Kira Sözleşmesi Sonlandırma Bildirimi Örneği

KİRA SÖZLEŞMESİ SONLANDIRMA BİLDİRİMİ

KİRACI:

KİRAYA VEREN:

KONU: … Tarihinden itibaren süre gelen aşağıda yazılı taraflar arasında imzalanan ve kiracı sıfatıyla tarafı olduğum, kira sözleşmesinin tarihinden geçerli olacak şekilde feshi ile kiracılık ilişkisinin sonlandırılması taleplidir.

AÇIKLAMALAR:

Sayın mülk sahibi, ADANA/SEYHAN adresindeki gayrimenkulde tarihinde yapılan kira sözleşmesi gereğince kiracı olarak bulunmaktayım.

Aramızda akdedilen tarihli kira sözleşmesi tarihinde sona erecektir.

İşbu kira sözleşmesinin bitiş tarihi olan itibari ile kira sözleşmesinin yenilenmeyeceğini ve uzatılmayacağını tarafınıza bildiririm.

Gayrimenkulü … tarihinde … itibari ile tahliye edeceğimi bildiririm.

Kiralanan yerde tarafıma ait eşyalarımı çıkaracağımı ve kiralanan gayrimenkulü temiz ve kullanıma elverişli bir halde ve tüm anahtarlarıyla birlikte kira sözleşmesinde belirtildiği gibi tarafınıza teslim edeceğimi beyan ederim.

Kiralanan mülkte herhangi bir zarara neden olunmadığının tespit edilmesi ve tahliye tarihi itibariyle ödenmemiş kira borcunun da bulunmaması halinde, kira sözleşmesi gereği tarafınıza elden ödenen depozito bedelinin gayrimenkulün tahliyesinden itibaren belirtilen 3 günlük yasal süre içerisinde tarafıma ödenmesi gerekmektedir.

Depozito bedelinin bir kısmının ödenmemesi gerektiğini düşünüyorsanız, gayrimenkulün tahliyesinden itibaren işleyecek yasal süre içerisinde tahliye teslim tutanağı ile birlikte yazılı şekilde tarafıma bilgilendirme yapılmasını gerektiğini belirtirim.

Saygılarımla,

KİRACI

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Yorum var.

  1. Ev sahibi kontratı kaybederse kontrat nasıl fesh edilebilir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir