Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Kapıcı İşçi Alacağı İhtarname Örneği

Kapıcı İşçi Alacağı İhtarname Örneği

X NOTERLİĞİ’NE

  İHTARNAME

İHTARNAME 
KEŞİDE EDEN (İŞÇİ) :

VEKİLİ: Av. Saim İNCEKAŞ -Adana Barosu 4293

MUHATAP (İŞVEREN) :

KONU :
Fazla mesai ücreti alacağı, yıllık izin ücreti alacağı,hafta sonu tatili alacağı, sosyal haklardan doğan alacağın, dini ve resmi tatil ücreti alacağının tarafıma ödenmesi talebidir.

AÇIKLAMALAR : Sayın muhatap;

Sitenizde X tarihinden itibaren çalışmaktayım. Çalışmış olduğum bu dönemler içinde  yasal mesai saatlerini çok aşacak şekilde çalışmalarım olduğu gibi yine hafta sonu tatillerinde de sitenizde çalışmak zorunda kaldım. Yine sitenizde çalışmaktan dolayı yıllık izinlerimi kullanamadığım gibi resmi ve dini bayramlarda da  sürekli çalışmak zorunda kaldım. Bahse konu bu husus tarafınızca da bilinmekle birlikte bu şekilde çalıştığımda şahitler tarafından tasdik edilecektir. Yaklaşık 6 yıllık bu süreçte yoğun bir şekilde çalışmış olmama rağmen hak etmiş olduğum ücretlerimde  tarafıma ödenmemiştir.

İşbu nedenlerden dolayı belirtilen döneme ait  yıllık izin ücreti alacağımı, dini ve resmi tatil ücreti alacağımı, fazla mesai ücreti alacağımı ,hafta sonu tatil alacağımı sosyal haklardan kaynaklanan (yol, yemek ve asgari geçim indirimi) alacağımı işbu ihtarın tarafınıza tebliğinden itibaren 15 gün içinde tarafıma ödemenizi, aksi halde iş akdimi  haklı nedenle feshedeceğimi, akabinde yasal yollara müracaat edeceğimi ihtaren bildiririm.


                                                                                                           Keşideci

                                                                                     


Sayın Noter;
Üç nüshadan ibaret iş bu ihbarnamenin bir nüshasının muhataplara APS olarak tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, tebliğ şerhine havi bir nüshasının tarafımıza iadesini talep ederim. Saygılarımla. tarih

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir