Kesilen emekli maaşının yeniden bağlanması dilekçesi

Kesilen emekli maaşının yeniden bağlanması dilekçesi nasıl hazırlanır?

 X SOSYAL GÜVENLİK  MÜDÜRLÜĞÜ

TALEP EDEN      

ADRES                  : 

VEKİLİ                  

ADRES                 

KARŞI TARAF  : Sosyal Güvenlik Kurumu

KONU   :  Haksız ve hukuka aykırı olarak kesilen emekli maaşının tekrar bağlanması ve hukuka aykırı olarak 5 yıl geriye dönük çıkarılan borcun ve faizinin iptali taleplidir .

AÇIKLAMALAR

  • Müvekkilim X tarihinde yaşlılık aylığı almaya başlamıştır . Ancak SGK TARAFINDAN ÖDENEN BU MAAŞ ÖNCEKİ YILLARDA 127 GÜNLÜK İPTAL EDİLEN SİGORTA PRİMİ YÜZÜNDEN TAMAMEN KESİLMİŞ OLUP SONRASINDA DA USULSÜZ TEBLİGAT İLE 14.11.2019 TARİHİNDE GÖNDERİLEN YAZI İLE YERSİZ ÖDEME İÇİN 708,02 TL  BORÇ TAHAKKUK EDİLMİŞ .
  • Öncelikli olarak haksız ve hukuka aykırı olarak gönderilen bu borcun silinmesini talep etmekteyiz zira yargı kararları ve 2017 tarihinden itibaren Kamu Denetçiliği Kurumu tarafından da bu şekilde gelen başvurularda emeklinin maaşının kesilmesi uygulaması durdurulmuş ve tahakkuk edilen borçlar da silinmiştir. Zira bu uygulama vatandaşın herhangi bir kusuru olmadığı gibi çok ciddi mağduriyetlere de sebep olmaktadır.
  • Müvekkilimizin hukuka aykırı ve yönetmeliğe de aykırı şekilde kesilen maaşının tekrar bağlanmasını almadığı maaşının geri ödenmesini ve tahakkuk edilen borç ve faizinin silinmesini vekaleten arz ve talep ederiz .

Vekili

Av.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir