Sözleşmesi Feshedilen Kapıcının Konuttan Çıkarılması Dava Dilekçesi

Sözleşmesi Feshedilen Kapıcının Konuttan Çıkarılması Dava Dilekçesi

… İLİ   … İLÇE KAYMAKAMLIĞI’NA

YAKINAN:

VEKİLİ:

ŞİKAYET EDİLEN :

SUÇ: 3091 Sayılı Yasaya Muhalefet.

SUÇ TARİHİ:     

 

AÇIKLAMALAR:

1-) … adresinde bulunan ve …. İli, … İlçesi, … Mahallesi, … pafta, … ada, … parselde tapuya kayıtlı ana taşınmaz üzerinde bulunan …. nolu bağımsız bölümü …/…/… tarihli kapıcı sözleşmesi ile kapıcı …’ya tahsis edilmiştir.

2-) Kapıcının sözleşmesi görülen lüzum üzerine …/…/… tarihinde kat malikleri kurulunca feshedilmiş, kapıcı konutundan tahliyesine karar verilmiştir.

3-) İşine son verme kararı kendisine …/…/… tarihinde tebliğ edilmesine ve sözleşmeden doğan tüm haklarını almasına rağmen kapıcı konutunu boşaltmamakta direnmektedir.

4-) Kapıcı konutunun tahliyesini sağlamak için makamınıza başvurma zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM : Arz edilen nedenlerle mülkiyet hakkına yapılan tecavüzün önlenmesi için tecavüz tarihinden itibaren, yasal süre olan 60 gün içerisinde sayın Makamınıza başvuruyoruz Gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ve talep ederiz. tarih

                                                                       Yakınan Vekili

                                                                                                           Av.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir