Bir Sayfa Seçin

Adana Miras Hukuku Avukatları

Adana Miras Hukuku Avukatı

Adana Miras Avukatları

Miras hukuku ölen kişiye ait taşınır ve taşınmaz mallarını inceler. Miras davaları akrabalar arasında görülmektedir. Çünkü ölen kişinin mirasında hak sahibi olan kişiler yine o kişinin akrabalarıdır. Mirasın nasıl paylaştırılması gerektiği kanunda kesin olarak belirtilmiştir. Eğer ki miras paylaşımında kanun kurallarına bir aykırılık söz konusu olursa bu durumda en iyi miras avukatı ile anlaşıp görüşmeniz gerekecektir.

Adana miras avukatı bakımından yoğun ve yeterince büyük bir şehirdir. Bu nedenle kişiler miras avukatını iyi araştırmalı, uzman bir miras avukatı olduğundan emin olmalı ve en önemlisi ise güvenmelidir.

Miras Hukuku Avukatını Nasıl Bulabilirim?

Miras Hukuku ve avukatlığı uzmanlık gerektiren kendisine has bir alandır. Dolayısı ile bu alanda gerçekleşen hadiselerin uzman ve profesyonel bir avukat tarafından çözülmesi kişinin herhangi bir hak kaybına uğramasını engelleyecektir.

Adana’da miras avukatı olarak faaliyet gösteren vekiller miras sözleşmesinin düzenlenmesi, veraset ve intikal işlemleri, mirasın reddi süreci, yasal mirasçıların tespiti, tasarrufun iptali, miras (tereke) tespiti, vakıf kurulması gibi miras hukukunun her alanında sizi temsil eder ve danışmanlık hizmeti sunar.

Günümüzde artan miras avukatı sayısı ve güven sarsıcı davranışlarda bulunan avukatlar nedeniyle çeşitli hak kayıpları yaşanmaktadır. Bu bağlamda miras avukatının yapacağı en ufak bir usul hatası dahi telafisi güç zararlara yol açabilmektedir. Çünkü bir avukat davanın genel seyrini olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle mevcut davanın hatasız ilerlemesi önem arz eder.

Miras avukatının dinamik ve ilgili olması çok önemlidir. Özellikle veraset ilamı alınması, vasiyetname düzenlenmesi, tenkis davası, vasiyetnamenin geçerlilik şartları, mirastan feragat sözleşmeleri, ölünceye dek bakma sözleşmesi, veraset ve intikal işlemleri, muris muvazzası, ortaklığın giderilmesi gibi konularda derin bir bilgi birikimine sahip olması mühimdir.

Miras Hukuku’na dair bilgi sahibi bir avukat genel olarak ‘4721 sayılı Türk Medeni Kanunu‘na hakim olmalıdırlar. Güncel yargıtay kararları ışığında Adana mahkemelerinde açılacak davalarda davayı en iyi şekilde yönetmelidirler.

Miras Avukatı Davayı Kaybedelir Mi?

En iyi miras avukatı size hukuki anlamda tüm tecrübesini aktarabilen ve destek sağlayan avukattır. Mirasçının hakkını alabilmesi için tüm bilgi ve becerisini onun yararına kullanır. Miras paylaşımından kendi hakkını alamayan veya eksik alan kişi uzman bir miras avukatının desteği ile hakkını kazanabilir.

Adana En İyi Miras Avukatı

Mirasın paylaşılması, vasiyetname, miras sözleşmesi gibi süreçlerde farklı şekilde hak kayıpları yaşandığı görülmektedir. Vasiyetnamenin yorumlanması noktasında dahi en küçük bir detay büyük önem taşır. Bu süreçte açılması gereken çeşitli dava türleri vardır. İyi bir miras avukatı bu süreçte en doğru kararı vererek Adana mahkemelerindeki davanın en hızlı şekilde sonuçlanmasını sağlar.

Adana’da bazı miras davaları yıllarca sürmektedir. En iyi miras avukatının bu noktada katkısı önemlidir. Miras davası sürecinin  hızlandırılması için hukuki süreçlerin en etkili şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Hukukta usul kurallarına aykırılık, kişiyi geri dönüşü olmayan bir yola sokabilmektedir. Böyle bir tatsızlığın önlenmesi için gerekli olan şey ise bilgi ve tecrübedir. Adana Miras Avukatı bakımından oldukça zengin seçenekler barındırır. Ancak unutulmamalıdır ki deneyimli olan bir avukat tercihi davanızdan istediğiniz sonucu alabilmeniz için zorunlu bir ihtiyaçtır.

Miras Davaları ve Çeşitleri

 

Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi Avukat Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş

Adana İncekaş Hukuk Bürosu

Avukat Saim İncekaş. Adana’da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Eski
Yeni En çok oylanan
Yazı içi yorum
Tüm yorumları göster

Şanslı Söz

“İnsan; Avukatı, tutacağı herhangi bir işin istikbalini gösteren ışığı, düştüğü herhangi bir felaketin kurtarıcısı, bir hayatı karanlık görmekten doğan ümitsizlik buhranlarının gidericisi; yaralanan yüreğinin dermanı, kırılan izzeti nefsinin tamircisi, tehlikede gördüğü hayatının koruyucusu tanır”.
(Refik İnce, Avukat, İzmir Barosu Dergisi, Y. 1935, S. sh. 19)

Dünya Dilleri

Sitedeki Metinlerin Renk Kodlaması

İddia, davacı beyanı, öne sürülen argüman rengi = kırmızı

Savunma, itiraz, davalı beyanları = bordo

Yüksek mahkeme lafzı, içtihat niteliğindeki bilgi ve tanım içeren beyanlar = turuncu

Yüksek mahkeme tarafından bozulan yerel mahkemenin verdiği karar = kahverengi

Makale yazarının kişisel yorumu = zeytin rengi

Yüksek Mahkemenin somut vakıa tespiti = indigo

BİR YORUM-SORU-CEVAP BIRAKIN!

Sayfanın alt kısmından konu ile alakalı yorum-soru-cevap-düzeltmelerinizi iletiniz.

AvukatBirlik.Com’a katılın!

Kolektif bir mecra olan avukatbirlik.com yeni nesil sosyal medya, makale, forum ve hatta ticaret konularında avukatların kendisini ifade edebileceği ve bir parçası olabileceği dinamik bir alan.

avukatbirlik.com – Tıklayınız