Kayyım Atanması Talebi Dilekçe Örneği

ADANA (   ) SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE

Dosya Esas No.         :

KAYYIM ATANMASINI

İSTEYEN  (VASİ)         :

KISITLI                      :

KONUSU : Kısıtlının 1/3 oranında hissedar olduğu ve ekte bilgileri bulunan aracın satışı için kayyım atanması dileğidir.

AÇIKLAMALAR            :

1- Kısıtlı kardeşim ………..’e Ankara (Kapatılan) 12. Sulh Hukuk Mahkemesinin X sayılı kararı ile hacir altına alınmıştır.

2- Dosyaya daha önce bildirdiğim ekte fotokopisini sunduğum aracın eskimesi ve masraflarının artması nedeniyle ortaklar satmak istemektedir.

3- Medeni Kanunun 426/2 ve 429/2.nci madde hükümleri yukarıdaki durumların herhangi birinde vesayet altındaki kişiye kayyım atanmasını öngörmektedir.

4- Vasisi olduğum kardeşim ………. adına gerekli işlemleri yapabilmesi için kayyım atanmasını talep zorunda kaldık.

5- Kayyım olarak…………….’ın atanmasını talep ediyoruz. Kimlik numarası:………….’dir. Kayyımlığı kabul ettiği gibi, yapılacak işlerde gerekli yeterliliğe de sahiptir.

SONUÇ ve TALEP        :

Yukarıda belirtilen nedenlerle, belirtilen …………plaka numaralı aracın satılabilmesi için Medeni Kanunun 426. ve 429.uncu maddesi gereğince kayyım atanmasına

Karar verilmesi dileği ile, saygı ile talep ediyorum.

TALEPTE BULUNAN

Son düzenleme tarihi 5 Ağustos 2020 15:49

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.