Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Emlak Komisyon Sözleşmesi

GAYRİMENKUL ALIM SATIM KOMİSYON SÖZLEŞMESİ

GAYRİMENKULÜN CİNSİ:

ADRESİ:

TAPU BİLGİLERİ:

SATICININ ADI-SOYADI/T.C NO :

ADRESİ:

TELEFON NO

ALICININ ADI-SOYADI/T.C.NO :

ADRESİ:

TELEFON NO:

1-Yukarıda adres ve tapu bilgileri bulunan gayrimenkulü … tarihinde … bedelle satıcı satmayı, alıcı almayı ve Emlak Komisyoncusunun aracılık hizmetini tamamladığını kabul etmişlerdir.

2- Satışa mahsuben alıcı tarafından satıcıya … TL peşinat ödenmiştir.

3- Alıcı gayrimenkulü almaktan vazgeçerse satışa mahsuben verdiği bedeli geri alamayacaktır. Cayma bedeli olarak satıcıda kalacaktır. Satıcı vazgeçerse, satışa mahsuben aldığı bedeli alıcıya vermeyi kabul ve taahhüt eder.

4- Emlak komisyoncusuna birinci maddede kararlaştırılan satış bedelinin %2+KDV oranında satıcı, yine aynı meblağ üzerinden %2+KDV oranında alıcı tarafından aracılık ücretinin, bu sözleşmenin imzasından itibaren komisyon ücreti olarak peşin ödeneceğini alıcı ile satıcı kabul ve taahhüt etmiştir. Satışla bağlı olmaksızın emlak komisyoncusu tarafları bir araya getirme görevini tamamladığı için komisyon ücreti muaccel hale gelmiştir.

5- Bu sözleşme satıcı, alıcı ve emlak komisyoncusu arasında yukarıda belirtilen şartlarla birlikte geçerli olmak üzere imzalanmış olup, doğabilecek uyuşmazlıklarda Antalya Mahkemeleri ve İcra Dairelerinin yetkili olduğu kabul edilmiştir.

ALICI – SATICI – EMLAK KOMİSYONCUSU

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir