Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

İşçi Savunma İhtarname Örneği

ADANA NOTERLİĞİ’NE

İHTAR EDEN :

VEKİLİ :

MUHATAP :

KONU : İşyerini amirlerinizin izni ve haklı bir mazeretiniz olmaksızın terk etmiş olmanız nedeniyle İş Kanunu gereği savunmanızın alınması hususunun ihtarıdır.

AÇIKLAMALAR

Müvekkil şirkete ait işyerinde çalışmakta iken amirlerinizden izin almaksızın ve haklı bir mazeretiniz olmaksızın X tarihlerinde işyerinden ayrılarak işinizi terk etmiş olduğunuz ekteki X tarihli tutanakla tespit edilmiştir.

İş Kanunu ve ilgili işyeri yönetmeliği gereğince işbu ihtarın tarafınıza tebliğinden itibaren 3 gün içinde yazılı olarak savunmanızı sunmanız gerekmektedir. Aksi halde iş akdinizin 4857 sayılı İş Kanununun 25-II (g) bendine göre bildirimsiz ve tazminatsız olarak fesh edileceği hususunu ihtaren bildiririz.

İHTAR EDEN

Sayın Noter,

Üç nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba hızlı posta APS yolu ile tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, bir nüshasının da tebliğ şerhini havi olarak tarafımıza iadesini saygı ile bilvekale arz ve talep ederiz.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir