Adana Boşanma Avukatı

Adana Boşanma Avukatı boşanma davanızı en iyi şekilde yönetmek için çalışan kişidir. Evliliğin sona ermesi anlamına gelen boşanma davaları oldukça kapsamlı bir alandır.

“Boşanma avukatı” tabirinin altında birçok sorumluluk yatmaktadır. Avukatın boşanma davasının açılması ve takip edilmesi sürecindeki görev ve sorumluluklarının kaynağı Türk Medeni Kanunu’dur.  Boşanma Avukatları Adana Barosuna kayıtlı bir şekilde görev yaparlar.

Boşanma Avukatı; gerek eşler ve çocuklar gerekse toplum açısından önemli etkileri olan boşanma davasında yolunuzu aydınlatan kişidir. Boşanma davalarında kişilerin büyük bir mutlulukla kurdukları ve toplumun temel yapı taşlarından olan ailenin parçalanması söz konusudur. Bu çerçevede avukatınızın destek ve deneyimi elzemdir.

Adana Boşanma Avukatı – Avukat Saim İncekaş

Adana’daki En İyi Boşanma Avukatı Arayışı

Boşanma davası söz konusu olduğunda en iyi boşanma avukatı aranır. “İyi bir boşanma avukatından” anlaşılması gereken avukatın iletişim becerilerinin ve hukuk bilgisinin yüksek olmasıdır. En iyi ve doğru Adana boşanma avukatı davanız üzerine yoğunlaşıp emek harcayan kişidir. Avukatın davanızda başarı sağlayabilmesi için sahip olduğu deneyim önemlidir. Avukat Saim İNCEKAŞ iyi bir boşanma avukatının yerine getirmesi gereken profesyonel ve şeffaf yaklaşımı sizlere sağlar.

Adana’da Boşanma Avukat Ücretleri

Adana’da anlaşmalı boşanmalarda boşanma avukatı tarifesi 4.600,0 TL iken, çekişmeli boşanma davalarında ise bu miktar 6.800,00 TL belirlenmiştir.

“Boşanma avukatı ücretleri ne kadardır?” şeklinde sıkça karşılaştığımız bu soruyu da samimi bir şekilde ele alacağız. Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki davanın zorluğuna ve karışıklığına göre dava ücretleri farklılık gösterir. Örneğin daha kolay ve hızlı bir prosedür olan anlaşmalı boşanma davasında avukat ücreti de daha az olur. Avukat hakkaniyete değer veren bir kişi olarak davada ne kadar emek sarf edecekse o oranda hizmet ücretini belirleyecektir.

2020 yılı için boşanma avukatının çekişmeli boşanma davalarında alabileceği asgari/minimum ücret 6.800 TL‘dır. Anlaşmalı boşanma davalarında avukatlık ücreti ise 4.600 TL’dir. Adana’daki bir boşanma avukatının dava türüne göre değişiklik gösterebilen ücretini detaylı olarak buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz. Özet olarak boşanma davasında avukatın hizmet bedeli olarak talep edeceğiz ücretler şu şekildedir:

 • Çekişmeli Boşanma Davası Ücreti: 6.800 TL
 • Anlaşmalı Boşanma Davası Ücreti: 4.600 TL

Şu hususa dikkat etmeniz gerekir; yargılama giderleri mahkeme tarafından talep edilen ve avukatlık ücretinin haricindeki bir masraftır. Şu yazımızı inceleyerek yargılama giderlerinin ne anlama geldiğini ve boşanma davasında talep edilecek harç ve giderlerin miktarını öğrenebilirsiniz.

Ekonomik gücü olmayan vatandaşlar “adli yardım” başvurusu yapabilirler. Adli yardım kişilerin ekonomik açıdan güçsüz olduklarını kanıtlayarak Adana Barosundan ücretsiz avukat talep etmeleri sürecine verilen isimdir. Vatandaşlar adli yardıma başvuru için gerekli belgeleri şuradan öğrenebilirler veya direkt adana avukatlarına ait telefon numaralarından onlara ulaşabilirler. Yine de avukat tutmadan önce şu makalemizi okumanızı öneririz.

Boşanma Avukatının Sorumlulukları Nelerdir?

Boşanma davaları kanunda öngörülen belirli sebeplerin varlığı halinde evlilik birliğinin sona erdirilmesini ve ayrıca çeşitli tedbirlerin birlikte düzenlenmesini sağlama amacına dayalı bir dava türüdür. Boşanma dilekçesinde boşanma sebepleriniz ve talep ettiğiniz tedbirler avukatınız tarafından hazırlanır. Avukat Saim İncekaş tarafından hazırlanan boşanma dilekçelerine örnek olarak şu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Boşanma avukatınızın görev ve sorumlulukları şu şekildedir:

Yukarıda görüleceği üzere adana en iyi boşanma avukatının görev ve sorumlulukları çok fazladır. İyi bir boşanma avukatı; boşanma davasında sunabileceği delilleri iyi bilen ve bu deliller ile hızlı bir sonuç alan avukattır. Dava süreçlerinin başarı ile sonuçlandırılması ve sonuca ulaşılması için deneyim son derece gerekli olduğu gibi deneyimden de mühim olan husus avukatınızın sizin davanız üzerine odaklanması ve gerekli tüm süreçleri ve işlemleri yapmasıdır.

Adana Aile Mahkemeleri özelinde en çok açılan davaların başında “boşanma” davaları gelmektedir. Bu süreçte yerleşik yargıtay kararları ve kanununa aykırı yapacağınız usule ve esasa aykırı bir hareket ile büyük hak kayıpları yaşayabilirsiniz, bu konuda son derece dikkatli olunması gerekmektedir.

Boşanma Davası Sürecinde Avukat Desteğinin Önemi

Boşanma süreci taraflar için sancılı bir süreçtir. Özellikle virüs salgının tüm dünyayı etkisi altına aldığı bu günlerde bir yandan adliye işlemleri ile meşgul olmak eşler için büyük bir meşguliyet yaratabilmektedir.

Eşler çoğu zaman Adana’da ücretsiz avukat danışma desteği ararlar. Boşanma avukatı Adana aile mahkemesinde açacağı davayı boşanma dilekçesi ile başlatır. Aile hukukundan kaynaklı boşanma-davası sürecinde avukatınız gerek ruhsal gerek ekonomik açıdan size en yüksek faydayı sağlamak amacı ile emek harcar. Boşanma davası sürecini deneyimli ve iletişim becerileri sağlam bir avukat ile yönetmeniz tavsiye edilir. Zira boşanma davası yıpratıcı bir süreçtir ve eşler, çocuklar ve toplum açısından önemli etkileri vardır.

Evliliğin sevgi birlikteliği olduğu, ailenin sıcak ve koruyucu bir yuva özlemini giderdiği aşikardır. Ancak temelinden sarsılmış durumda olan bir evliliği devam ettirme çabası da bir o kadar yıpratıcıdır. Boşanma konulu davalarda sona eren sadece evlilik değildir; malvarlığı paylaşımı, tazminat, nafaka, velayet gibi hususlar gündeme gelecektir.

Sonuç olarak; bu yazımızda sizler için Adana’da sunulan aile hukuku ve boşanma avukatlığı hizmeti hakkında bilgiler sunduk. Adana’da faaliyet gösteren Avukat Saim İncekaş uzman aile hukuku ve adana boşanma avukatı hizmeti sunmaktadır. Aile hukuku avukatı, boşanma avukatı ile ilgili aklınıza takılan sorularınız için iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Boşanma Avukatı Saim İncekaş

Adana Boşanma Avukatlığı ile İlgili Konular

Zina
Hayata Kast
Suç İşleme
Terk
Akıl Hastalığı
Evlilik Birliğinin Temelinden Sarsılması
ortak konutun kendisine tahsisini
İspat Yükü
Delillerin tespiti
Anlaşmalı Boşanma Protokolü

Boşanma sürecinin sancılı ve gergin bir süreç olduğu ortadadır. Bu doğrultuda aşağıda yer alan videolarımızı izleyerek süreç hakkında fikir edinebilir, süreci daha rahat idrak edebilirsiniz.

Boşanma kararımı eşime nasıl söyleyebilirim?

Son düzenleme tarihi 28 Mayıs 2021 19:42

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Yorumları Göster

 • Detaylı sorularım var randevu için uygun saatleriniz nelerdir?

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Tarafımızla iletişime geçiniz lütfen.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

   • Eylül ayı ortasında eşimle küçük bir anlaşmazlık yaşadık ve eşim bana karşı anlaşmalı boşanma davası açtı. Aradan 2 gün sonra mahkeme duruşması vardı ve adliyeye gittiğimizde anlaşmalı boşanma davasından vazgeçtiğimizi ilgili mahkeme kalemine bildirdik. Mahkeme kalemi ise şimdi gidin ve size tebligat yapmamızı bekleyin dedi. Aradan belli bir süre geçtikten sonra PTT kuryesi kapımıza tebligat için bir etiket bıraktığını gördük. Etikette tebligatınız muhtarlığa bırakılmıştır oradan teslim alınız yazıyordu ancak o esnada biz boşanmaktan vazgeçmiştik ve muhtarlığa gidip teslim almadık. Ardından kısa bir süre sonra ikinci bir ptt kuryesi notu daha kapımızda gördük ve muhtarlığa bırakıldığını yazıyordu. İkinci gelen tebligatı da bugüne kadar almadık. Şimdi merak ettiğimiz nokta şu; Acaba ben ve eşim gelen bu tebligatları almadığımız için bir ceza alırmıyız ve ne gibi sorunlar olabilir? Teşekkür ederim şimdiden yardımlarınız için.

    Yorumdan vazgeç

    Yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulur.

    • Selamlar Tuncay Bey,

     Hayır, tebligatları almamanız bir sıkıntı doğurmaz sizin aleyhinize. Siz zaten anlaşmalı boşanma davasını açarken mahkeme veznesinde "gider avansı" adı altında bu tebligatların giderlerini önceden depozit ediyorsunuz. Dolayısı ile tebligatların gideri zaten size ait olduğundan dolayı bu durum aleyhinize bir durum doğurmuyor. Ayrıca herhangi bir cezai prosedür yok tebligatları teslim almamanız nedeniyle merak etmeyiniz.

     Yorumdan vazgeç

     Yorum bırakın

     E-posta adresiniz gizli tutulur.

   • Merhaba iyi günler.
    Bi sorum olacak size yardımcı olursanız sevinirim.
    Bi tanidigimin eşi babası vefat etmiş kocası vefat etmiş bunlardan maaş alıyor ve tanidigimla kişiyle birlikte yaşıyorlar herhangi bi suç oluşumu varmı şikayet etsem sonuç alırmıyım?

    Yorumdan vazgeç

    Yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulur.

    • Selamlar Selim Bey, ölüm maaşının kesilmemesi için kasıtlı olarak evlenilmediğinin ispatı gerekir, uygulamada ispat açısından zor bir durum. Sorunuzun cevabı ise evet; bu durum kanunen bir suç teşkil ediyor.

     Yorumdan vazgeç

     Yorum bırakın

     E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Selam avuaktım boşanma davamız sonuçlandı tazminat kararı verilmedi talep etme hakkım var mı

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Mevcut boşanma davasında tazminat talebiniz bulunmaması durumunda ek bir dava açarak tazminat ve evliliğin sona ermesine dayalı haklarınızı talep etmeniz mümkün.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

   • Hayırlı sabahlar.hayırlı işlerınız olsun.eşim 10 yıla yakın nafaka ödüyor eski hanımı bize nafaka artımı davası açmiş eşim emekli ve çalişandır. Biz kiracıyız eşimin eski eşi ait dairesı bulunmakta daireyı boş bırakmakta ve kendi yetişkin çoçuklarıyla kirada yaşamaktadır.şu an itibarıyle zorda olsa ev almaya niyetlendik sorum şu an için evi alırsak dava sonucuna nasıl etkı eder 275 tl nafaka ödüyoruz eşim hep 300 ödemiştır lütfen yardımcı olurmusunuz evi davadan sonra almayalım mı? Teşekkür ederim acıl cevap belliyorum

    Yorumdan vazgeç

    Yorum bırakın

    E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Merhaba ben 7 yıllık evliyim 2 çocuğum var eşim 1 yildir tutukluydu ama ceza aldı 12 sene 6 ay ben boşanmak istiyordum dava acsam ne kadar ücret veririm hemen boşana bilirmiyim ve çocuklarmi alabilirmiyim bilgi verir misiniz lütfen şimdiden teşekkür ediyorum

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Adana'da boşanma avukatlığı için talep ettiğiniz ücret nedir acaba?

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Gül Hanım, ücretlendirme somut olaya göre farklılık gösterir. Ortalama ücretleri yazımızda ele aldık. Okuyunuz.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Adana'da yer alan boşanma avukatları arasında en iyi seçim bence.

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Teşekkürler, her avukat mesleğin karakteri gereği iyidir.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Anlaşmalı boşanma davamı çok hızlı sonuçlandırdılar. Teşekkürler.

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Erdem Bey, memnuniyetiniz doğrultusunda mutluluk duyduk.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Açtığım bir boşanma davası ne kadar sürer adanada?

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Anlaşmalı boşanma ortalama 1 hafta, çekişmeli boşanma ortalama 1 yıl sürmektedir.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • duruşmaya eşimle bende katılmak zorunda mıyız acaba? adana adliyesinde mi oluyor boşanma davaları

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Adana'da boşanma davalarına ait duruşmalar ReşatBey Ek Adliye Bina'sında oluyor. Çekişmeli boşanmada tarafların duruşmaya katılmalarına gerek bulunmamaktadır.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Evliliğin 10.ayında eşini evden kovan bir adam ve evden ayrılmak zorunda kalan bir kadın Çekişmeli boşanma davasının mahmeme tarafından kanıt yetersizliğinden dolayı boşanmanın reddine karar vermesine karşın eşlerin birbirleri ile hıc bir sekilde gorusmemeleri(telefon dahil)ayrı sehırlerde yasamamaları ve evli iken sorumluluklarını bilmemesi mesleği olduğu halde dizi setlerinde fguranlık yapması( esinin istemediği halde) erkeğin bekar gıbı bayanlarla gezip eglenmesi içkili mekanda bulunması esinin bilgisi yok iken tek başına yurt içi yurt dısı tatillere gitmesi Instagram hesabından uygunsuz hesap ve fotoğrafları begenıp takıp etmesi bosanma davasının tekrar aCılmasında kadına bı fayda sağlar mı tesekkurler

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Durumunuz hakkında yorum yapabilmek için bir kaç bilgiye daha sahip olmam gerekir. İletişim numaramızdan bize ulaşarak daha detaylı bilgi alınız. Hukukta en kötü şey yanlış yönlendirmedir.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Adana seyhanda oturuyorum. Randevu almak istiyorum. Boşanmak istiyorum bu konuda danışma hizmeti almam gerekli.

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Ela Hanım, iletişim kısmında randevu ve adres bilgilerimiz mevcuttur. Saygılarımla.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Boşanmak istiyorum ne yapmalıyım?

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • Makalemizde tüm süreç detaylı olarak mevcuttur. Aklınıza takılanlar için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Slm iyi günler eşimden boşandım çocukları haftasonu C. Tesi saat 14:00 da alıp pazar saat 21:00 de bırakmam gerekiyor. Çalıştığım kurumda her hafta sonu çalışıyorum. Hafta sonu çalışmamam konusunda yardım istedim fakat İşyeri bana bu konu ile ilgili bir yasal düzenleme olmadığını söyleyip yardımcı olamayacağını söyledi. Bu konu ile ilgili bir yasal düzenleme var mıdır. Teşekkür ederim.

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

  • İş yerinizden bu konuda bir imtiyaz talep edemezsiniz. Ancak aile mahkemesine başvurarak, kişisel görüşme saatlerinin yeniden düzenlenmesi talebinde bulunabilirsiniz.

   Yorumdan vazgeç

   Yorum bırakın

   E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • 4 yıllık evliyim 2 tane oğlum var birı 3 yaşında biri iki aylık eşim yurd dışında birı ile görüşüyor ve benden nikahı istedi onunla nikah kıyıp gidecek beni gerçek bosamiyormus kağıt üstünde bosuyor ben kaynanam gille kalacam eşim vatandaş olduğunda onu bosayıp gelip yine bana nikah kiyacakmis bende kabul etmedim beni evden kovdu beni çocuklarımı benden almakla tehdit ediyor ve çekişmeli dava açtı ne yapabilirim çocukları alabilirmiyim

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • merhaba sayın yetkili.
  eşim ile 28/02/2017 (nikahlandık) düğün ağustos ayında oldu . bu evlilik tarihinden 10 gün önce kredisi hala devam eden ev aldım
  aracımı 28/02/2017 olarak görünüyor ruhsatta
  şimdi eşimle anlaşamamazlıktan dolayı iki tarafından onayı ile boşanmak istiyorum . ama karşı taraf benden bazı taleplerde bulunmak istediğini söyledi , sürekli fikri değişiyor ve ben çok sıkıldım bu durumda artık engelledim bütün sosyal hesaplardan.
  bir çocuğumuz oldu 5 aylık şuan velayeti annesinde kalması en doğru olanı zaten.
  fakat aklıma takılan soru şöyle
  eşim mal varlıklarımın hangilerınde hak talep edebilir ve nafaka cocuğum annesinde kalacagı için ne kadar nafaka ödemek zorunda kalırım acaba ?

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

 • Hocam merhaba hakaretten sonraki 5.5 ay affetme sayılır mı? 5.5 ay boyunca beraber yaşadık ama soğukluk vardı tabiki tam 175 gün yani 6 ay dolmasina yakın savcılığa suç duyurusunda bulundu o günden beri ayrıyız şimdiden teşekkürler

  Yorumdan vazgeç

  Yorum bırakın

  E-posta adresiniz gizli tutulur.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulur.

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

İlgili Makaleler

Arama

Nitelikli arama yapmak için tıklayınız.

Adalet olmayınca devlet büyük bir çeteden başka nedir ki?
Augustinus