. Bu neticede süreç kaotik bir hal alır. Kulaktan dolma yönlendirmelerle yapılan işlemler çoğu zaman büyük hak kayıplarına yol açmaktadır. Böyle bir aşamada tarafımıza gelen birçok müvekkilimiz mevcut olmuştur. Süreci avukatınız olarak efektif ve sağlıklı yönetebilmemiz açısından boşanmanın duygusal anlamda sirayet ettiği ilk andan itibaren tarafımızla iletişime geçmeniz kritik derecede önem arz eder.

İster anlaşmalı ister ise çekişmeli boşanma söz konusu olsun, dilekçe ve protokolde küçük bir detayın gözden kaçırılması veya tebligatın unutulması mağduriyete yol açabilmektedir. Öyle ki süreç hali hazırda son derece duygusal yoğunluk içermektedir ve kişinin hatalı bir karar verme ihtimali bir o kadar yüksektir. Tüm bu çerçevede boşanma davalarının profesyonellik gerektiren bir avukatlık alanı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Çünkü evliliğin sona ermesiyle birlikte ekonomik ve medeni yönden birçok sonuç ortaya çıkar. İyi düşünüp öngörülü kararlar verebilmek gerekir. Bu süreçte dava dilekçesi, cevap dilekçesi, cevaba cevap dilekçesi, delil dilekçesi, aksini ispat, davanın ihbarı, karşı dava, istinafa cevap ve beyanlar davanın kaderini belirler.

Aile Hukuku ve Boşanma Davaları: Aile Hukuku ve Boşanma Avukatı Saim İncekaş

Evliliğin sona ermesi durumunda gündeme gelen boşanma davaları oldukça kapsamlı bir alandır. Boşanma Avukatı; gerek eşler ve çocuklar gerekse toplum açısından önemli etkileri olan boşanma davasında hukuki stratejinizi belirleyen kişidir.

Boşanma davalarının önemli ve riskli neticeleri mevcuttur. Boşanma davasını ister siz açın, ister ise eşiniz açsın, bu süreci aile hukukunda uzman bir avukatla yürütmeniz dava sürecinizi kritik şekilde etkileyecektir. Bu süreçte hangi hukuk bürosunu ve avukatı işe alacağınıza dair doğru bir karar vermelisiniz. Adana boşanma avukatı Saim İncekaş hukuk sürecin her aşamasında size yardımcı olmaya hazırdır.

 • Boşanma Davası Dilekçeleri
 • Boşanma Davası Genel Makaleler
  • Aile Konutu ve Ortak Konut
  • Ailenin Korunması
  • Anlaşmalı Boşanma
  • Ayrılık Davası
  • Affetmenin Gerçekleşmesi
  • Boşanma Davasında Geçici Önlemler
  • Boşanma Davasında Kullanılacak Deliller ve İspat
  • Boşanma Sebepleri
   • Akıl Hastalığı
   • Cinsel Şiddet
   • Duygusal Şiddet
   • Ekonomik Şiddet
   • Fiili Ayrılık
   • Fiziksel Şiddet
   • Görsel Şiddet
   • Karma Şiddet
   • Sosyal Şiddet
  • Boşanma Süreci
  • Boşanmada Eşya Alacağı
  • Boşanmada Eşya Tespiti
  • Boşanmada Maddi-Manevi Tazminat
  • Boşanmada Mal Paylaşımı
   • Dilekçeler
   • Uygulama
  • Boşanma Kurumunun Tarihçesi
  • Eşlerin Meslek Seçimi
  • Evlilik Birliğinin Yönetilmesi
  • Kadının Erkeğin Soyadını Kullanması
  • Kadının Kızlık Soyadını Kullanması
  • Ziynet-Altın Alacağı Davası
 • Boşanma Davasında Usul
 • Boşanma Yargıtay ve Mahkeme Karar Metinleri
 • Evlat Edinme
 • Evliliğin İptali

Boşanma davalarında sahip olduğumuz kilit özellikler:

Tecrübe ve Yüksek İletişim; İncekaş Hukuk Bürosu, Adana boşanma avukatlarından Saim İncekaş yüksek iletişim becerisi ve tecrübesi ile süreci sizin adınıza yönetir. Saim İncekaş 8 yılı aşkın hukuki deneyime sahip, aile hukuku alanında birçok sertifika almış, çocuk velayeti, kişisel görüş, mal paylaşımı, nafaka ve boşanma avukatıdır. Boşanma davanızı tüm yönleriyle ele alacak bilgi ve birikime sahiptir. Dikkatli, özenli ve anlayışlı tavsiyeler için Avukat Saim İncekaş Hukuk Bürosu ile iletişime geçiniz.

İhtiyaçlarınıza ve Hedeflerinize Odaklı Dürüst, Deneyimli Yasal Danışman; Avukat Saim İncekaş müvekkilin hedeflerine öncelik verir. Boşanma neticesinde sorunlarınız ve endişelerinizi çözmek, mal varlığı değerlerinizi korumak Saim İncekaş’ın önceliğidir. Adana boşanma avukatı olarak Saim İncekaş konu hukuk olduğunda son derece açık, şeffaf ve yönlendirici stratejilerle sonuca ulaşmanız için aktif olacaktır.

Güvenebileceğiniz Yasal ve Öngörülü Danışmanlık; Avukat Saim İncekaş, Adana boşanma avukatı deneyimine İncekaş Hukuk Bürosu’nu kurarak devam etmiştir. Uluslararası Lahey Sözleşmesi, Anayasa ve Medeni Kanun kapsamında şekillenen aile hukuku ve boşanma davaları Saim İncekaş tarafından derinlemesine incelenmekte ve dava sürecine ışık tutulmaktadır. Girift bir alan olan aile hukukunun uzmanlık gerektirdiği şüphesizdir. Adana, Seyhan, Çukurova ve Yüreğir boşanma avukatı Saim İncekaş ile iletişime geçmek için 0534 910 97 43 veya 0322 245 00 44 telefon numaralarından hukuki danışmanlık ve avukatlık için bizlere ulaşabilirsiniz.

Boşanma davalarında tecrübe ve yüksek iletişim becerisi

İyi bir boşanma avukatıyla çalışmak

Boşanma davası söz konusu olduğunda en iyi boşanma avukatı aranır. “İyi bir boşanma avukatından” anlaşılması gereken avukatın iletişim becerilerinin ve hukuk bilgisinin yüksek olmasıdır. En iyi ve doğru Adana boşanma avukatı davanız üzerine yoğunlaşıp emek harcayan kişidir. Avukatın davanızda başarı sağlayabilmesi için sahip olduğu deneyim önemlidir. Avukat Saim İNCEKAŞ iyi bir boşanma avukatının yerine getirmesi gereken profesyonel ve şeffaf yaklaşımı sizlere sağlar.

Boşanma Avukat Ücreti

2022 yılı için, Adana’da anlaşmalı boşanmalarda boşanma avukatı tarifesi 10.000,0 TL iken, çekişmeli boşanma davalarında ise bu miktar 20.000,00 TL olarak belirlenmiştir.

“Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır?” şeklinde sıkça karşılaştığımız bu soruyu da samimi bir şekilde ele alacağız. Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki davanın zorluğuna ve karışıklığına göre dava ücretleri farklılık gösterir. Örneğin daha kolay ve hızlı bir prosedür olan anlaşmalı boşanma davasında avukat ücreti de daha az olur. Avukat hakkaniyete değer veren bir kişi olarak davada ne kadar emek sarf edecekse o oranda hizmet ücretini belirleyecektir.

2020 yılı için boşanma avukatının çekişmeli boşanma davalarında alabileceği asgari/minimum ücret 6.800 TL‘dır. Anlaşmalı boşanma davalarında avukatlık ücreti ise 4.600 TL’dir. Adana’daki bir boşanma avukatının dava türüne göre değişiklik gösterebilen ücretini detaylı olarak buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Özet olarak boşanma davasında avukatın hizmet bedeli olarak talep edeceğiz ücretler şu şekildedir:

 • Çekişmeli Boşanma Davası Ücreti: 6.800 TL
 • Anlaşmalı Boşanma Davası Ücreti: 4.600 TL

Şu hususa dikkat etmeniz gerekir; yargılama giderleri mahkeme tarafından talep edilen ve avukatlık ücretinin haricindeki bir masraftır. Şu yazımızı inceleyerek yargılama giderlerinin ne anlama geldiğini ve boşanma davasında talep edilecek harç ve giderlerin miktarını öğrenebilirsiniz.

Ekonomik gücü olmayan vatandaşlar “adli yardım” başvurusu yapabilirler. Adli yardım kişilerin ekonomik açıdan güçsüz olduklarını kanıtlayarak Adana Barosundan ücretsiz avukat talep etmeleri sürecine verilen isimdir. Vatandaşlar adli yardıma başvuru için gerekli belgeleri şuradan öğrenebilirler veya direkt adana avukatlarına ait telefon numaralarından onlara ulaşabilirler. Yine de avukat tutmadan önce şu makalemizi okumanızı öneririz.

Boşanma Konulu Hukuki Hizmetlerimiz

Evliliğin sevgi birlikteliği olduğu, ailenin sıcak ve koruyucu bir yuva özlemini giderdiği aşikardır. Ancak temelinden sarsılmış durumda olan bir evliliği devam ettirme çabası da bir o kadar yıpratıcıdır. Boşanma konulu davalarda sona eren sadece evlilik değildir; malvarlığı paylaşımı, tazminat, nafaka, velayet gibi hususlar gündeme gelecektir.

Boşanma davaları kanunda öngörülen belirli sebeplerin varlığı halinde evlilik birliğinin sona erdirilmesini ve ayrıca çeşitli tedbirlerin birlikte düzenlenmesini sağlama amacına dayalı bir dava türüdür. Boşanma dilekçesinde boşanma sebepleriniz ve talep ettiğiniz tedbirler avukatınız tarafından hazırlanır. Avukat Saim İncekaş tarafından hazırlanan boşanma dilekçelerine örnek olarak şu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Boşanma avukatınızın görev ve sorumlulukları şu şekildedir:

 • Maddi ve Manevi Tazminat,
 • Eşlerin Mal Rejimi,
 • Tedbir Nafakası,
 • Ortak konutun eşe tahsisi,
 • Evlilik İçerisinde Elde Edilen Mallara Katkı payı,
 • Çocuğun Velayeti,
 • Ortak hayatın yeniden kurulamaması,
 • Affetmenin gerçekleşmesi,
 • Eşin malları üzerinde tedbir uygulanması,
 • Mal rejiminin tasfiyesi,
 • Yabancı uyrukluların boşanma süreci,
 • Boşanma davasına karşı dava açmak,
 • Sosyal inceleme raporu,
 • Şiddet mağduru eş lehine koruma kararı alınması,
 • Boşanma neticesinde mal rejiminin tasfiyesi,
 • Bilirkişi raporuna itiraz,
 • Soruşturma,
 • Boşanma kararının istinafa götürülmesi,
 • Boşanma davasında tedbir nafakası bağlanması,
 • Hukuka aykırı kararın düzeltilmesi,
 • Ortak konutu boşanma sürecinde hangi eşin kullanacağı,
 • Boşanma kararını temyiz etme,
 • Boşanma davasında adli yardımdan faydalanma,
 • Boşanma davası sürecinde tahkikat,
 • Boşanma davasındaki tanık beyanlarına karşı beyan,
 • Babanın çocuğu görmesi(kişisel görüş),
 • Dava süresince geçici velayet,
 • Yardım nafakası,
 • Mehir senedi,
 • Nafakanın kaldırılması,
 • Ayrılık kararı alınması,
 • Fiziksel şiddete dayalı boşanma davası açılması,
 • Açılan boşanma davasının reddedilmesi talebi,

Boşanma sürecinin sancılı ve gergin bir süreç olduğu ortadadır. Bu doğrultuda aşağıda yer alan videolarımızı izleyerek süreç hakkında fikir edinebilir, süreci daha rahat idrak edebilirsiniz.

Boşanma kararımı eşime nasıl söyleyebilirim?
Anlaşmalı Boşanmak Mı İstiyorsunuz? Şartları sağlayıp sağlamadığınızı görmek için aşağıdaki soru-cevap formumuza katılın!
Temennimiz her evliliğin sağlıklı bir şekilde devamıdır. Gerçekten de evlilik kurumu toplumun üstün yararını gerektiren bir yapıdır.
Türk Medeni Kanunu gereğince anlaşmalı boşanmayı gerçekleştirmek için evliliğinizin 1 seneyi tamamlamış olması gerekmektedir. Bu nedenle anlaşmalı boşanmayı gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Anlaşmalı boşanma dışında boşanmayı gerçekleştirmenizi sağlayacak diğer seçeneklerinizi öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz.
Aylık ödenecek nafaka miktarında eşlerin anlaşmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde hakim tarafından dava çekişmeli boşanma davasına çevrilir.
Anlaşmalı boşanma için uygun şartları taşıyorsunuz. Dilediğiniz zaman sizin adınıza avukat olarak süreci başlatabiliriz. Bunun için lütfen WhatsApp veya telefon araması üzerinden bizimle iletişime geçiniz.
Tazminat ve miktarı hususunda eşlerin anlaşmış olması gerekmektedir. Aksi taktirde hakim tarafından dava çekişmeli boşanma davasına çevrilir ve kusur değerlendirmesi yapılarak hangi eş kusurlu bulunursa o eşe aleyhine tazminata hükmedilir.
Anlaşmalı Boşanma Mümkün Değil
Anlaşmalı boşanmanın gerçekleşebilmesi için eşlerin “velayet” hususunda tamamen anlaşmış olmaları gerekir. Velayet hususunda anlaşma sağlanamaz ise hakim tarafından dava çekişmeli boşanma davasına dönüştürülür, velayetin hangi eşte kalmasının daha sağlıklı olduğunu araştırmak amacıyla pedagogdan rapor alınır ve bu rapor doğrultusunda karar verilir. Bu süreçte boşanma da gerçekleşmiş olmaz.

İlgili Kanunlar

Boşanma Avukatlığıyla İlgili Diğer Hizmetlerimiz

 • Velayet
 • Evlat Edinme
 • Nişan
 • Soybağı

 

 

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

34 yorumlar

 1. İnci Yürekli

  Detaylı sorularım var randevu için uygun saatleriniz nelerdir?

  • Tarafımızla iletişime geçiniz lütfen.

   • Eylül ayı ortasında eşimle küçük bir anlaşmazlık yaşadık ve eşim bana karşı anlaşmalı boşanma davası açtı. Aradan 2 gün sonra mahkeme duruşması vardı ve adliyeye gittiğimizde anlaşmalı boşanma davasından vazgeçtiğimizi ilgili mahkeme kalemine bildirdik. Mahkeme kalemi ise şimdi gidin ve size tebligat yapmamızı bekleyin dedi. Aradan belli bir süre geçtikten sonra PTT kuryesi kapımıza tebligat için bir etiket bıraktığını gördük. Etikette tebligatınız muhtarlığa bırakılmıştır oradan teslim alınız yazıyordu ancak o esnada biz boşanmaktan vazgeçmiştik ve muhtarlığa gidip teslim almadık. Ardından kısa bir süre sonra ikinci bir ptt kuryesi notu daha kapımızda gördük ve muhtarlığa bırakıldığını yazıyordu. İkinci gelen tebligatı da bugüne kadar almadık. Şimdi merak ettiğimiz nokta şu; Acaba ben ve eşim gelen bu tebligatları almadığımız için bir ceza alırmıyız ve ne gibi sorunlar olabilir? Teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

    • Selamlar Tuncay Bey,

     Hayır, tebligatları almamanız bir sıkıntı doğurmaz sizin aleyhinize. Siz zaten anlaşmalı boşanma davasını açarken mahkeme veznesinde “gider avansı” adı altında bu tebligatların giderlerini önceden depozit ediyorsunuz. Dolayısı ile tebligatların gideri zaten size ait olduğundan dolayı bu durum aleyhinize bir durum doğurmuyor. Ayrıca herhangi bir cezai prosedür yok tebligatları teslim almamanız nedeniyle merak etmeyiniz.

   • Merhaba iyi günler.
    Bi sorum olacak size yardımcı olursanız sevinirim.
    Bi tanidigimin eşi babası vefat etmiş kocası vefat etmiş bunlardan maaş alıyor ve tanidigimla kişiyle birlikte yaşıyorlar herhangi bi suç oluşumu varmı şikayet etsem sonuç alırmıyım?

    • Selamlar Selim Bey, ölüm maaşının kesilmemesi için kasıtlı olarak evlenilmediğinin ispatı gerekir, uygulamada ispat açısından zor bir durum. Sorunuzun cevabı ise evet; bu durum kanunen bir suç teşkil ediyor.

 2. Ertürk Bağcı

  Selam avuaktım boşanma davamız sonuçlandı tazminat kararı verilmedi talep etme hakkım var mı

  • Mevcut boşanma davasında tazminat talebiniz bulunmaması durumunda ek bir dava açarak tazminat ve evliliğin sona ermesine dayalı haklarınızı talep etmeniz mümkün.

   • Hayırlı sabahlar.hayırlı işlerınız olsun.eşim 10 yıla yakın nafaka ödüyor eski hanımı bize nafaka artımı davası açmiş eşim emekli ve çalişandır. Biz kiracıyız eşimin eski eşi ait dairesı bulunmakta daireyı boş bırakmakta ve kendi yetişkin çoçuklarıyla kirada yaşamaktadır.şu an itibarıyle zorda olsa ev almaya niyetlendik sorum şu an için evi alırsak dava sonucuna nasıl etkı eder 275 tl nafaka ödüyoruz eşim hep 300 ödemiştır lütfen yardımcı olurmusunuz evi davadan sonra almayalım mı? Teşekkür ederim acıl cevap belliyorum

 3. Merhaba ben 7 yıllık evliyim 2 çocuğum var eşim 1 yildir tutukluydu ama ceza aldı 12 sene 6 ay ben boşanmak istiyordum dava acsam ne kadar ücret veririm hemen boşana bilirmiyim ve çocuklarmi alabilirmiyim bilgi verir misiniz lütfen şimdiden teşekkür ediyorum

 4. Adana’da boşanma avukatlığı için talep ettiğiniz ücret nedir acaba?

 5. Adana’da yer alan boşanma avukatları arasında en iyi seçim bence.

 6. Anlaşmalı boşanma davamı çok hızlı sonuçlandırdılar. Teşekkürler.

 7. Açtığım bir boşanma davası ne kadar sürer adanada?

 8. duruşmaya eşimle bende katılmak zorunda mıyız acaba? adana adliyesinde mi oluyor boşanma davaları

 9. Evliliğin 10.ayında eşini evden kovan bir adam ve evden ayrılmak zorunda kalan bir kadın Çekişmeli boşanma davasının mahmeme tarafından kanıt yetersizliğinden dolayı boşanmanın reddine karar vermesine karşın eşlerin birbirleri ile hıc bir sekilde gorusmemeleri(telefon dahil)ayrı sehırlerde yasamamaları ve evli iken sorumluluklarını bilmemesi mesleği olduğu halde dizi setlerinde fguranlık yapması( esinin istemediği halde) erkeğin bekar gıbı bayanlarla gezip eglenmesi içkili mekanda bulunması esinin bilgisi yok iken tek başına yurt içi yurt dısı tatillere gitmesi Instagram hesabından uygunsuz hesap ve fotoğrafları begenıp takıp etmesi bosanma davasının tekrar aCılmasında kadına bı fayda sağlar mı tesekkurler

  • Durumunuz hakkında yorum yapabilmek için bir kaç bilgiye daha sahip olmam gerekir. İletişim numaramızdan bize ulaşarak daha detaylı bilgi alınız. Hukukta en kötü şey yanlış yönlendirmedir.

 10. Adana seyhanda oturuyorum. Randevu almak istiyorum. Boşanmak istiyorum bu konuda danışma hizmeti almam gerekli.

 11. Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

 12. Slm iyi günler eşimden boşandım çocukları haftasonu C. Tesi saat 14:00 da alıp pazar saat 21:00 de bırakmam gerekiyor. Çalıştığım kurumda her hafta sonu çalışıyorum. Hafta sonu çalışmamam konusunda yardım istedim fakat İşyeri bana bu konu ile ilgili bir yasal düzenleme olmadığını söyleyip yardımcı olamayacağını söyledi. Bu konu ile ilgili bir yasal düzenleme var mıdır. Teşekkür ederim.

 13. 4 yıllık evliyim 2 tane oğlum var birı 3 yaşında biri iki aylık eşim yurd dışında birı ile görüşüyor ve benden nikahı istedi onunla nikah kıyıp gidecek beni gerçek bosamiyormus kağıt üstünde bosuyor ben kaynanam gille kalacam eşim vatandaş olduğunda onu bosayıp gelip yine bana nikah kiyacakmis bende kabul etmedim beni evden kovdu beni çocuklarımı benden almakla tehdit ediyor ve çekişmeli dava açtı ne yapabilirim çocukları alabilirmiyim

 14. zekeriya çetin

  merhaba sayın yetkili.
  eşim ile 28/02/2017 (nikahlandık) düğün ağustos ayında oldu . bu evlilik tarihinden 10 gün önce kredisi hala devam eden ev aldım
  aracımı 28/02/2017 olarak görünüyor ruhsatta
  şimdi eşimle anlaşamamazlıktan dolayı iki tarafından onayı ile boşanmak istiyorum . ama karşı taraf benden bazı taleplerde bulunmak istediğini söyledi , sürekli fikri değişiyor ve ben çok sıkıldım bu durumda artık engelledim bütün sosyal hesaplardan.
  bir çocuğumuz oldu 5 aylık şuan velayeti annesinde kalması en doğru olanı zaten.
  fakat aklıma takılan soru şöyle
  eşim mal varlıklarımın hangilerınde hak talep edebilir ve nafaka cocuğum annesinde kalacagı için ne kadar nafaka ödemek zorunda kalırım acaba ?

 15. Sıradan Bir Kul

  Hocam merhaba hakaretten sonraki 5.5 ay affetme sayılır mı? 5.5 ay boyunca beraber yaşadık ama soğukluk vardı tabiki tam 175 gün yani 6 ay dolmasina yakın savcılığa suç duyurusunda bulundu o günden beri ayrıyız şimdiden teşekkürler

 16. Merhaba,
  Oğlum hanımıyla anlaşmalı boşanma kararı aldı ve geçen cuma günü gerekçeli karar çıktı.14 gün itiraz süresi başladı.Ben protokol yapılması,dava açma anlaşması ve davaya girip iki tarafta protokole uygun boşanmaya evet dediği halde neden 14 gün itiraz süresi oluyor.Şimdi karşı taraf davaya itirazımız yok dilekçesi vermeyip olayı geciktiriyor.Ayrılanlar çok isterlerse tekrar evlenebilirler.Evlenmek çok kolay.14 gün itiraz süresinin amacı ne olabilir.

 17. İyi günler,
  Biz oğlumun babası ile boşandık ve o baska biri evlendi. Evlendiği kişi hamile kaldıktan sonra kendisi ve eski eşinden olan oğlu oğluma babası yokken kötü davranmaya başladılar. Bunları oğlum anlatırken videoya çektim. Öyle ki işi oğlumu korkutucu tehdit boyutuna dahi getirdi. Psikolojik olarak kötü etkileniyor ve artık babası evde yokken can sağlığından da şüphe ediyorum. O kişi ve tüm ailesi için oğluma yaklaşma yasağı ve uzaklaştırma kararı almak istiyorum. Ayrıca iletişim yasağı da almak istiyorum. Şahsı daha önceden tanıyanlar dan psikolojik sorunları olduğunu da duydum. Bunun da araştırılmasını talep etmek istiyorum. Tespiti halinde oğluma süresiz yaklaşma yasağının olmasını istiyorum. Babası bu durumu ihlal etmeye kalkışırsa baba ile de aynı kararı talep ediyorum. Elimde video kayıtları var. Nasıl bir dilekçe yazmalıyım. Bunun için örnek dilekçe örneği gönderebilirseniz sevinirim.
  Teşekkürler

 18. Merhaba iyi günler bn elimden boşanmak istiyorum ve anlaşmalı olmaz dediler dilekçe yazmam gerekiyor mus o Suan İzmir Bn başka şehir anlaşmalı boşanmak istiyorum iki tarafta ama Dilekçede çekişmeli olur dedi acaba ne yapmam gerek bİz anlaştık anlaşmalı boşanmak istiyoruz iki tarafda Nasıll olcak acaba yardımcı olurmusunuz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir