Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

SGK’den Ameliyat Ücretinin İadesi İçin Hastaneden Fatura İstemli Dilekçe

SGK’den Ameliyat Ücretinin İadesi İçin Hastaneden Fatura İstemli Dilekçe

X HASTANESİ

BAŞVURAN             :

VEKİL                      :

 

KONU                       : Müvekkilin X  tarihli ameliyata ilişkin tüm fatura asıllarının gönderilmesi talepli dilekçedir.

AÇIKLAMALAR    :

  1. Müvekkil X tarihinde hastanenizde ameliyat olmuştur. Müvekkil tarafından ameliyat ücreti ödenmiş olup ödenen bu ameliyat ücretinin iadesi hakkında X Sosyal  Güvenlik Müdürlüğü X Sağlık Sosyal Güvenlik Merkezine başvuru yapılmıştır.

  2. Başvuru cevap yazısı … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından … tarihli … sayılı cevap yazısında ‘fatura aslının gerekli olduğu, faturada detayın yer almadığı,faturada alınan hizmetin ne olduğuna ilişkin bilginin olmadığı, ilgili hastanenin alınan ücretin hangi kapsamda alındığının belirtilmesi gereklidir’ belirtilmiştir.

  3. Dilekçe ekinde sunmuş olduğumuz cevap yazısına uygun olarak; faturaların asılları ile birlikte detaylandırarak, alınan hizmetin ne olduğuna ilişkin bilgilerin yer alarak ve alınan ücretin hangi kapsamda alındığının belirtilerek tarafımıza faturaların gönderilmesi için başvuru zorunluluğu doğmuştur.

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarıda arz ve izah ettiğimiz üzere müvekkilin X tarihli ameliyatı ve tedavisi ile ilgili tüm faturaların dilekçe ekinde sunmuş olduğumuz … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü cevap yazısındaki ayrıntıları kapsar şekilde faturaların tarafımıza gönderilmesini müvekkil adına vekaleten saygılayla arz ve talep ederiz. tarih

Ek – bir adet onaylı vekaletname örneği

  • … Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü … tarihli … sayılı cevap yazısı

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir