Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

1 Yıllık Kira Sözleşmesi Feshi İhtarnamesi

İHTARNAME

İHTAR EDEN:

MUHATAP :

KONU : Kira sözleşmesinin feshi ile kiralanan taşınmazın tahliye istemidir.

AÇIKLAMALAR

1. Bilindiği gibi, sizinle 19/02/2021 tarihinde X’de bulunan dairemiz için kira sözleşmesi yapmış bulunmaktayız. Kira sözleşmesi 1 yıllık olup tarafınızca da kabul edilmiştir.

2. Bir yıllık kira sözleşmesi 19/02/2022 tarihinde süresi dolmaktadır. 19/02/2022 tarihinde süresi dolan kira sözleşmesi tarafımızca yenilenmeyecek olup, en geç bu süre sonunda tahliye edilmesi gerekmektedir.

3. Bu nedenle anılan sözleşme bir daha yenilenmeyecek olup, Türk Borçlar Kanunu’nun 347. ve 350. maddeleri gereğince işbu ihtarla birlikte mevcut sözleşme tarihinin sonunda (19/02/2022) feshedilecektir. Anılan süre sonunda kiralananı tahliye etmeniz gerekeceğinden şimdiden gerekli hazırlıkları yapmanız ve en geç 19/02/2022’de taşınmazı tahliye etmeniz; aksi halde aleyhinize tahliye davası açılacak olup, dava dolayısıyla ortaya çıkacak yargılama giderleri ve vekalet ücretinin de tarafınıza yükletileceğini ihtaren bildiririz.

Saygılarımızla.

İHTAR EDEN

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir