Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

EVE HACİZ GELİRSE NE YAPMALIYIM?

Haciz gelmesi durumunda ne yapılır? Youtube

Eve haciz gelmesi durumunda ne yapmam gerekir? Haciz sonucu evdeki tüm eşyalarım haczedilecek midir? Borcum dolayısı ile haciz gelirse ne yapabilirim? Haciz sırasında itiraz etmem mümkün müdür? Ne gibi konularda itiraz edebilirim? Tüm bu soruların cevabını yazımızda sizler için açıkladık. Ayrıca canlı olarak sohbet etmek ve sizle aynı durumda olan insanlardan bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak Telegram grubumuza katılabilirsiniz.

Eve Haciz Gelirse Ne Yapmalıyım?

Günümüz toplumunda bir ailenin en çok dert çektiği alanlardan birisidir evlerine haciz gelmesi. O evde yaşayan herhangi bir birey nedeniyle hacizlik duruma düşebilmektedir ev ahalisi. Bu gibi durumlarda öncelikle sakin olmak, sinir ve saldırıya geçmeden önce karşınızdaki icra memuru ile konuşmanız başlangıç için yeterli olacaktır. İcra memuruna borç tutarını, hangi şahsın borcu nedeniyle bu adrese gelindiği gibi sorular yöneltilerek durum hakkında kısa bir bilgilendirme almanız yararınıza olacaktır.

Haciz durumunda ne yapmalıyım, haklarım nelerdir, hacze itiraz edebilir miyim, haciz gelirse eşyalarımı alabilirler mi, haciz gelmesi, haciz nedir, haciz durumu

Haciz işlemine geçildiği anda öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki yeni yargı paketiyle yani yeni yürürlüğe giren kanunla birlikte evlerde haciz yapılabilmesi evden mal kaldırılabilmesi oldukça zorlamıştır. Bir kişinin borcu nedeniyle şu tarz eşyalar haczedilemez:

HACİZ EDİLEMEYECEK EŞYALAR

-Evde bulunan tek buzdolabı, televizyon, bilgisayar, koltuk takımı vs. gibi ailenin yaşamı için gerekli olan eşyalar haczedilemez.

-Evde lüks niyetinde bulunan aksesuar eşyalar her zaman haczedilebilir, öyle ki üzerinizde o an bulunan altın bir bilezik dahi icra memuru tarafından çıkarttırılarak istenir.

-Evde bulunan nakit para haczedilir.

HACİZ SIRASINDA NASIL İTİRAZ EDERİM, NE GİBİ İTİRAZLARDA BULUNABİLİRİM?

Öncelikle bilmeniz gerekir ki haciz nedeniyle girilen bir evde, haciz borçlusu kişiye ait olan eşyalar haczedilebilir. Örneğin bir aile evine hacze gelinmiş olsun. Haciz borçlusu aile fertlerinden çocuk olsun. Çocuğun eşyaları dışında anne ve babaya ait eşyalar haczedilemez. Bu eşyalar o anda haczedilse dahi gerek o anda gerek sonrasında itiraz hakkınız bulunmaktadır. İtirazınız sonucu ortaya çıkan hasar ve hak kaybınızı dahi istemek mümkündür. Şu gibi durumlarda itiraz mümkündür:

-3.kişiye ait olan bir eşya haczedilirken haciz mahallinde bulunan kişi bu duruma itiraz edebilir ve icra memuru bunu tutanağa geçirir.

-Haciz anında haczedilen bir mal o ailenin yaşaması için evham gerekli bir eşya ise o eşyanın haczine itiraz edilebilir.Bu itirazı o mahaldeki herkes yapabilir.

Örnek: Adana Avukatlarından bir kişi borçlu şahsın adresini araştırıyor. Bu adres araştırması sadece e-devlette yer alan adresin araştırılmasından ibaret değildir. Adana’da iyi bir icra avukatı kişinin gerçek adresini bulmak için çeşitli yerlere yazılar yazabilmektedir. Gerçek adresinizi tespit eden icra avukatı bu adreste sizi tespit ettiğinde orada bulunan malların size ait olmadığını ileri sürebilirsiniz. Ancak icra avukatı bu iddianızın aksini kanıtlar ise bu itirazınız geçersiz olacak ve orada bulunan eşyalardan size ait olduğu tespit edilenler haczedilecektir.

Yıllardır Adana’da aile hukuku, boşanma ve ceza avukatı olarak İncekaş Hukuk Bürosu’nda kurucu avukat olarak görev yapmaktayım ve bu süreçte ne yazık ki haciz mahallinde küfür eden, saldıran borçlulara şahit oldum. Bu davranışta bulunan borçlu kendi sebeplerinde dahilinde haklı olsa da hukuk önünde haksız ve suç işlemiş durumdadır. Çoğu aykırı davranış hapis cezasıyla dahi sonuçlanmaktadır.

Av. Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

175 yorumlar

 1. Turkcell borcundan dolayı abalı hukuktan aradılar ve 1600 TL borcu avukat ve haciz masrafı ekleyerek 4000 TL dediler 20 gün süre ve taksitle ödeme istedim hayır iki saat içinde yapmazsanız bugün haciz için gelcez dediler buna hakları varmi

  • Öncelikle geçmiş olsun. Evet ne yazık ki haciz için adresinize gelebilirler. Ancak haline munasip ev eşyalarınızı haciz etmeleri mümkün değil.

   • Babamın evinde kalıyorum babam 86yş annem 80eşyaların faturalarını bulmak mümkün degil ne yapmam lazımy

    • İstihkak davası açıp bir şekilde kanıtlamanız lazım.

    • Merhaba kolay gelsin efendim. Benim iş Bankası kredi kartı borcum var. Hakkımda icra işlemi baslatmislar . Askerden henuz dün geldim . Yapılandırma istedim yapmadılar. Kirada oturuyorum . Eskiden kalma kırık dökük bir arabam var bir sürü çürüğü var çalışmıyorsa tamirden geçmesi lazım. Eve hacze gelirler mi arabayı alırlar mı. Nasıl bir yol izlemeyelim hepsini bir kerede ödeme gücüm yok . Bu işlemleri yavaslatmanin bir yolu varmı bana yardımcı olur musunuz. Toplam borç 15000

   • Eşimin borcu sebebiyle evimize biz yokken icra memuru gelmiş. Kayınpederim onlara kapıyı açmış. Kayınpederime ait olan faturalı Lcd tv (İki tane olduğu için) ve salon oturma grubumuzu haciz edip Kayınpederime yeddi yemin etmişler. Bu arada salon koltuk takım eşimin üzerine. Bir başka odada küçük bir L koltuk takımı var. 7 gün içinde Kayınpederim Lcd tv nin yeddi yemin e alınmasınıniptali için itiraz edecek. Bildiğim kadarıyla birden fazla olsa da koltuk takımıhaciz edilemiyordu. Bu konuda aydınlatır mısınız? Koltuk takımı içinde itiraz edelim mi? Tşk.

   • Merhaba benim banka borcumdan dolayı eve icra kağıdı geldi 7 gün içersinde ödeme yapılması emri var ve ailemle yaşıyorum evlendim ayrıldım çalışmıyorum benim borcumdan dolayı evdeki eşyaları alırlar mı

  • Bana yardımcı olun bana icra gelicek kayım babamla yaşıyorum onun da eşyası vr ama evde sadece 1 dolap buzdolabı yani bir camaşır makinası bir televizyon vr ama onun odasında eski bir televizyon vr eski model oda bana diyoki benim eşyalarımı ellemesinler ne yapmam lazım delircem ya yardımcı olun akıl verin ne yapmam lazım lütgen

  • Merhaba iyi çalışmalar dilerim benim kırk bin TL olan TV ve klima borcundan dolayı icralık oldum borç altmış yedi bin denildi bir para bekliyordum gelmedi ödeme yapamadım oturduğum daire kiralık ev içinde esyam yok yan daire ise ev sahibine ait yan daireyi açtırma hakları varmı resmi ardesim kiralık oturduğum daire. Ayrıca avukat yarım saat içinde yatirmassan yarın nakit seksen bin olur dedi mümkünmü bu

  • Eşimin vəfatından 8 ay sonra ğörumcem bana icra davası açmis
   beş yil önce eşimin onda 400qrqm altın aldığını iddia ediyor,icraya etriz bildirdim,
   Görumcemin borc hakkında hiç bir sənəti yok
   Bu icranın sonu ne ola bilir

 2. merhaba hayırlı geceler .öncelikle vakit ayırdığınız için tesekkurler maddi manevi Tazminata hükmedildim boşanmadan dolayı .Baba evindeyim icra kağıdı geldi .. Geldikleri zaman ne götürebilirler benim evde kendime ait bir şey yok Baba evindeyim ..?

 3. MERhaba, icra memurlarını nasıl ikna edebilirim ailemin yanında yaşıyorum ve eve girmeden çözüme kavuşturmak istiyorum.

  • Mesut balikcioğlu

   Selam aleykum benim 6 tl senedimi 14 bin yapti avukat bey bir turlu anlasamiyoruz illa benim sartlarimla anlasma olur diyor benim evimdeki butun esyalarrin gercek sahibi esim evimde 1 tv 1 buzdolabi 1 bulasik mak 1 casirmakinesi yatak odam ve le koltuk var ben gelir mali kaldiririm diyor cevap yazarsaniz sevinirim.

 4. Merhaba Herkes evden esya alamaz diyordu icra memurları benim bütün esyami aldılar sadece cocuk odasını ve yatak odamı almadılar avukat yine haciz yapi cam diyo neyapmaliyi raz mahkemesiyle esyami alabilirmiyim

  • Zeynep Hanım, bir ailenin yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli eşyalar haczedilemez. Dolayısı ile yatak, buzdolabı, ocak harici tüm eşyalar kanunen haczedilebilir.

   • sorunu başlığında aradığınız (içra memuru ve avukat gelmiş ve eve gelip gitmişler ve giderken eşime buraya geldimiz için siz eşisiniz imza atın demişler ve eşim imza atmıştır bu imza sorun olurmu

    • Adem Bey; bahsettiğiniz durum 3. kişinin taahhüt vermesidir. Malesef attığı imzanın tazyik hapsi gibi sonuçları mevcuttur. Ancak yine de imza atılan belgenin aslını bulup tarafıma ulaştırabilirseniz net olarak bir yorum yapabilirim.

   • Mrb iki tane mağazandan toplam iki icralık oldum fakat borcum yekün 750 TL fakat avukat ücretiyle toplam 2060 TL oldu bugün aradılar ve icra yollayacaklarını söylediler iki saat sonra gelecekler ben boşanma aşamasındayım çalışmıyorum adres kaydım babamın evi görünüyor. Eşimin kalacak yeri olmadığı için babam bana değil ona sahip çıktı benim hiçbir borcumu öddmediled ve iki tane çocuğum var hiç bir gelirim yok ve zor durumdayım lütfen acil cvp verirmisiniz

  • nasıl ya, tv, bulaşık makinesi. koltuk takımı, çamaşır makinesi vb esyalar 1 adet ise alamazlar.

 5. Devre mülk şirketi tarafından bono imzalattirilarak borclandirildim. Icraya verildim. Itiraz ve menfi tespit davalarini actim ama muhtemelen kazanamayacagim. Icra memuru geldiginde evden ne götürebilir. Ev benim adima kayıtlı değil. Uzerime kayıtlı hicbirseyim yok . Sadece kuru bir maaşım var .onunda %25 ine el koyabilirler. Benim sorum evdeki tv ve bilgisayari da alirlar mi yeni evlenecegim. Yatak odası takımı almaya korkar oldum şimdi

  • Eve avukatla icra dairesinden gelmişler eşime de eve girdik alınacak eşya bulamadık geldik tespit edildi yazısı altına imza attirmislar bu imzadan bisi cikarmi

 6. Benim banka ve turksele borcum var icra memurlari tv ve camasir makinesini alabilrmi digerlerini biliyorum alamaz cok esyam yok yardimci olursaniz sevinirim

 7. Merhaba avukat bey benim bankalardan dolayı evime haciz işlemleri için gelecekler oturduğum ev benim Degil Kayın validemin eşya deseniz bir TV var bir buzdolabı bir çamaşır makinesi 3 tane kanepe var ve bir de fırın var bunları alırlar mı cevabınız için teşekkür ederim.

 8. Merhaba avukat bey icra memuru geldigi zaman ogun esyalari goturuyorlarmi

 9. Merhaba 1250 tl digturk borcum bar bunun icin bugun 4 te hacze gelcez dediler taksit imkani hic bisey sunmuyorlar ne yapmaliyi. Işten cikali 3 ay oldu

 10. Merhaba ben Nazmiye babamın adına kardeşime 265 bin TL zorla senet imzalatmislar babamın üzerine olan ev satılır mı acaba imza babama ait değil birde araba var gelip alicaz demisler

 11. Merhaba, babamın kredi borcu nedeniyle icra gelecek,evde benim aldığım eşyalar var ben kendimde çalışıyorum bunların faturaları da mevcut ve benim adıma.(2 adet tv,ps4,laptop gibi) bunlar haczedilebilir mi?yardımcı olabilir misiniz?teşekkür ediyorum.

 12. Merhaba benım evime eşimden dolayı haciz geldi evde yokuz işteyiz gittiler öncelikle birinci sorum eve yokken zorla girebilirlermi bide zaten evde sadece hayatımızı idame ettircek kadar eşya var 2. Bişey olmadan alamıyorlar sanırım ben eşi olarak bu durumu kabul etmiyorum bu hacizi nasıl engelleyebilirim

 13. Eşyalarımı ben aldım faturaları benim adıma yinede haciz grçekleşirmi

 14. Devlet memuruyum, Halkbank’tan maaşımı alıyorum ve Halkbak’ın maaşım üzerinde bir haczi var. Geşmiş yıllara dönük İşbankası’na kk borcum var, borç tahsil edilemediği için, banka, borcu varlık firmasına devretmiş. Maaşıma haciz koyabileceklerini kendilerine bildirmeme rağmen, teleonla taciz etmeye devam ettiler. Bu gün ihtarname gelmiş ve hacizden bahsedilmiş. Aile evime gelip tek olan Tv, oturma gur. buz dol. çam. mak, bul. mak. gibi eşyaları haczedebilirler mi? Ben haciz sırasına girmelerini ve maaşımdan haciz yapmalarını istiyorum ve kanunen bunu yapmaya haklarını var. Hal böyleyken, kanunen maaş hacizini atlayıp eşya haczine gelinebilir mi?

 15. İyi akşamlar yarın hacze gelineceğine dair avukatlık bürosundan mesaj geldi.Sorum şu ,haciz işkemi için gelen avukatları eve almama hakkınız var sadece icra memuru yasal olarak eve girme hakkına sahip diye bir yazı okudum.Doğru mudur?Cevap için teşekkür ederim

 16. Benden dolayı babamın evine haçiz gelirse eşyalarını alırlarmı benim bir şeyim yok

 17. Babaeevinde ihametkah icra gelirse evde olmazsam ne olur

 18. Babam evinde ikamet ediyorum evin altında küçük bir oda var orda oturduguma kagıt alsam muhtardan geçerlimi babam eşyaları gitmesin

 19. Efendim benim avea cihaz almıştım malesef işten çikarildigim için odemeyedim fakat bana gecen gun telefon geldi ve haciz işlemi baslatılıcak dedi ne yapmaliyim üstelik eşimin haberide yok lutfen yardimci olurmusunuz

 20. Bursa Evkurdan icram var 7 gibi içerisinde odemezsem eve icra geleceğini söylüyorlar, ikamet olarak eskisehirde ogrenciyim bursadaki eve gelip haciz yapabilirler mi?

 21. merhaba efendim bir mağazaya borclandim ve avukata vermişler avukat aradi 5 bucuk milyar borcum oldugunu söyledi ve ben bunu ödeyemiyorum evime icra öncesi son uyarı diye bir kağıt yolladılar tekrar aradılar borcunuzu oduyormusunuz ben odiyemiycemi söyledim ve günah bizden gitti ozaman dediler evimde 1tv 1 buzdolabi 1bulasik makinası koltuk takımı yatak odası ve cocuk odası var hic bir esyadan 2 tane yok bunları haciz ede bilirler mi şimdiden cevabınız için teşekkürler

   • Meraba size bir soru sorabilirmiyim lutfen. Benm esimin bir cok bankaya borcu var yuklu miktarda . Uzerine ait hicbirseyi yok .maas li bir sekilde calisiyo maasa haciz yaptirdik oduyo o sekilde . Bnm ise uzerime is yeri var orda calistiriyorum dun is yerime hacize gitmisler ona ait birsey olmayijca yapmamislar. Evime de gelmisler ayni saate evde yoktum kagit birakmislar kapinizi cilingir ile acicaz diye geldiklerindr evimde benm ustume olan ev esyalarimin faturalarini bulundursam yine alirlarmi. Ayrica evde salon takimi.bir adet led tv.buzdolabi masa .genc odasi.yatak odasi bulasik mkinasi var alabilirlermi lutfen uuzun oldu kusura bakmayin

   • Televizyon olarak LCD TV var haczedelirmi

 22. Merhabalar icralik oldum bir alacakli evime gelip tv koltuk masa vs yazip yediemin yaptilar gittiler fakat gelicek diger hacizler evimden yazilmis olan esyalari haciz edebilirlermi almak isterlerse haciz tutanagini gostersem faydasi olurmu

 23. Merhaba benim bankalara borçum var bankalar 90 gün sonrayapilandirma olacağını söyledi benim ödeme imkanı yok bankalar hepsi ayrı olarak haciz yapacakları ve kızım ve eşimin eşyaları na el konurmu

 24. Üç gün önce eşimin bankaya olan borçlarında dolayı eve haciz memurları geldi 4 5 parça ürünü yedi emin olarak haciz ettiler derin dondurucu masa sandalye konsol giib bunları alacaklarmı nasıl oluyor tejrar haciz için geleceğiz diye bir bilgi geliyor mu ditek grlip alıyorlarmı eşyalarımı çok üzginüm lütfen yardımcı olun hamileyim evde tektim icra memurları gelip dayandı kapıya

 25. Merhaba benim de bi kuruma borcum var ve haciz gelinecek dediler. Evimde standart eşyalarım buzları çamaşır makinası yatak odası oturma grubu tv. Televizyona el konulabilir dediler dogrumudur .bir de yatak o dasina girme hakları varmidir.

 26. Senetler benim adima ama aldigim esyalar faturası eşimin üzerine ve Avukat eşimin adına fatura olduğu için onun aDina haciz yapacağım diyor böyle birşey olur mu

 27. Merhaba avukat bey.
  3 ayrı bankaya toplamda 60.bin tl borcum var kendim Kamu personeliyim borçlar dağınık olduğundan ödemede güçlük çekiyorum. Evde köşe takımı oturma grubu tv ünitesi tv buzdalabi çamaşır makinası fırın halıları felan alırlar mi ? Esimin kolyesi ve yüzüğü falan alırlar mi acaba

  • Selamlar, geçmiş olsun. Malesef yaşamınızı devam ettirmeniz için demirbaş eşyalar haricinde haciz uygulanabilir.

   • Avukat bey benim bir mağazaya şahsi olarak borcum var eski evimin adresine gelmişler ve ben yokum diye gitmişler ben şimdi yeni adresimi nüfus müdürlüğünden güncellemem lazım kiraciyim yeni adrese de gelirler mi gelirlerse bile görüştüğümüz taktirde kaç kez ev ziyareti yaparlar

 28. Merhaba avukat bey iyi günler
  Benim de ev sahipliği denilen bir magazaya borcum asil borc 6200 lira faiziyle 15000 olmus hacize gelip esyayi yazdilar mahkemeye itiraz ettim hakim davayi kabuk etti 1ay sonra tekrar geldiler tekrar mahkemeye itirsz ettim bugun reddetti ve ayni zamanda benim ufak bi tarlamapin ustunede haciz koydular onu satin alin diyorum satmiyorlar hem onun uzerinde haciz var hem esya alacagiz diyorlar bu durumda ne yapmamiz gerekir 15 gun icinde gerekceli karar aciklandikdan sonra tekrar gelecekler ne yapmam gerekiyor

  • Cafer Bey, süreç hakkında bazı ayrıntıları bize aktarmalısınız. Bunun için tarafımızla iletişime geçin lütfen. Genel olarak tarlanın satışını isteme hakkınız bulunuyor, alacaklının işlemini beklemenize icap yok.

 29. Merhaba borcumdan dolayi icralik oldum ve evime icra muduru ve avkat geldi ben evde yoktum esime imza attirmislar ve esim sordugun da bu iza yi cin attim deyin ce bulasik makinasini yediemin yapildigi icin soylemisler ve bugun beni aradiler evinize hacize gelinecek diye esyalari alacaz dediler ve esinizin imzasi var dedi hesiniz hapse bile gire diyor yediemin uygulamasinda ne gibi olumsuz olay olur simdiden teşekkurle yardimci olursaniz sevinirim

 30. Merhaba avukat bey ben emekliyim 30 TL garanti bankasına 15 TL vakıf banka borcum var maaşım varken eve haciz koyabililermi bu borcu kaç aya bölerek uzun vadede ödeyecek bilirim

 31. merhaba bugün haciz memuru ve avukat geldi burda alınacak bişey yok diye eşime imza attırdı tekrar gelirlermi uğramazssanız 10 gün sonra tekrar gelicez dedi

  • Kanunen aynı adrese tekrar haciz uygulanabilir.

   • Merhaba..bugün kayınvalidenin evine haciz memuru gelmiş fakat oradan taşınalı 2 ay oldu..kayınvalidede şahsi hiç bir eşyamız yok..banka adresi oraya verdiği için tebligat oraya yapılmış..ayrıca icra takibine gelinmeden 10 gün önce avukat 1000 lira istedi diğer kalanını taksit yapalım dedi..anlıyorum ki hem 1000 liramı aldılar hemde taksit yapmadılar.eşyaların benim olmadığına dair istihkak davası açabilirmiyim..toplam borcum 11000..şimdiden teşekkür ediyorum

 32. eve haciz falan geldi merak ettigim babamın borcu bana geçermi bildigim kadarıyla babamdan hic bir şekilde miras almazsam borçta miras olarak bana geçmio eger geçiyorsa bunu nasl engellerim

 33. Merhaba avukat bey 3 ayrı bankadan toplam 90 bin tl üzerinde borcum var ve ödeme imkanm imkansız eve icra memurları gelecek bende işimi kaybettiğim için ailemi geçindiremiyırum ve çoluk çocuğumu alıp babam gile gidecez yanı babam gille yaşamaya başlıyacaz öğrenmek istediğim icra memurları babamın evine de gelebilirlermi ?

 34. Merhaba benim bankaya kredi borcum vardı ödeyemedim bide başka bi bankaya kredi kartı borcum yeni doğum yaptım işten ayrıldım sigortam kesildi evime haciz gelirmi her eşyadan 1 adet var ve ediminde haczi var üzerimize hiçbişey yok hapis cezası olurmu ödeyemeyince

 35. Yediemin şartıyla evde haciz işlemi uygulanan malları evden çıkartilirsa ne gibi sorunlar meydana gelir

  • “Güveni Kötüye Kullanma” nedeni ile ceza söz konusu olur.

   • Mrb benim bir mağazaya 52 bin borcum.bar şuan icraya verilmiş 82 olmuş bugün avkat aradı eve icra gelcek haciz için dedi ben çalışıyorum mastan kesilmezzmi dediki avkat 90 bini nasıl.mastan.oduycen.mastan kesilmesi gerekmiyordu yoksa evimdeki eşyalar gidermiş alirlarmi

 36. S.a.avukat bey benim oğlum birine kambiyo bono senet gibi bişey vermiş 33 bin tl bizim eve icra kağıdı geldi oğlumun evde kendine ait bişey yok kendi de zaten burda durmuyo ama nüfus burda kayıtlı peki benim hanım daki yüzük veya benim üzerimdeki para gibi şeyleri haczetme gibi yetki varmı.bu kambiyo senet nedir.birde icra devamlı kafası ettikçe gelir mi.cevaplarsanız memnun olurum Allah a emanet olun

 37. Merhaba avukat bey bizim d- smarta olan borcumuz için aradılar ne kadar diye sordum 210 lira borcumuz olduğunu söylediler eğer avukatlık olursa 600 TL ekleneceği söyledi. Eve icra için geldiklerinde evden ne götürebilirler 810 liralık ? Yoksa bu ücret daha da çok artar mı ? Birde kızımın çeyizlik eşyaları var ama nişanlısının üstüne eşyalar haciz etme durumu olur mu .

 38. Merhaba eşimin 7.400 tl lik borcundan dolayı icra memuru gelmiş evde bulamadiklari icin tebligat birakmislar evimizde her eşyadan 1 er adet mevcut bir çoğuda benim üzerime ben aldim eşimin üzerine pek bir şeyi yok herhangi bir eşya alabilirlermi?

 39. Merhaba saim bey eşimin 7.400 tl lik turkcel fatura borcu vardı daha önceden ödemediği için katlanarak çoğalmış bugün icra memuru gelmiş evde olmadigimizdan tebligat bırakmışlar her bir eşyadan 1 er adet bulunmaktadır ve benim üzerime ben aldığımdan dolayı herhangi bir işlem yapabilirlermi teşekkür ederim.

 40. Merhaba sAim bey beni Cuma günü bi hukuk bürosundan arayıp Pazartesi haciz işlemine geleceklerini söylediler bi mağazadan alışveriş yapmıştım işten ihraç olunca ödeyemedim babamın evinde kalıyorum ama faturalar benim üstüme evimizde 1 adat tv 1 adet buzdolabı 1 adet bulaşık ve çamaşır makinesi yatak odası oturma odası ve genç odası var alabilirler mi kanunen fazla olanları alabiliyorlar diye biliyorum cevabınızı bekliyorum

 41. Merhaba muvafakatname ile bir arsa deviraldım tapusu için başvurdum ama şuan borcum var arsayı bi başkasına muvafakatname ile devredebilir miyim?

 42. Berhaba ben yaklasik 17 yil oldu esimden ayrilali hala nafaka odemekteyim kendisi sskli bir iste calismakta mesayilerle asgari ucretin ustunde maas almakta ben ise isizim nasil kurtulurum

 43. Merhaba bugün hukuk bürosundan aradılar eve haciz geleceğni söylediler evimde yatak odası takımı koltuk takımı ve beyaz eşyalarım var bunlara haciz veya yediemin yapma durumları nedir acaba ?

 44. Merhaba ailemle birlikte yaşıyorum bekarım ve çalışmıyorum Üzerimd e icra var ve çok fazla çeyiz ürünüm var onları alirlar mi merak ediyorum

 45. merhabalar bizde ne yazıkki bu düzenın kurbanı olduk 4 kredi kartı borçundan icralık olduk 10 yıldır kullandığım kartlar .bir takipsiz icra takibi geldi 3 avukat atanmış benim buna itiraz etme hakkım varmı her avukat ayrı ayrı vekalet ücreti işletecekler herhalde

 46. Merhaba kardesim 3 yıl önce ikamet ini iş nedeniyle yanıma aldirmisti 3 yıldır benimle yaşamıyor borçları nedeniyle eve icra memurları geliyor bu durumla alakalı ne yapmalıyım ikametini başka bir yere aldirirsa benim evime gelmeyi birakirlarmi

 47. Iyi günler benim 4 ayrı bankaya kredi kartı borcu var ihtarname geldi haciz durumunda bakkal da bulunan kola cips makarna yağ mallar var kiraciyim evde kira süreç nasıl işleyecek lütfen bilgi almak istiyorum önce evemi yoksa işyerine gelirler evde başkasının verdiği cekyat takımı var benimde tekli cekyat var birini alırlar mi birde kızımın odasında ders çalışma 2 adet masa 1 adet dolap var alır veyahut Yediemin yazarlarmi işyeri içinde dolaplar şirketlerin bana ait 3 bin liralık borç mal koydum bunları herhangi bir alma ve Yediemin yazarlarmi o zaman içinde bulunan mallar satabilirmi ve işyeri kapatayimmi çünkü kiralar okul masraflari zor durum ve mal ve gelir durumum isteyecekleri ben nereden alıp kime vereyim bilgim yok bana bilgi vermenizi rica ediyorum ve birde evde haciz yaparken nelere imza atayım kızımın odasında girerlermi yada benmi dolapları açayım

 48. Yazım okuyunca biraz karışık olmuş kusura bakmayın haciz durumunda Yediemin veya yazdıklarını başka bankaya söylersem onlarda yine eve veya işyerine gelirler mi veya bekleyeklermi bilgi vermenizi ve yol göstermenizi istiyorum şuan aktif olarak 2 bankaya daha kredi oduyorum onlarda hepsini istermi malları ve Yediemin yaparlarsa onlarda kalacak toplamda 6 bankaya borç var

 49. Merhaba , esimin borcundan dolayi birkac yerden haciz geliyor koltuk takimim haczedildi diger esyalarimi baskasi uzerine faturalandirsam haczedilmemesi icon cozum olurmu

 50. Merhaba avukat bey gelen icra kagidan sonra ev esyasi hacizi icin gelinmeden once ayri bi kağıt yollanir mi posta vs. Ile

 51. İyi günler akbank ya borcumuz var ve avukata vermişler ve geldiler baktılar salonu yazdılar 10 bin yatır anlaşalım dediler ödeyecek durumum yok evim kira hiç bşym yok borç toplam 30″ bin olmuş evimin eşyaları hep 1 tane çifter yok oturma odamda iki kanepe var ve salon takımı götürcekler eşimin maaşına hacizde koymuyorlar uzalaşmıyor lar da lütfen bilgi alabilirmiyim

 52. İyi günler bende bu talihsiz olayı yaşayanlardanım eşimin bnkaya borcundan dolayı eve icra memurları geldi ilk kapıyı açmadım gittiler ama biliyorum yine gelcekler evde bütün eşyalarımdan bi tane var yanlız oturma grubum iki tane oturma grubumu hacizedebilirler mi

 53. Selam avukat bey ben 2013 de alınan urun yuzunden icralık oldum maddi durumun kotuye gidince odeyemedim aradan 5 sene gecti hala icradan gelecez diyolar zaman aşımına ugramıs olmuyormu bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim teşşekkür ederim

 54. Merhabalar Avukat Bey
  ÖNCELİKLE BİR ŞAHISA ELDEN VERMİŞ OLDUĞUM 20.000 TL LİK BORÇ SENEDİM YAKLAŞIK 1 HAFTA ÖNCE AVUKATA VERİLMİŞ VE İCRA İŞLEMLERİ BAŞLATILMIŞ BEN BUNU EDEVLET ÜZERİNDEN TESADÜFEN GÖRDÜM SENETİN TARİHİ 01.04.2019’DUR. İCRA EN ERKEN NE ZAMAN GELEBİLİR VE ŞUANDA KİRADA OTURUYORUM VE EVİMDE EV SAHİBİNE AİT 3 ADET KLİMA VAR KAMERA SİSTEMİ VAR VE KİRA KONRATINDA BU EŞYALARIN EV SAHİBİNİN OLDUĞUNU KANITLAYAN MADDELERDE MEVCUTTUR. EVİMDE 3 KLİMA (EV SAHİBİNE AİT ) KENDİMİZE AİT KOLTUK TAKIMI YEMEK MASASI 1 BUZDOLABI 1 FIRIN 1 TELEVİZYON 1 ÇAMAŞIR MAKİNASI 1 BİLGİSAYAR 2 YATAK ODASI MEVCUTTUR. BU MALLARIM İCRA YOLUYLA HACZEDİLEBİLİRMİ AMA EN ÖNEMLİ SORUM EV SAHİBİNE AİT OLAN KLİMALAR HACİZ EDİLEBİLİRMİ
  CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ İYİ ÇALIŞMALAR

 55. Merhaba avukat bey, kardeşimin kredi borcu avukata devredilmiş. Eve iki tane avukat gelmiş. Evde annem ve komşusu varmış. Evi gezmişler. Kardeşimin iki bilgisayarından birinin altında yazanları not etmişler. Tükenmez kalemle bir şeyler yazıp anneme iki ayrı kâğıda imza attırmışlar. Annemin kimliğine de bakmışlar. Maalesef annem panikle kağıtları okumadan imzalamış. Avukatın biri, kardeşimle telefonda konuşmuş. Önden 25.000 TL ödeme istemiş. Toplam borç 75.000 TL’ymiş. Bu süreç böyle mi işlemekte? Bu yapılanlar yasal mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar…

 56. Merhaba Imzali senedim yuzun den icraya verildim eve hacze gelirlermi ailemle birlikte aynı kiralık evde yasiyorum. Haczi engelleye bilirmiyim

 57. Merhabalar avukat bey. Eşimin bankaya olan borcundan dolayı cuma günü aradılar ve p.tesi eve hacze geleceklerini söylediler. Çok bir eşyamız yok.(lüks ve ekstra gibi) eşyalarımı alabilirler mi yoksa yediemin olarak mı yazılır

 58. Efendim Merhabalar bana iki gün önce mesaj geldi massage işte Tarih vermişler gelip haciz yapacağız dediler Ayriyetten Siz olmadığınız takdirde çilingir vasıtasıyla kapınız açılacak dediler benim ikametgahımı orada değil Ben orada oturmuyorum ikametgahım başka bir yerde eşyaları oraya aldık 7 bin liralık borcu 17 bin lira yaptılar ödeme güçlüğü çekiyorum ödeyemiyorum hacze geleceklerini söylüyorlar evden her şeyi alırlar mı acaba televizyon buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi iki tane yatak odası bir oturma odası Başka da bir şey yok yani icra yapacaklarını söylediler Ama ne kadar olacak Ne olacak bilmiyorum Bir de Tarih vermişler 24 4 2019 diye

 59. Avukat bey merhaba devam eden bir icra dosyamız mevcut. Borçlu dava sürecinde resmi ikametgah adresini deiştirip mahkemeye bildirirse haciz yeni adresemi gelir teşekkürler

  Diğer 2 sorumda yanlış telefuz etmişim kusura bakmayın

 60. Peki ikameti olmayan bi evde kendisinin yaşadıgını kanıtlayamasa bile o anda evde yaşayan bireylerin eşyaları haczedilebilirmi ? biraz mantık dışı değilmi sizcede

 61. Iyi günler Ben tuğba benim adıma turkcel le borcum var idi 200 tl ve eşim zorunlu olarak askere gittiği için ödeyemedik 2 çocuğun var ve sürekli aradiler bende kocamın asker olduğunu 2 çocuğumun masrafları olduğu için ödeme yapamayacağımı söyledim ve şuan anne ve babamin evinde kalıyorum eşyam yok burda ve bu adrese icra gelicekmis ne olucak ailemin esyalarini alırlar mı beni hapse atma gibi bir şansları varmi

 62. İyi günler avukat bana bı yol gosterirseniz çok memnun kalicam eşim le beraber bir şahıstan keçi aldılar ve senet yapıldı eşim kefil ama ortak aldılar sözde 65 tl tutdu eşim 58 TL yi tek başına verdi geriye 6 TL kalmıştı haberimiz olmadan alacaklı avukata senedin tamamını vermiş hiç ödenmedi diye biz de suç duyurusunda bulunduk dan sonra avukat ve icra müdürü eve Hacize gelmişlerdi bizimde koyunlarımiz var koyunları götüreceğiz dediler yada anlaşalım dediler icra müdürü taahhüt yaparken doğrusunu yazıyordu 6 tl borcu kalmış çünkü dekontlari gösterdik avukat ısrarla ben yazayım öyle yazmayın d yereed icra memuruna bizede.borcun tamamını buraya yazmak lazım siz yirmi oduceksiniz geri kalanı diyer borçludan alıp sizin zararanizi vericez dediler taadut de. Bakınca da 65tl 90yl olarak gözüküyor ve eşimin imzalamış bu borcu kabul etmiş oldu şimdi ne yol izlememiz lazım lulten acil yardım edin

 63. merhaba,
  kayınpederimin taşındığı eve evlendim ve biz yerleştik icraları ikametgahı olduğundan dolayı bana geliyor ikametgahını sildirdim ve şikayet ettim hala icra etmek için bana geliyorlar evimde herşeyden 1 adet var icraya itiraz edebilir miyim evde olmuyorum geldiklerinde hemen alıp gidiyorlar mı yoksa yazıp mı gidiyorlar nereye başvurmalıyı yada nasıl engelleyebilirim faturalarımla istihkak davası açsam yada eşim babalıktan reddetse bu durumdan kurtulabilirmiyim

 64. Avukat bey benim 7 ayrı bankaya kredi ve kart borcum var eve gelince evde yoktum 7 gün sonra eve gelip çilingir ile girecekler miş eve ayrı ayrı gelecekler bunu nasıl bir yol izlemem gerek birde üzerimde mal ve gelir yok son olarak bakkal vardı ama onu kapanış yaptım ve noter tasdikli ruhsat devri yaptım bir banka ile anlaşma olursa öteki bankalar eve yine haciz için gelirmi bana bilgi vermenizi rica ediyorum iyi günler dilerim

 65. Merhaba evkur hukuk departmani yazan bir kagit geldi haciz icin son uyari yaziyo geldiklerinde evimde sadece 1 tv bir buzdalabi camasir makinesi bulasik makinesi yani her seyden 1 adet var ve cocuklarima ayit herangi bir seyi alabilirlermi kendilerinin aldigi ve kendi adlarina faturali herangi biseyi alabilirlermi ve son olarak bana resmi hic bir keat gelmedi sadece evkurun yolladigi bir kagit.

 66. Merhabalar, kardeşimin borcu yüzünden annemin evine hacze gelindi. 2 sefer evde bulunmadığı için kağıt bırakıp gitmişler. Kardeşimin ikametgahı annemin evinde değil fakat muhtarlık bununla ilgili bir belge vermiyor. Nasıl itiraz etmeliyiz acaba?

 67. Merhaba. 8 sene önce bir mağazadan alışveriş yaptık. Benle beraber 3 kişi kefil olduk. Kefillerden biri vefat etti. Eşim borçları ödemedi ve evime haciz geldi. Ne varsa aldılar. Hatta mağazadan aldığımız tüm eşyalar haciz edildi. Sonra eşimden ayrıldık. Geçen gün eve bir avukatlık bürosundan gelip bir kağıt bıraktılar. Avukatı aradım 20 bin lira borcun var , peşin ödersen 100 bine kadar düşer dedi. Ben şimdi ne yapmalıyım

 68. Merhaba;

  Türk Telekoma borcum nedeniyle avukata verilmişim. Bir kaç gün önce bir cep numarasından arayıp, bırakın ödeme bilgisi sormayı bilgi vermeyi, benim konuşmama bile müsaade etmeden evime hacize geleceklerini söylediler.
  Bunun üzerine uyap’tan sorguladım ve tam 2 ay önce dosyanın açıldığını gördüm. Ayrıca benim cihaz taksitlerinden kalan borcum 4000 TL gibi bir rakamken, şimdi 9200 TL ye çıkmış. Bu konuda size birkaç sorum olacak.
  1- Öncelikle icra dairesinden tarafıma bir ödeme emri gelmesi gerekiyor diye biliyorum. Fakat PTT den sorgulama yaptırdığımda dosyanın açıldığı tarihten bu yana PTT den herhangi bir posta vs. yapılmamış. Tebligat olmadan hacze gelinir mi?
  2- Hukuk bürosu aradığı gün bir de sms gönderdi. Fakat SMS te icraya gelecekleri adres olarak eski adresimi yazmışlar. Alacaklı firmadan hizmet aldığım dönemde bu adres mevcuttu. Bu nedenle mi? Ayrıca yeni adresimi mernisten sorgulama yetkileri var mı?
  3- Olur da tebligat yapılırsa ve eski oturduğum adrese yapılırsa, o adreste şuan oturan kişiler de yanlışlıkla evrağı teslim alırlarsa, evragı hiç tanımadığım birisi teslim aldığı için, ben yine de bu borcu kabul etmiş sayılır mıyım?
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

 69. Merhaba benim özel kız öğrenci yurduna 1.400lira borcum var su anda calısmıyorum üzerimde hiçbir mal varlığı yok ve yurt müdürü benı korkutmak amaclı icraya veririm seni diyor yani verirse bundan zarar gorurmuyum

 70. Merhaba,
  ben bir yerden koltuk takımı aldım 4bin tl kaldı ödemesi ödeyemedim avukatlık oldum eve avukat geldi hacize geldik şimdi kamyon da gelicek elinde kağıt yok tek basına 6 bin tl faizle ödemen lazım yoksa şimdi çilingirle kapıyı acıp alıcam eşyaları dedi bende izin vermedim yarın öderim dedim o da bana yarın 3 e kadar ödemezsen poli gelicek ben gelmeyeceğim dedi öyle birşey mümkün mü acaba icra memuru olmadan hacize avukat gelebiliyor mu ?

 71. Merhaba, bir güzellik merkezine 2950₺ borcum vardı ce kayıt olduktan bir sonraki gün iptal ettirmek için gitmiştim. İptal ettiklerini söylemişlerdi ama yapılmamış. Şimdi geçen gün bir avukat tarafından arandım ve icra dosyası açtıklarını söylediler. Şehir dışındayım 1 ay boyunca ve evde bana ait hiçbir eşya yok ailemle yaşıyorum. Bu durumda eşyalara haciz gelir mi? Ve haciz gelmeden önce bir tebligat geliyor mu?

 72. Merhaba. Kredi ve kart borçlarım yüzünden yasal takip başladı. eşyalı kiralık dairede oturuyorum. Kira sözleşmemde sadece tarih ve kira bedeli adı altında anlasmamız var ev sahibim tanıdık olduğu için sözleşmeye ek göstermedik. İleriki zamanlarda haciz uygulamasından mağdur plurmuyum. Teşekkürler.

 73. Benim 3 ayrı bankaya yüklü miktarda borcum var ödeme imkanım yok evimde sıradan eşyalar var ama yinede icraya gelmelerini istemiyorum adıma dava açılmadan önce evden taşınsam ve yeni adresimi nüfusa bildirmesem herhangi bir sorun ile karşılaşırmıyım

 74. merhaba borcumdan dolayi eve hacze gelirlerse faturasi esimin adina olan esyalari , cep telefonumu ve kiyafetlerimi (ayakkabi,çanta,parfumler vs) alirlarmi ? cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.

 75. Merhaba bi sahsa 60 bin tl sira senetlerim var buyuk ihtimal odeyemiycem uzerime bir evim var evimi hacz ederler mi veya ne yapmaliyim taksitle ufak ufak odesem faiz uygulanir m8 s3netlerim 3 bin tl yaksitli 165 bin tl den buraya kadar ödedim artik odeyemiyorum alacakli avukata vericem diyor cok huzursuzum bi yol gosterseniz sevin8rim tesekkurler

 76. Merhaba benim bir bankaya 24 bin kadar borcum var odeyemedim malesef ekonomik sartlar ortada is bulamiyorum suan ki oturdugum evi kredi ile aldim yaklasik daha 6 yil odemesi var simdi bu 24 bin borcum olan diger banka evin uzerine icra koyabilir mi ?

  Bir sorum daha var eve icra icin geldiler evdeki esyalari alabilirler mi tv felan ?

 77. Merhaba evve mağazasına olan borcumuz için genç bir çocuk bugün kapıya gelip adres teyiti için geldiğini annemin ve babamın isimlerini söyleyip burda yasadıklarını ve telefon numaralarını istedi. Saat 2de eve haciz gelip esya kaldırımı olucağını söyledi. Ve hukuk şirketinin numarasını verip arayabilceğimizi söyleyip gitti. Sizce de haciz gelmeden önce böyle birinin gelmesi teyit edip telefon numarası istemesi olan bir durummudur?

 78. Merhaba kredi kartindan dolayi eve haciz geldi iki olan esyslarimi yazdi tv buzdolabi koltuk takimi yemek odasi takimini yazdilar bunlari tekrar geldiklerinde gotururlermi yardimci olursaniz sevinirim

 79. Meraba benim hayat varlik a devredilen bi borcum yüzümden ödemedigimden evinize haciz gerçekleştirecez ancak benim ikamet ettigim ev Annem e ait ve üstelik Annem Babamdan Boşanmış Bunun Üzerine Yine Haciz Yaparlarmı …

 80. Slm avukat bey benim evime haciz geldi aynı esyalardan 1 rer tane ben evde yoken cilingirle kapiyi acip eşyalarimi almıslar ben hastanedeyken borclu kizimdı alinan esyalarin faturalari kizimin adina deyil ne yapa bilirim teskler

 81. sa kolay gelsin turkcelel 750 tl borcum vardı 1260 tl yapmıslar ödemedim icraya vermişeler bana sms icra gelecez diye mesaj atmışlar bundan 3 ay öncede aynı şekilde attılar ama gelmediler ben ilçede yaşıyorum avukat danışmanı bana dediki evdeki koltugunuda alırız dedi ama bende herşeyden 1 adet var bunu yapabilirlermi bide maasımda icrada var başka banka koydu 1 sene den beri kesiliyor gene icraya gelirlermi

 82. Merhaba abime ait icra kağıdı bizim eve geldi ikahmetgahi bizdeymis ama bizimle yaşamıyor borcta 5 bin lira. Haciz bize mi gelecek ?

 83. merhaba. Kredi kartından dolayı haciz işlemi başlatılacak. Çalışmıyorum ve hiçbir gelirim yok. Ayrıca babama ait olan bir evde oturuyorum. Evdeki eşyaları alıp götürebilirlermi? Ailem taksit yapılacağı takdirde ödemeyi taksitle yapabileceğimizi söyledi. Haciz için geldiklerinde taksit yapma imkanları varmıdır?

 84. Merhaba avukat bey borcumdan dolayı haciz gelirse eşime ait plazma televizyonu alırlarmı teşekur ederim

 85. Merhaba,rahatsız ediyorum sizden aşağıda yazdığım konuya acıklık getirmenizi rica edeceğim teşekkürler.Bir banka borcumdan dolayı evime icra gönderdi.Evime gelen icra memurları evde icra nedeniyle alınacak bir eşya yoktur tutanağını tuttu, bir suretini de bana teslim etti ve bankanın avukatı ile gittiler.Öğrenmek istediğim konu aynı banka aynı borçtan dolayı evime yine icra memuru gönderir mi bu olay teknarlanır mı? Tekrar teşekkürler. acıklama getirirseniz beni çok mutlu edeceksiniz.

 86. Bana da aynı durum oldu. Bu zamana kadar gelen oldu mu tekrar size. Ekim ayında bu yorumu yapmışsınız. Allah selamete çıkarsın tüm borçluları.

 87. Benim bankayla avukatlık olduk hepsini yatırın dediler ben bunu yatıramayacağımı taksitlendirme istedik ama hic yanaşmadıar bide avukatın konuşması sanki mafya babası biz alttan aldıkca onlar bağırma cağırma ben bunları cimere şikayet etsem bir sonuc alabilirmiyim

 88. Merhabalar benim bir tefeciye 50 bin tl senetli borcum var kendisi her ay 6 bin tl faiz alıyor fakat artık işsizlik nedeniyle ödeyemiyorum senette her kısım dolu bir tek tarih kısmı boş bıraktım şimdi mahkemeye verse evime haciz gelirmi yada eşimin üzerine olan bir şeyi alabilirmi

 89. Merhabalar 18 ay önce bir alışveriş merkezinden koltuk takımı ve yatak odası aldım 10500 TL borcum kaldı bazı sorunlar yaşadım 18 ay ödeyemedim 18 ay sonra vana tşf avukat borcunuz 36 bin TL oldu şaşırdım eve gelip eşyaları yazdılar sizce bu faiz oranı dogrumudur

 90. Merhaba, danışmak istediğim bir konu var, internette araştırma yaparken sitenize rastladım.
  Evlenirken elden taksitle mobilya almıştım. Süreçte işimden ayrılmak zorunda kaşdım ve maddi sıkıntılar nedeni ile de ödemeye yapamadım yapamıyorum. Bu gün bir avukatlık bürosundan geldiler, borçtan ötürü haczedildiğimi ve davanın bu yönde karar verdiğini ama konuyu iyiniyetle halletmek istediklerini söyledi. Yarın öğlene kadar 1000 yada 2000 tl ödeme yaparsam geri kalan tutarı taahütlü olarak uzun vadeli taksitlendireceğini söyledi. Mantıklı gibi gözüküyor ancak şu an maddi anlamda çok zor durumdayım bunuda yapamıyorum. Ev eşyalarımızı haczedebilirlermi,
  Ekstra eşyamız yok bir evde ne varsa onlar mevcut
  Alacaklıya borcum 10 bin haciz sonrası 14 bini biraz geçmiş. 1000 tl ödersem 500 tl taksite bağlayacak ancak onu ödemezsem hapis olabiliyprmuşum. Bilgi alabilirmiyim

 91. Merhaba dün eve 3 haciz memuru geldi Akbank borcum yüzünden birşey almadan gittiler bende bir kağıt imzaladım bu evrak 300 tl daha borcunuza eklendi dediler acaba neye imza attım o an biraz aceleye imzaladım bilgi verirsiniz sevinirim

 92. Avukat bey öncelikle merhaba . Internette fevkalade bilgi kirliliği dolaşıyor inanın. Kafamız allak bullak . Bende mağdurum. Işletme sahibiydim battım. Ardımda evet bir borç kaldı ama iradem dışında. Odeyebildiklerimi ödedim fakat suyu çekilmiş limon gibi kalakaldım. Kimse istemez devlet ile avukat ile konu komşuya rezil kepaze olmayı fakat bazan olmayınca olmuyor . Benim bir dosyam için alacaklı babamı alacaklandirip evimize tebligat gönderdi. Nitekim itiraz ettik fakat kadın inat etti kah telefon tacizi kah haciz ihbarnamesi girtlagima yapıştı. Yok diyorum 3 yıldır işsizim yevmiyeye gidiyorum ara ara son 1 yıldır oda yok. Babamın evi babam emekli . Habire taciz habire tahrik bunaldık. Adamın yediği içtiği yok sırf ben evinde kalıyorum diye bunca sıkıntı yaşıyor. Benim yüzüme. Defalarca sokakta yaşamak istedim atamıyorlar beni . 3 kuruş bir emekli maaşı var ayı zar zor getiriyor . Şimdi öyle bir duruma surukledilerki beni tabiri caizse kedi gibi köşeye sıkıştım ya tırmalayacak zarar verecem yada beni orada yüreğime indirip öldürecekler. Çok büyük çaresizlik içindeyim kanun adamı olmak adaletli olmak değil mi aslında. Nedir bu terazinin eğik yani anlamadım. Çok bunaldık nefes alacak gücümüz kalmadı napalim fikriniz nedir

 93. S.aleykum 2016 da bir mağazadan alışveriş yaptık ödeyemediği bugün gelen avukat bana 2000 tl vermem gerektigini aksi takdirde icraya vereceğini belirtti fakat şuan okadar param yok dedim 21 de avans Alicam ozaman vereyim 700 TL onada olmaz diye diretti borcu kabul ediyorum fakat ödeme şekli beni zorluyor ne yapabilirim

 94. Bankaya 35 bin borcum var haciz memuru gelmiş haciz yapabilirmi evde hepsi tek eşya tv dolap makina bulaşık makinası kilima icra yapıp goturebilirlermi sayın saim bey bana dediler tahatutde bulun bulunumiki

 95. Merhabalar
  Benim 5 tane bankaya kredi ve kredi kartı borcum var yaklaşık 150 000 TL önümüzdeki günlerde muhtemelen dava açılacak ve icra gelecek evde bulunan eşyaların hepsi birer adet ama TV smart HD yaklaşık 1500 TL haczedilebilirmi
  Birde emekliyim maaş haczine onay vermeyebilir miyim ve nasıl yapmalıyım
  Çünkü maaş aldığım bankada 1350 TL taksitli kredim var ve otomatik kesiliyor Maaşıma birde icra geldiğinde gecimimi sağlamak zo olacak evde kira bu arada
  Ne yapmam gereki lütfen aydilatabilirmisiniz

 96. Babam benim evimde ikametgah ediyordu ama 2 sene önce ayrıldı evimizden borcu varmış eve haciz kağıdı geldi eşyalarımı alabilirler mi

 97. merhaba iyi günler dilerim , yaklaşık 4-5 ay önce askeri öğrenciydim fakat okulu bıraktım askeri öğrencilere imzalatılan yüklenme senediyle başım dertte şu anda üstüme herhangi bir mal taşınmaz v.s yok bir akrabamın evinde kalıyorum kira konratı vs yok eve hacze gelirler mi?

 98. Avukat bey bir bilgi istiyorum sizden benım eşim 8 yıl önce bır magazadan alışverış yapıyo ve taksitlerinin cogunu ödeyım sadece 800tl gibi bi miktar kalıyo ve bugun bana icra memuru gelip evimdeki bütün eşyalarımı alacaklarmış ve bana hıc bir şekilde ıhtar teblıgat falan gelmedi ne yapmam gerekıyo yardımcı olursanız sevinirim

 99. Merhaba Saim Bey,
  Kız kardeşimin uzerine olan fakat eski esinin idare ettigi bir insaat sirketi vardi ve baska bir firmaya taseron olarak is yaptilar. Is karsiligi kendilerine 3 adet daire verildi tapu kayitlarinda mevcuttur. Eski damadimiz bize is yaptigi vakit elden aldigi paralar icin iki daireyi verdi. Tabi bizde satip nakite cevirdik. Taseron olarak is yaptiran firma bu 3 adet dairenin devrinden yaklasik bir sene sonra bize bu evlerin faturasini kapali olarak gonderdi. Ertesi gun bizi arayarak faturada rayiç bedelin yanlış olduğunu soyleyerek duzeltip geri gondereceklerini soyledir. Faturalarin resmini cekip bunlara verdik. 2 gun sonra bize acik farura gonderdiler ve ilamsiz icra takibi baslattilar. Ilamsiz icra takibine itirazimizi yaptik. Karsi taraf itirazin iptali davasi acti ne yapmamiz gerekir.

 100. Evde iki tane klima varsa birini alabiliyorlarmi geldiklerinde yazip gidiyorlarmi yoksa hemen aliyorlarmi

 101. Iyi günler banka borcumdan dolayı icralık oldum ben evde yokken gelip annemden imza almışlar bu imzada bir sıkıntı olabilirmi

 102. Merhaba eşim borçlari yuzunden eve haciz gelecek. Eşim benden gizli kredi cekmis ve odememis ve haciz başlatilmis. Evimizde beyaz esyalar ve 140 tv var. Eşyalar tumu benim ustume faturali benim adima kayitli. Icra eşim borclari yüzunden benim uzerime faturali esyalari almaya hakki var mi ? Bu durumda ne yapmam gerekiyor

 103. Merhabalar ben bi mağazadan telefon aldım taksitle ödeyemedim avukatlık oldum bugün arayıp icra işlemi için geleceklerini söylediler ama maalesef ki benim oturduğum evde zaten hiç birşey yok ben yemeğimi bile küçük tüp de yapıyorum evimde buzdolabım bile yok peki haciz için bir eşya bulamazlar ise ne oluyor ?

 104. Selam hocam eve haciz gelirse evdeki koltuk takımları ve tv buzdolabı fırın camaşır makinası bulaşık bakinası kombi yatak otası gardolop ve halılar var evde bunların hangisine haciz koyar veya haviz edilirmi

 105. Bankaya olan borcumdan dolayı icralığım ve maaşımdan kesinti yapılıyor gene ev haczine geliniyormu

 106. İyi günler avukat bey ben emekliyim oğlum var benimle yaşamıyor ikametgah adreside başka.ve bir senetten dolayı borçlanmış bir avukat beni arayıp senin evine geleceğim haciz için diyor buna hakkı var mı gelir ise ne gibi bir işlem yapabilir eşyalarımın birazı adıma faturalı ama bazılarının faturasını bulamadım ..cevap verirseniz sevinirim iyi günler..

 107. Mustafa KAYAOĞLU

  Merhaba,
  Bankaya olan borçlarımdan dolayı eve icra gelecek ancak ev kiralık ve kiralık olan ev eşimin adına kayıtlı olan bir şirketinde adresi icraya gelen memurlarla evden herhangi bir eşya alabilir mi ? Bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir