Adana Miras Hukuku Avukatları

Adana Miras Hukuku Avukatı

Adana Miras Avukatları

Miras hukuku ölen kişiye ait taşınır ve taşınmaz mallarını inceler. Miras davaları akrabalar arasında görülmektedir. Çünkü ölen kişinin mirasında hak sahibi olan kişiler yine o kişinin akrabalarıdır. Mirasın nasıl paylaştırılması gerektiği kanunda kesin olarak belirtilmiştir. Eğer ki miras paylaşımında kanun kurallarına bir aykırılık söz konusu olursa bu durumda en iyi miras avukatı ile anlaşıp görüşmeniz gerekecektir.

Adana miras avukatı bakımından yoğun ve yeterince büyük bir şehirdir. Bu nedenle kişiler miras avukatını iyi araştırmalı, uzman bir miras avukatı olduğundan emin olmalı ve en önemlisi ise güvenmelidir.

Miras Hukuku Avukatını Nasıl Bulabilirim?

Miras Hukuku ve avukatlığı uzmanlık gerektiren kendisine has bir alandır. Dolayısı ile bu alanda gerçekleşen hadiselerin uzman ve profesyonel bir avukat tarafından çözülmesi kişinin herhangi bir hak kaybına uğramasını engelleyecektir.

Adana’da miras avukatı olarak faaliyet gösteren vekiller miras sözleşmesinin düzenlenmesi, veraset ve intikal işlemleri, mirasın reddi süreci, yasal mirasçıların tespiti, tasarrufun iptali, miras (tereke) tespiti, vakıf kurulması gibi miras hukukunun her alanında sizi temsil eder ve danışmanlık hizmeti sunar.

Günümüzde artan miras avukatı sayısı ve güven sarsıcı davranışlarda bulunan avukatlar nedeniyle çeşitli hak kayıpları yaşanmaktadır. Bu bağlamda miras avukatının yapacağı en ufak bir usul hatası dahi telafisi güç zararlara yol açabilmektedir. Çünkü bir avukat davanın genel seyrini olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle mevcut davanın hatasız ilerlemesi önem arz eder.

Miras avukatının dinamik ve ilgili olması çok önemlidir. Özellikle veraset ilamı alınması, vasiyetname düzenlenmesi, tenkis davası, vasiyetnamenin geçerlilik şartları, mirastan feragat sözleşmeleri, ölünceye dek bakma sözleşmesi, veraset ve intikal işlemleri, muris muvazzası, ortaklığın giderilmesi gibi konularda derin bir bilgi birikimine sahip olması mühimdir.

Miras Hukuku’na dair bilgi sahibi bir avukat genel olarak ‘4721 sayılı Türk Medeni Kanunu‘na hakim olmalıdırlar. Güncel yargıtay kararları ışığında Adana mahkemelerinde açılacak davalarda davayı en iyi şekilde yönetmelidirler.

Miras Avukatı Davayı Kaybedilir Mi?

En iyi miras avukatı size hukuki anlamda tüm tecrübesini aktarabilen ve destek sağlayan avukattır. Mirasçının hakkını alabilmesi için tüm bilgi ve becerisini onun yararına kullanır. Miras paylaşımından kendi hakkını alamayan veya eksik alan kişi uzman bir miras avukatının desteği ile hakkını kazanabilir.

Adana En İyi Miras Avukatı

Mirasın paylaşılması, vasiyetname, miras sözleşmesi gibi süreçlerde farklı şekilde hak kayıpları yaşandığı görülmektedir. Vasiyetnamenin yorumlanması noktasında dahi en küçük bir detay büyük önem taşır. Bu süreçte açılması gereken çeşitli dava türleri vardır. İyi bir miras avukatı bu süreçte en doğru kararı vererek Adana mahkemelerindeki davanın en hızlı şekilde sonuçlanmasını sağlar.

Adana’da bazı miras davaları yıllarca sürmektedir. En iyi miras avukatının bu noktada katkısı önemlidir. Miras davası sürecinin  hızlandırılması için hukuki süreçlerin en etkili şekilde yerine getirilmesi gerekmektedir. Hukukta usul kurallarına aykırılık, kişiyi geri dönüşü olmayan bir yola sokabilmektedir. Böyle bir tatsızlığın önlenmesi için gerekli olan şey ise bilgi ve tecrübedir. Adana Miras Avukatı bakımından oldukça zengin seçenekler barındırır. Ancak unutulmamalıdır ki deneyimli olan bir avukat tercihi davanızdan istediğiniz sonucu alabilmeniz için zorunlu bir ihtiyaçtır.

Miras Davaları ve Çeşitleri

 

Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi Avukat Saim İNCEKAŞ

Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Ayrıca

Mirasın Hükmen Reddi Cevap Dilekçesi

ADANA ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ’NE DAVALI: VEKİLİ: DAVACILAR: VEKİLİ: DAVA DEĞERİ: KONU: Sayın Mahkemeniz’e, davaya cevap …

2 yorumlar

 1. Sayin Avukat Saim bey,

  Benim bir genel sorum olacak. 1996 annemi babam yüzünden kaybetik. 4 cocukdan en kücügü benim. Babam yurtdisi edildi hapis den sonra. Biz almanyada yasiyoruz. Iki abim ve ablam var. Annemin vefatindan sonra cok tatsizlik cikdi ve küslük oldu. Simdi ögrendim ki babam da 2012 DE vefat etmis ve abilerim kendi aralarinda miras islemlerni hal etmisler.

  Öyle birsey olabilir mi. Ben le ablamin hic bi imsazi olmadan bilgimiz olmadan mümkün mu.

  Nasil arastirabilirim bu durumu?

  Cevabiniz icin simdiden tsk.

  Saygilarla

  Zeliha Kaya
  Stuttgart Almanya

 2. Kardeşime vekalet verdim ev tapusu için şimdi tapumu geri alamıyorum. Nasıl bir yol izlemeliyiz Saim bey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

error: