6284 Sayılı Kanun Çerçevesinde Gizlilik Kararı Talebi

6284 Sayılı Kanun Çerçevesinde Gizlilik Kararı Talebi

  • Karşı taraftan kaynaklanacak olası tehlikelere karşı korunması için gerekli koruma tedbirlerinin alınmasına ve uygulanmasına karar verilmesini talep ediyoruz.

ADANA Nöbetçi Aile Mahkemesi

Sayın Hakimliğine

 

 

Tedbir İsteyen:

Adres:

Vekili :

Adres:

Karşı Taraf :

Adresi:

 

Konu                       : 6284 Sayılı Ailenin Korunması Ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun gereği Tedbir Ve Gizlilik kararı verilmesi talebimizdir.

Açıklamalar

 

Müvekkil ————– ile——————- evli olup işbu evlilikten 9 yaşında erkek ve 4 aylık kız olmak üzere müşterek çocukları bulunmaktadır.

Davacı müvekkil taraf ile davalı taraf davacı tarafın annesinin evinde 11 yıldır davacı tarafın annesinin bir artı bir doğalgazsız mutfaksız evinde beraber yaşamaktadırlar. Davacı taraf ve ev sahibi anne davalı tarafa sürekli aile için ayrı bir ev tutmasını gerektiğini söylemekte ancak davalı taraf yıllardır müvekilimi ve annesini oyalamaktadır. En son 20 gün kadar önce bu konu tekrar açıldığı zaman davacı taraf çocukların önünde vazoyu yere fırlatmış ve davacı tarafın boğazını sıkarak seni öldürürüm kan çıkar demiştir. Evde bulunan 73 yaşındaki anne ve çocuklar bu durumdan oldukça etkielnmişlerdir. Bu olaydan sonra davacı taraf davalı tarafı evinde istememiştir. Bir gece davalı taraf evin kapısına gelip hızlı ve sert biçimde kapıya vurmaya başlamıştır. Açmazsanız polis çağırırım kapıyı kırarım diye müvekkilimi ve annesini tehdit etmiştir.

Müvekkilim bu olaylar neticesinde boşanma davası açmaya karar vermiş olup bu boşanma davası kısa süre içerisinde Adana Mahkelemelerinde açılacaktır.

Tarafların müşterek çocukları gözönünde bulundurulduğunda hem müvekkiln hem müşterek çocuğun hayati tehlikesinin devam etmesi, karşı tarafın halen müvekkili her yerde arıyor olması ve tehdit edilmeleri sebebi ile adres bilgilerini gizli tutulması ve 6284 sayılı kanun gereğince önleyici tedbir kararı verilmelidir.

Netice Ve Talep : Yukarıda açıklanan sebeplerden dolayı, müvekkilimiz ve müşterek çocuk için karşı taraftan kaynaklanacak olası tehlikelere karşı korunması için gerekli koruma tedbirlerinin alınmasına ve uygulanmasına karar verilmesini talep ediyoruz.

                                                               İstemde bulunan vekili

                                                                Av.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir