İştirak Halindeki Mülkiyetin Paylı Mülkiyete Çevrilmesini 3. Kişi Talep Edebilir Mi?

İştirak Halindeki Mülkiyetin Paylı Mülkiyete Çevrilmesini 3. Kişi Talep Edebilir Mi?

İştirak halindeki mülkiyetin paylı mülkiyete çevrilmesini sadece mirasçı sıfatına haiz kişiler talep edebilir. Türk Medeni Kanununun 644. maddesi bu şekilde emreder.

Bu yazıyla ilgili diğer makaleler:

Son düzenleme tarihi 26 Ağustos 2020 13:23

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.