EVE HACİZ GELİRSE NE YAPMALIYIM?

Ağu 19, 2017 | İcra Hukuku

Eve haciz gelmesi durumunda ne yapmam gerekir? Haciz sonucu evdeki tüm eşyalarım haczedilecek midir? Borcum dolayısı ile haciz gelirse ne yapabilirim? Haciz sırasında itiraz etmem mümkün müdür? Ne gibi konularda itiraz edebilirim? Tüm bu soruların cevabını yazımızda sizler için açıkladık. Ayrıca canlı olarak sohbet etmek ve sizle aynı durumda olan insanlardan bilgi almak istiyorsanız buraya tıklayarak Telegram grubumuza katılabilirsiniz.

Eve Haciz Gelirse Ne Yapmalıyım?

Günümüz toplumunda bir ailenin en çok dert çektiği alanlardan birisidir evlerine haciz gelmesi. O evde yaşayan herhangi bir birey nedeniyle hacizlik duruma düşebilmektedir ev ahalisi. Bu gibi durumlarda öncelikle sakin olmak, sinir ve saldırıya geçmeden önce karşınızdaki icra memuru ile konuşmanız başlangıç için yeterli olacaktır.İcra memuruna borç tutarını, hangi şahsın borcu nedeniyle bu adrese gelindiği gibi sorular yöneltilerek durum hakkında kısa bir bilgilendirme almanız yararınıza olacaktır.

Haciz durumunda ne yapmalıyım, haklarım nelerdir, hacze itiraz edebilir miyim, haciz gelirse eşyalarımı alabilirler mi, haciz gelmesi, haciz nedir, haciz durumu

Haciz işlemine geçildiği anda öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki yeni yargı paketiyle yani yeni yürürlüğe giren kanunla birlikte evlerde haciz yapılabilmesi evden mal kaldırılabilmesi oldukça zorlamıştır.Bir kişinin borcu nedeniyle şu tarz eşyalar haczedilemez:

HACİZ EDİLEMEYECEK EŞYALAR

-Evde bulunan tek buzdolabı, televizyon, bilgisayar, koltuk takımı vs. gibi ailenin yaşamı için gerekli olan eşyalar haczedilemez.

-Evde lüks niyetinde bulunan aksesuar eşyalar her zaman haczedilebilir, öyle ki üzerinizde o an bulunan altın bir bilezik dahi icra memuru tarafından çıkarttırılarak istenir.

-Evde bulunan nakit para haczedilir.

HACİZ SIRASINDA NASIL İTİRAZ EDERİM, NE GİBİ İTİRAZLARDA BULUNABİLİRİM?

Öncelikle bilmeniz gerekir ki haciz nedeniyle girilen bir evde, haciz borçlusu kişiye ait olan eşyalar haczedilebilir.Örneğin bir aile evine hacze gelinmiş olsun.Haciz borçlusu aile fertlerinden çocuk olsun.Çocuğun eşyaları dışında anne ve babaya ait eşyalar haczedilemez.Bu eşyalar o anda haczedilse dahi gerek o anda gerek sonrasında itiraz hakkınız bulunmaktadır.İtirazınız sonucu ortaya çıkan hasar ve hakkaybınızı dahi istemek mümkündür.Şu gibi durumlarda itiraz mümkündür:

-3.kişiye ait olan bir eşya haczedilirken haciz mahallinde bulunan kişi bu duruma itiraz edebilir ve icra memuru bunu tutanağa geçirir.

-Haciz anında haczedilen bir mal o ailenin yaşaması için evham gerekli bir eşya ise o eşyanın haczine itiraz edilebilir.Bu itirazı o mahaldeki herkes yapabilir.

Örnek: Adana Avukatlarından bir kişi borçlu şahsın adresini araştırıyor. Bu adres araştırması sadece e-devlette yer alan adresin araştırılmasından ibaret değildir. Adana’da iyi bir icra avukatı kişinin gerçek adresini bulmak için çeşitli yerlere yazılar yazabilmektedir. Gerçek adresinizi tespit eden icra avukatı bu adreste sizi tespit ettiğinde orada bulunan malların size ait olmadığını ileri sürebilirsiniz. Ancak icra avukatı bu iddianızın aksini kanıtlar ise bu itirazınız geçersiz olacak ve orada bulunan eşyalardan size ait olduğu tespit edilenler haczedilecektir.

Yıllardır Adana Ceza Avukatı olarak görev yapmaktayım ve bu süreçte ne yazık ki haciz mahalinde küfür eden, saldıran borçlulara şahit oldum. Bu davranışta bulunan borçlu kendi sebeplerinde dahilinde haklı olsa da hukuk önünde haksız ve suç işlemiş durumdadır. Çoğu aykırı davranış hapis cezasıyla dahi sonuçlanmaktadır.

Av. Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İNCEKAŞ Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

164 Yorumlar

 1. Birgül ulker

  Turkcell borcundan dolayı abalı hukuktan aradılar ve 1600 TL borcu avukat ve haciz masrafı ekleyerek 4000 TL dediler 20 gün süre ve taksitle ödeme istedim hayır iki saat içinde yapmazsanız bugün haciz için gelcez dediler buna hakları varmi

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Öncelikle geçmiş olsun. Evet ne yazık ki haciz için adresinize gelebilirler. Ancak haline munasip ev eşyalarınızı haciz etmeleri mümkün değil.

   Yanıtla
   • Aykut

    Babamın evinde kalıyorum babam 86yş annem 80eşyaların faturalarını bulmak mümkün degil ne yapmam lazımy

    Yanıtla
    • Can Genç

     Merhaba kolay gelsin efendim. Benim iş Bankası kredi kartı borcum var. Hakkımda icra işlemi baslatmislar . Askerden henuz dün geldim . Yapılandırma istedim yapmadılar. Kirada oturuyorum . Eskiden kalma kırık dökük bir arabam var bir sürü çürüğü var çalışmıyorsa tamirden geçmesi lazım. Eve hacze gelirler mi arabayı alırlar mı. Nasıl bir yol izlemeyelim hepsini bir kerede ödeme gücüm yok . Bu işlemleri yavaslatmanin bir yolu varmı bana yardımcı olur musunuz. Toplam borç 15000

     Yanıtla
   • ceylin

    Eşimin borcu sebebiyle evimize biz yokken icra memuru gelmiş. Kayınpederim onlara kapıyı açmış. Kayınpederime ait olan faturalı Lcd tv (İki tane olduğu için) ve salon oturma grubumuzu haciz edip Kayınpederime yeddi yemin etmişler. Bu arada salon koltuk takım eşimin üzerine. Bir başka odada küçük bir L koltuk takımı var. 7 gün içinde Kayınpederim Lcd tv nin yeddi yemin e alınmasınıniptali için itiraz edecek. Bildiğim kadarıyla birden fazla olsa da koltuk takımıhaciz edilemiyordu. Bu konuda aydınlatır mısınız? Koltuk takımı içinde itiraz edelim mi? Tşk.

    Yanıtla
 2. kenan

  merhaba hayırlı geceler .öncelikle vakit ayırdığınız için tesekkurler maddi manevi Tazminata hükmedildim boşanmadan dolayı .Baba evindeyim icra kağıdı geldi .. Geldikleri zaman ne götürebilirler benim evde kendime ait bir şey yok Baba evindeyim ..?

  Yanıtla
 3. Yasin

  MERhaba, icra memurlarını nasıl ikna edebilirim ailemin yanında yaşıyorum ve eve girmeden çözüme kavuşturmak istiyorum.

  Yanıtla
  • Mesut balikcioğlu

   Selam aleykum benim 6 tl senedimi 14 bin yapti avukat bey bir turlu anlasamiyoruz illa benim sartlarimla anlasma olur diyor benim evimdeki butun esyalarrin gercek sahibi esim evimde 1 tv 1 buzdolabi 1 bulasik mak 1 casirmakinesi yatak odam ve le koltuk var ben gelir mali kaldiririm diyor cevap yazarsaniz sevinirim.

   Yanıtla
 4. Zeynep

  Merhaba Herkes evden esya alamaz diyordu icra memurları benim bütün esyami aldılar sadece cocuk odasını ve yatak odamı almadılar avukat yine haciz yapi cam diyo neyapmaliyi raz mahkemesiyle esyami alabilirmiyim

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Zeynep Hanım, bir ailenin yaşamını devam ettirebilmesi için gerekli eşyalar haczedilemez. Dolayısı ile yatak, buzdolabı, ocak harici tüm eşyalar kanunen haczedilebilir.

   Yanıtla
   • Adem

    sorunu başlığında aradığınız (içra memuru ve avukat gelmiş ve eve gelip gitmişler ve giderken eşime buraya geldimiz için siz eşisiniz imza atın demişler ve eşim imza atmıştır bu imza sorun olurmu

    Yanıtla
    • Avukat Saim İncekaş

     Adem Bey; bahsettiğiniz durum 3. kişinin taahhüt vermesidir. Malesef attığı imzanın tazyik hapsi gibi sonuçları mevcuttur. Ancak yine de imza atılan belgenin aslını bulup tarafıma ulaştırabilirseniz net olarak bir yorum yapabilirim.

     Yanıtla
   • Ayşegül

    Mrb iki tane mağazandan toplam iki icralık oldum fakat borcum yekün 750 TL fakat avukat ücretiyle toplam 2060 TL oldu bugün aradılar ve icra yollayacaklarını söylediler iki saat sonra gelecekler ben boşanma aşamasındayım çalışmıyorum adres kaydım babamın evi görünüyor. Eşimin kalacak yeri olmadığı için babam bana değil ona sahip çıktı benim hiçbir borcumu öddmediled ve iki tane çocuğum var hiç bir gelirim yok ve zor durumdayım lütfen acil cvp verirmisiniz

    Yanıtla
  • kerim

   nasıl ya, tv, bulaşık makinesi. koltuk takımı, çamaşır makinesi vb esyalar 1 adet ise alamazlar.

   Yanıtla
 5. yakup

  Devre mülk şirketi tarafından bono imzalattirilarak borclandirildim. Icraya verildim. Itiraz ve menfi tespit davalarini actim ama muhtemelen kazanamayacagim. Icra memuru geldiginde evden ne götürebilir. Ev benim adima kayıtlı değil. Uzerime kayıtlı hicbirseyim yok . Sadece kuru bir maaşım var .onunda %25 ine el koyabilirler. Benim sorum evdeki tv ve bilgisayari da alirlar mi yeni evlenecegim. Yatak odası takımı almaya korkar oldum şimdi

  Yanıtla
  • Erhan

   Eve avukatla icra dairesinden gelmişler eşime de eve girdik alınacak eşya bulamadık geldik tespit edildi yazısı altına imza attirmislar bu imzadan bisi cikarmi

   Yanıtla
 6. Kadir

  Benim banka ve turksele borcum var icra memurlari tv ve camasir makinesini alabilrmi digerlerini biliyorum alamaz cok esyam yok yardimci olursaniz sevinirim

  Yanıtla
 7. ORHAN

  Merhaba avukat bey benim bankalardan dolayı evime haciz işlemleri için gelecekler oturduğum ev benim Degil Kayın validemin eşya deseniz bir TV var bir buzdolabı bir çamaşır makinesi 3 tane kanepe var ve bir de fırın var bunları alırlar mı cevabınız için teşekkür ederim.

  Yanıtla
 8. Anonim

  Merhaba avukat bey icra memuru geldigi zaman ogun esyalari goturuyorlarmi

  Yanıtla
   • tolga

    bir yorumda esya haczedilemez diyorsunuz bir yorumda haczedilir esya kaldırılır diyorsunuz ikilemde kaldık evkur hacze geleceğini söylüyor evden esyalarımı haczedip kaldırabilirmi koltuk beyaz eşya tv yatak odası var

    Yanıtla
 9. Irfa

  Merhaba 1250 tl digturk borcum bar bunun icin bugun 4 te hacze gelcez dediler taksit imkani hic bisey sunmuyorlar ne yapmaliyi. Işten cikali 3 ay oldu

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, borç vadelendirme konusunda borç dosyanızın avukatı ile iyi bir iletişim içerisinde olmanızı öneririm.

   Yanıtla
  • Necla

   Merhaba.
   Evime eşimin borcu yüzünden haciz geldi. Hiç bireşya almadılar. Ben bu durumdan dalyı cok yıprandım. Geldikleri gün Bi tutanak tutuldu. Ben bu tutanağa nasıl ulaşabilirim

   Yanıtla
 10. Nazmiye

  Merhaba ben Nazmiye babamın adına kardeşime 265 bin TL zorla senet imzalatmislar babamın üzerine olan ev satılır mı acaba imza babama ait değil birde araba var gelip alicaz demisler

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Menfi tespit davası açarak söz konusu senetin geçersizliğini kanıtlamanız gerekmektedir.

   Yanıtla
   • Aykut

    Babam evinde ikamet ediyorum ben olmasam içra ne yapar

    Yanıtla
 11. selçuk

  Merhaba, babamın kredi borcu nedeniyle icra gelecek,evde benim aldığım eşyalar var ben kendimde çalışıyorum bunların faturaları da mevcut ve benim adıma.(2 adet tv,ps4,laptop gibi) bunlar haczedilebilir mi?yardımcı olabilir misiniz?teşekkür ediyorum.

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Size ait olduğunu faturalar ile haciz sırasında kanıtlamanız gerekmektedir. Böyle bir varsayımda haczedilemez.

   Yanıtla
 12. Reyhan

  Merhaba benım evime eşimden dolayı haciz geldi evde yokuz işteyiz gittiler öncelikle birinci sorum eve yokken zorla girebilirlermi bide zaten evde sadece hayatımızı idame ettircek kadar eşya var 2. Bişey olmadan alamıyorlar sanırım ben eşi olarak bu durumu kabul etmiyorum bu hacizi nasıl engelleyebilirim

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Geçmiş olsun, siz evde yokken çilingir marifetiyle eve girilebilir. Siz eşi olarak bu durumu engelleyemezsiniz.

   Yanıtla
 13. Reyhan

  Eşyalarımı ben aldım faturaları benim adıma yinede haciz grçekleşirmi

  Yanıtla
 14. İbrahim

  Devlet memuruyum, Halkbank’tan maaşımı alıyorum ve Halkbak’ın maaşım üzerinde bir haczi var. Geşmiş yıllara dönük İşbankası’na kk borcum var, borç tahsil edilemediği için, banka, borcu varlık firmasına devretmiş. Maaşıma haciz koyabileceklerini kendilerine bildirmeme rağmen, teleonla taciz etmeye devam ettiler. Bu gün ihtarname gelmiş ve hacizden bahsedilmiş. Aile evime gelip tek olan Tv, oturma gur. buz dol. çam. mak, bul. mak. gibi eşyaları haczedebilirler mi? Ben haciz sırasına girmelerini ve maaşımdan haciz yapmalarını istiyorum ve kanunen bunu yapmaya haklarını var. Hal böyleyken, kanunen maaş hacizini atlayıp eşya haczine gelinebilir mi?

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Haciz çeşitleri arasında uyulması gereken herhangi bir sıra veya öncelik yoktur. Bu nedenle evet eşya haczine gelinebilir.

   Yanıtla
 15. Vaki

  İyi akşamlar yarın hacze gelineceğine dair avukatlık bürosundan mesaj geldi.Sorum şu ,haciz işkemi için gelen avukatları eve almama hakkınız var sadece icra memuru yasal olarak eve girme hakkına sahip diye bir yazı okudum.Doğru mudur?Cevap için teşekkür ederim

  Yanıtla
 16. Aykut

  Benden dolayı babamın evine haçiz gelirse eşyalarını alırlarmı benim bir şeyim yok

  Yanıtla
 17. Aykut

  Babaeevinde ihametkah icra gelirse evde olmazsam ne olur

  Yanıtla
 18. Aytun

  Babam evinde ikamet ediyorum evin altında küçük bir oda var orda oturduguma kagıt alsam muhtardan geçerlimi babam eşyaları gitmesin

  Yanıtla
 19. Kıymet

  Efendim benim avea cihaz almıştım malesef işten çikarildigim için odemeyedim fakat bana gecen gun telefon geldi ve haciz işlemi baslatılıcak dedi ne yapmaliyim üstelik eşimin haberide yok lutfen yardimci olurmusunuz

  Yanıtla
 20. Bengü

  Bursa Evkurdan icram var 7 gibi içerisinde odemezsem eve icra geleceğini söylüyorlar, ikamet olarak eskisehirde ogrenciyim bursadaki eve gelip haciz yapabilirler mi?

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Evet eşyalarınızın bulunduğu şüphesi taşıyan her adrese haciz uygulanabilir.

   Yanıtla
 21. elif

  merhaba efendim bir mağazaya borclandim ve avukata vermişler avukat aradi 5 bucuk milyar borcum oldugunu söyledi ve ben bunu ödeyemiyorum evime icra öncesi son uyarı diye bir kağıt yolladılar tekrar aradılar borcunuzu oduyormusunuz ben odiyemiycemi söyledim ve günah bizden gitti ozaman dediler evimde 1tv 1 buzdolabi 1bulasik makinası koltuk takımı yatak odası ve cocuk odası var hic bir esyadan 2 tane yok bunları haciz ede bilirler mi şimdiden cevabınız için teşekkürler

  Yanıtla
   • Azra

    Meraba size bir soru sorabilirmiyim lutfen. Benm esimin bir cok bankaya borcu var yuklu miktarda . Uzerine ait hicbirseyi yok .maas li bir sekilde calisiyo maasa haciz yaptirdik oduyo o sekilde . Bnm ise uzerime is yeri var orda calistiriyorum dun is yerime hacize gitmisler ona ait birsey olmayijca yapmamislar. Evime de gelmisler ayni saate evde yoktum kagit birakmislar kapinizi cilingir ile acicaz diye geldiklerindr evimde benm ustume olan ev esyalarimin faturalarini bulundursam yine alirlarmi. Ayrica evde salon takimi.bir adet led tv.buzdolabi masa .genc odasi.yatak odasi bulasik mkinasi var alabilirlermi lutfen uuzun oldu kusura bakmayin

    Yanıtla
    • Avukat Saim İncekaş

     Azra Hanım, minimal hayat şartlarını yerine getirecek şekilde diğer eşyalar haczedilebilir. Dolayısı ile evet.

     Yanıtla
   • Murat Ünal

    Televizyon olarak LCD TV var haczedelirmi

    Yanıtla
 22. Muhammet

  Merhabalar icralik oldum bir alacakli evime gelip tv koltuk masa vs yazip yediemin yaptilar gittiler fakat gelicek diger hacizler evimden yazilmis olan esyalari haciz edebilirlermi almak isterlerse haciz tutanagini gostersem faydasi olurmu

  Yanıtla
 23. ergun

  Merhaba benim bankalara borçum var bankalar 90 gün sonrayapilandirma olacağını söyledi benim ödeme imkanı yok bankalar hepsi ayrı olarak haciz yapacakları ve kızım ve eşimin eşyaları na el konurmu

  Yanıtla
 24. Gülay

  Üç gün önce eşimin bankaya olan borçlarında dolayı eve haciz memurları geldi 4 5 parça ürünü yedi emin olarak haciz ettiler derin dondurucu masa sandalye konsol giib bunları alacaklarmı nasıl oluyor tejrar haciz için geleceğiz diye bir bilgi geliyor mu ditek grlip alıyorlarmı eşyalarımı çok üzginüm lütfen yardımcı olun hamileyim evde tektim icra memurları gelip dayandı kapıya

  Yanıtla
 25. Cansu

  Merhaba benim de bi kuruma borcum var ve haciz gelinecek dediler. Evimde standart eşyalarım buzları çamaşır makinası yatak odası oturma grubu tv. Televizyona el konulabilir dediler dogrumudur .bir de yatak o dasina girme hakları varmidir.

  Yanıtla
 26. Aziz tosun (@Aziztos43027749)

  Senetler benim adima ama aldigim esyalar faturası eşimin üzerine ve Avukat eşimin adına fatura olduğu için onun aDina haciz yapacağım diyor böyle birşey olur mu

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, evlilik içerisinde edinilmiş mallar üzerinde size ait pay doğrultusunda haciz uygulanabilir.

   Yanıtla
 27. Ufuk

  Merhaba avukat bey.
  3 ayrı bankaya toplamda 60.bin tl borcum var kendim Kamu personeliyim borçlar dağınık olduğundan ödemede güçlük çekiyorum. Evde köşe takımı oturma grubu tv ünitesi tv buzdalabi çamaşır makinası fırın halıları felan alırlar mi ? Esimin kolyesi ve yüzüğü falan alırlar mi acaba

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, geçmiş olsun. Malesef yaşamınızı devam ettirmeniz için demirbaş eşyalar haricinde haciz uygulanabilir.

   Yanıtla
 28. Cafer tam

  Merhaba avukat bey iyi günler
  Benim de ev sahipliği denilen bir magazaya borcum asil borc 6200 lira faiziyle 15000 olmus hacize gelip esyayi yazdilar mahkemeye itiraz ettim hakim davayi kabuk etti 1ay sonra tekrar geldiler tekrar mahkemeye itirsz ettim bugun reddetti ve ayni zamanda benim ufak bi tarlamapin ustunede haciz koydular onu satin alin diyorum satmiyorlar hem onun uzerinde haciz var hem esya alacagiz diyorlar bu durumda ne yapmamiz gerekir 15 gun icinde gerekceli karar aciklandikdan sonra tekrar gelecekler ne yapmam gerekiyor

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Cafer Bey, süreç hakkında bazı ayrıntıları bize aktarmalısınız. Bunun için tarafımızla iletişime geçin lütfen. Genel olarak tarlanın satışını isteme hakkınız bulunuyor, alacaklının işlemini beklemenize icap yok.

   Yanıtla
 29. Anonim

  Merhaba borcumdan dolayi icralik oldum ve evime icra muduru ve avkat geldi ben evde yoktum esime imza attirmislar ve esim sordugun da bu iza yi cin attim deyin ce bulasik makinasini yediemin yapildigi icin soylemisler ve bugun beni aradiler evinize hacize gelinecek diye esyalari alacaz dediler ve esinizin imzasi var dedi hesiniz hapse bile gire diyor yediemin uygulamasinda ne gibi olumsuz olay olur simdiden teşekkurle yardimci olursaniz sevinirim

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Eşiniz imza doğrultusunda eşyaları yediemin olarak teslim almıştır. Söz konusu eşyaların kaçırılması veya başka kişilere satılması durumunda eşinizin cezai sorumluluğu doğacaktır.

   Yanıtla
 30. Nurettin

  Merhaba avukat bey ben emekliyim 30 TL garanti bankasına 15 TL vakıf banka borcum var maaşım varken eve haciz koyabililermi bu borcu kaç aya bölerek uzun vadede ödeyecek bilirim

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Vadelendirme seçeneğini alacaklı taraf ile belirlemeniz gerekmektedir. Maaşınız var ilen taşınmaz mallarınıza haciz uygulanabilir.

   Yanıtla
 31. Anonim

  merhaba bugün haciz memuru ve avukat geldi burda alınacak bişey yok diye eşime imza attırdı tekrar gelirlermi uğramazssanız 10 gün sonra tekrar gelicez dedi

  Yanıtla
   • Fuat

    Merhaba..bugün kayınvalidenin evine haciz memuru gelmiş fakat oradan taşınalı 2 ay oldu..kayınvalidede şahsi hiç bir eşyamız yok..banka adresi oraya verdiği için tebligat oraya yapılmış..ayrıca icra takibine gelinmeden 10 gün önce avukat 1000 lira istedi diğer kalanını taksit yapalım dedi..anlıyorum ki hem 1000 liramı aldılar hemde taksit yapmadılar.eşyaların benim olmadığına dair istihkak davası açabilirmiyim..toplam borcum 11000..şimdiden teşekkür ediyorum

    Yanıtla
 32. Anonim

  eve haciz falan geldi merak ettigim babamın borcu bana geçermi bildigim kadarıyla babamdan hic bir şekilde miras almazsam borçta miras olarak bana geçmio eger geçiyorsa bunu nasl engellerim

  Yanıtla
 33. Emin

  Merhaba avukat bey 3 ayrı bankadan toplam 90 bin tl üzerinde borcum var ve ödeme imkanm imkansız eve icra memurları gelecek bende işimi kaybettiğim için ailemi geçindiremiyırum ve çoluk çocuğumu alıp babam gile gidecez yanı babam gille yaşamaya başlıyacaz öğrenmek istediğim icra memurları babamın evine de gelebilirlermi ?

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar Emin Bey, evet malesef; Size ait eşyaları tespit ve haciz amacı ile gelebilirler.

   Yanıtla
 34. Anonim

  Merhaba benim bankaya kredi borcum vardı ödeyemedim bide başka bi bankaya kredi kartı borcum yeni doğum yaptım işten ayrıldım sigortam kesildi evime haciz gelirmi her eşyadan 1 adet var ve ediminde haczi var üzerimize hiçbişey yok hapis cezası olurmu ödeyemeyince

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, hangi eşyaların haciz edilebileceği yazımızda mevcut. Diğer sorunuzun cevabı ise; herhangi bir “taahhütname” imzalamaz iseniz hapis cezası söz konusu olmaz.

   Yanıtla
 35. Cemil Aydın

  Yediemin şartıyla evde haciz işlemi uygulanan malları evden çıkartilirsa ne gibi sorunlar meydana gelir

  Yanıtla
 36. Ayhan

  S.a.avukat bey benim oğlum birine kambiyo bono senet gibi bişey vermiş 33 bin tl bizim eve icra kağıdı geldi oğlumun evde kendine ait bişey yok kendi de zaten burda durmuyo ama nüfus burda kayıtlı peki benim hanım daki yüzük veya benim üzerimdeki para gibi şeyleri haczetme gibi yetki varmı.bu kambiyo senet nedir.birde icra devamlı kafası ettikçe gelir mi.cevaplarsanız memnun olurum Allah a emanet olun

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Geçmiş olsun, oğlunuza ait borç nedeniyle size ait kişisel menkulleriniz haczedilemez.

   Yanıtla
 37. Şevval

  Merhaba avukat bey bizim d- smarta olan borcumuz için aradılar ne kadar diye sordum 210 lira borcumuz olduğunu söylediler eğer avukatlık olursa 600 TL ekleneceği söyledi. Eve icra için geldiklerinde evden ne götürebilirler 810 liralık ? Yoksa bu ücret daha da çok artar mı ? Birde kızımın çeyizlik eşyaları var ama nişanlısının üstüne eşyalar haciz etme durumu olur mu .

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, evet bahsi geçen eşyalar haczedilebilir malesef. Ücret sadece faiz yönünden artar zamanla.

   Yanıtla
 38. Nur

  Merhaba eşimin 7.400 tl lik borcundan dolayı icra memuru gelmiş evde bulamadiklari icin tebligat birakmislar evimizde her eşyadan 1 er adet mevcut bir çoğuda benim üzerime ben aldim eşimin üzerine pek bir şeyi yok herhangi bir eşya alabilirlermi?

  Yanıtla
 39. Nur

  Merhaba saim bey eşimin 7.400 tl lik turkcel fatura borcu vardı daha önceden ödemediği için katlanarak çoğalmış bugün icra memuru gelmiş evde olmadigimizdan tebligat bırakmışlar her bir eşyadan 1 er adet bulunmaktadır ve benim üzerime ben aldığımdan dolayı herhangi bir işlem yapabilirlermi teşekkür ederim.

  Yanıtla
 40. Kerim

  Merhaba sAim bey beni Cuma günü bi hukuk bürosundan arayıp Pazartesi haciz işlemine geleceklerini söylediler bi mağazadan alışveriş yapmıştım işten ihraç olunca ödeyemedim babamın evinde kalıyorum ama faturalar benim üstüme evimizde 1 adat tv 1 adet buzdolabı 1 adet bulaşık ve çamaşır makinesi yatak odası oturma odası ve genç odası var alabilirler mi kanunen fazla olanları alabiliyorlar diye biliyorum cevabınızı bekliyorum

  Yanıtla
   • Yusuf

    Meraba benim bir alis veris merkezine borcum var evde herseyden bitane var alip gotururlermi

    Yanıtla
 41. Tuğçe

  Merhaba muvafakatname ile bir arsa deviraldım tapusu için başvurdum ama şuan borcum var arsayı bi başkasına muvafakatname ile devredebilir miyim?

  Yanıtla
 42. Bulent

  Berhaba ben yaklasik 17 yil oldu esimden ayrilali hala nafaka odemekteyim kendisi sskli bir iste calismakta mesayilerle asgari ucretin ustunde maas almakta ben ise isizim nasil kurtulurum

  Yanıtla
 43. A.k.

  Merhaba bugün hukuk bürosundan aradılar eve haciz geleceğni söylediler evimde yatak odası takımı koltuk takımı ve beyaz eşyalarım var bunlara haciz veya yediemin yapma durumları nedir acaba ?

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, haline munasip olarak nitelendirebileceğimiz eşyalar üzerinde haciz işlemi yapılamaz. Bu değerlendirme eşyanın lükslük derecesine göre değişecektir daha basit bir anlatımla.

   Yanıtla
 44. Mevlude

  Merhaba ailemle birlikte yaşıyorum bekarım ve çalışmıyorum Üzerimd e icra var ve çok fazla çeyiz ürünüm var onları alirlar mi merak ediyorum

  Yanıtla
 45. leo jaba

  merhabalar bizde ne yazıkki bu düzenın kurbanı olduk 4 kredi kartı borçundan icralık olduk 10 yıldır kullandığım kartlar .bir takipsiz icra takibi geldi 3 avukat atanmış benim buna itiraz etme hakkım varmı her avukat ayrı ayrı vekalet ücreti işletecekler herhalde

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, hayır ayrı ayrı vekalet ücreti değil tek bir vekalet ücreti ödenmek zorundadır. Borç gerçeğe aykırı ise itiraz edebilirisiniz.

   Yanıtla
 46. Yunus

  Merhaba kardesim 3 yıl önce ikamet ini iş nedeniyle yanıma aldirmisti 3 yıldır benimle yaşamıyor borçları nedeniyle eve icra memurları geliyor bu durumla alakalı ne yapmalıyım ikametini başka bir yere aldirirsa benim evime gelmeyi birakirlarmi

  Yanıtla
 47. Ergün

  Iyi günler benim 4 ayrı bankaya kredi kartı borcu var ihtarname geldi haciz durumunda bakkal da bulunan kola cips makarna yağ mallar var kiraciyim evde kira süreç nasıl işleyecek lütfen bilgi almak istiyorum önce evemi yoksa işyerine gelirler evde başkasının verdiği cekyat takımı var benimde tekli cekyat var birini alırlar mi birde kızımın odasında ders çalışma 2 adet masa 1 adet dolap var alır veyahut Yediemin yazarlarmi işyeri içinde dolaplar şirketlerin bana ait 3 bin liralık borç mal koydum bunları herhangi bir alma ve Yediemin yazarlarmi o zaman içinde bulunan mallar satabilirmi ve işyeri kapatayimmi çünkü kiralar okul masraflari zor durum ve mal ve gelir durumum isteyecekleri ben nereden alıp kime vereyim bilgim yok bana bilgi vermenizi rica ediyorum ve birde evde haciz yaparken nelere imza atayım kızımın odasında girerlermi yada benmi dolapları açayım

  Yanıtla
 48. Ergün

  Yazım okuyunca biraz karışık olmuş kusura bakmayın haciz durumunda Yediemin veya yazdıklarını başka bankaya söylersem onlarda yine eve veya işyerine gelirler mi veya bekleyeklermi bilgi vermenizi ve yol göstermenizi istiyorum şuan aktif olarak 2 bankaya daha kredi oduyorum onlarda hepsini istermi malları ve Yediemin yaparlarsa onlarda kalacak toplamda 6 bankaya borç var

  Yanıtla
 49. Hulya camci

  Merhaba , esimin borcundan dolayi birkac yerden haciz geliyor koltuk takimim haczedildi diger esyalarimi baskasi uzerine faturalandirsam haczedilmemesi icon cozum olurmu

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, alacaklı yine de haczedebilir. İstihkak davası açma şansınız olur.

   Yanıtla
 50. Anomim

  Merhaba avukat bey gelen icra kagidan sonra ev esyasi hacizi icin gelinmeden once ayri bi kağıt yollanir mi posta vs. Ile

  Yanıtla
 51. Ömrzhde

  İyi günler akbank ya borcumuz var ve avukata vermişler ve geldiler baktılar salonu yazdılar 10 bin yatır anlaşalım dediler ödeyecek durumum yok evim kira hiç bşym yok borç toplam 30″ bin olmuş evimin eşyaları hep 1 tane çifter yok oturma odamda iki kanepe var ve salon takımı götürcekler eşimin maaşına hacizde koymuyorlar uzalaşmıyor lar da lütfen bilgi alabilirmiyim

  Yanıtla
 52. Bahar yulmaz

  İyi günler bende bu talihsiz olayı yaşayanlardanım eşimin bnkaya borcundan dolayı eve icra memurları geldi ilk kapıyı açmadım gittiler ama biliyorum yine gelcekler evde bütün eşyalarımdan bi tane var yanlız oturma grubum iki tane oturma grubumu hacizedebilirler mi

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, geçmiş olsun. Malesef fazladan yer alan oturma grubu vesair eşyalar haczedilebilir.

   Yanıtla
 53. Halime aydogan

  Selam avukat bey ben 2013 de alınan urun yuzunden icralık oldum maddi durumun kotuye gidince odeyemedim aradan 5 sene gecti hala icradan gelecez diyolar zaman aşımına ugramıs olmuyormu bu konuda bilgi verirseniz cok sevinirim teşşekkür ederim

  Yanıtla
 54. ARZU

  Merhabalar Avukat Bey
  ÖNCELİKLE BİR ŞAHISA ELDEN VERMİŞ OLDUĞUM 20.000 TL LİK BORÇ SENEDİM YAKLAŞIK 1 HAFTA ÖNCE AVUKATA VERİLMİŞ VE İCRA İŞLEMLERİ BAŞLATILMIŞ BEN BUNU EDEVLET ÜZERİNDEN TESADÜFEN GÖRDÜM SENETİN TARİHİ 01.04.2019’DUR. İCRA EN ERKEN NE ZAMAN GELEBİLİR VE ŞUANDA KİRADA OTURUYORUM VE EVİMDE EV SAHİBİNE AİT 3 ADET KLİMA VAR KAMERA SİSTEMİ VAR VE KİRA KONRATINDA BU EŞYALARIN EV SAHİBİNİN OLDUĞUNU KANITLAYAN MADDELERDE MEVCUTTUR. EVİMDE 3 KLİMA (EV SAHİBİNE AİT ) KENDİMİZE AİT KOLTUK TAKIMI YEMEK MASASI 1 BUZDOLABI 1 FIRIN 1 TELEVİZYON 1 ÇAMAŞIR MAKİNASI 1 BİLGİSAYAR 2 YATAK ODASI MEVCUTTUR. BU MALLARIM İCRA YOLUYLA HACZEDİLEBİLİRMİ AMA EN ÖNEMLİ SORUM EV SAHİBİNE AİT OLAN KLİMALAR HACİZ EDİLEBİLİRMİ
  CEVABINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİZ İYİ ÇALIŞMALAR

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Klimalar haczedilebilir, aksini kanıtlamak için istihkak davası açarak geri alabilirsiniz.

   Yanıtla
 55. Ahmet

  Merhaba avukat bey, kardeşimin kredi borcu avukata devredilmiş. Eve iki tane avukat gelmiş. Evde annem ve komşusu varmış. Evi gezmişler. Kardeşimin iki bilgisayarından birinin altında yazanları not etmişler. Tükenmez kalemle bir şeyler yazıp anneme iki ayrı kâğıda imza attırmışlar. Annemin kimliğine de bakmışlar. Maalesef annem panikle kağıtları okumadan imzalamış. Avukatın biri, kardeşimle telefonda konuşmuş. Önden 25.000 TL ödeme istemiş. Toplam borç 75.000 TL’ymiş. Bu süreç böyle mi işlemekte? Bu yapılanlar yasal mıdır? Şimdiden çok teşekkür ederim. İyi çalışmalar…

  Yanıtla
  • Avukat Saim İncekaş

   Selamlar, mal tespiti yapılarak annenize yediemin bırakılmış. Hukuka aykırı bir prosedür yok.

   Yanıtla
 56. Hakan adas

  Merhaba Imzali senedim yuzun den icraya verildim eve hacze gelirlermi ailemle birlikte aynı kiralık evde yasiyorum. Haczi engelleye bilirmiyim

  Yanıtla
 57. Özlem

  Merhabalar avukat bey. Eşimin bankaya olan borcundan dolayı cuma günü aradılar ve p.tesi eve hacze geleceklerini söylediler. Çok bir eşyamız yok.(lüks ve ekstra gibi) eşyalarımı alabilirler mi yoksa yediemin olarak mı yazılır

  Yanıtla
 58. Uğur Azat

  Efendim Merhabalar bana iki gün önce mesaj geldi massage işte Tarih vermişler gelip haciz yapacağız dediler Ayriyetten Siz olmadığınız takdirde çilingir vasıtasıyla kapınız açılacak dediler benim ikametgahımı orada değil Ben orada oturmuyorum ikametgahım başka bir yerde eşyaları oraya aldık 7 bin liralık borcu 17 bin lira yaptılar ödeme güçlüğü çekiyorum ödeyemiyorum hacze geleceklerini söylüyorlar evden her şeyi alırlar mı acaba televizyon buzdolabı çamaşır makinesi bulaşık makinesi iki tane yatak odası bir oturma odası Başka da bir şey yok yani icra yapacaklarını söylediler Ama ne kadar olacak Ne olacak bilmiyorum Bir de Tarih vermişler 24 4 2019 diye

  Yanıtla
 59. doğukannn

  Avukat bey merhaba devam eden bir icra dosyamız mevcut. Borçlu dava sürecinde resmi ikametgah adresini deiştirip mahkemeye bildirirse haciz yeni adresemi gelir teşekkürler

  Diğer 2 sorumda yanlış telefuz etmişim kusura bakmayın

  Yanıtla
 60. doğukannn

  Peki ikameti olmayan bi evde kendisinin yaşadıgını kanıtlayamasa bile o anda evde yaşayan bireylerin eşyaları haczedilebilirmi ? biraz mantık dışı değilmi sizcede

  Yanıtla
 61. Tugba

  Iyi günler Ben tuğba benim adıma turkcel le borcum var idi 200 tl ve eşim zorunlu olarak askere gittiği için ödeyemedik 2 çocuğun var ve sürekli aradiler bende kocamın asker olduğunu 2 çocuğumun masrafları olduğu için ödeme yapamayacağımı söyledim ve şuan anne ve babamin evinde kalıyorum eşyam yok burda ve bu adrese icra gelicekmis ne olucak ailemin esyalarini alırlar mı beni hapse atma gibi bir şansları varmi

  Yanıtla
 62. Ceyda

  İyi günler avukat bana bı yol gosterirseniz çok memnun kalicam eşim le beraber bir şahıstan keçi aldılar ve senet yapıldı eşim kefil ama ortak aldılar sözde 65 tl tutdu eşim 58 TL yi tek başına verdi geriye 6 TL kalmıştı haberimiz olmadan alacaklı avukata senedin tamamını vermiş hiç ödenmedi diye biz de suç duyurusunda bulunduk dan sonra avukat ve icra müdürü eve Hacize gelmişlerdi bizimde koyunlarımiz var koyunları götüreceğiz dediler yada anlaşalım dediler icra müdürü taahhüt yaparken doğrusunu yazıyordu 6 tl borcu kalmış çünkü dekontlari gösterdik avukat ısrarla ben yazayım öyle yazmayın d yereed icra memuruna bizede.borcun tamamını buraya yazmak lazım siz yirmi oduceksiniz geri kalanı diyer borçludan alıp sizin zararanizi vericez dediler taadut de. Bakınca da 65tl 90yl olarak gözüküyor ve eşimin imzalamış bu borcu kabul etmiş oldu şimdi ne yol izlememiz lazım lulten acil yardım edin

  Yanıtla
 63. masal

  merhaba,
  kayınpederimin taşındığı eve evlendim ve biz yerleştik icraları ikametgahı olduğundan dolayı bana geliyor ikametgahını sildirdim ve şikayet ettim hala icra etmek için bana geliyorlar evimde herşeyden 1 adet var icraya itiraz edebilir miyim evde olmuyorum geldiklerinde hemen alıp gidiyorlar mı yoksa yazıp mı gidiyorlar nereye başvurmalıyı yada nasıl engelleyebilirim faturalarımla istihkak davası açsam yada eşim babalıktan reddetse bu durumdan kurtulabilirmiyim

  Yanıtla
 64. Ergün

  Avukat bey benim 7 ayrı bankaya kredi ve kart borcum var eve gelince evde yoktum 7 gün sonra eve gelip çilingir ile girecekler miş eve ayrı ayrı gelecekler bunu nasıl bir yol izlemem gerek birde üzerimde mal ve gelir yok son olarak bakkal vardı ama onu kapanış yaptım ve noter tasdikli ruhsat devri yaptım bir banka ile anlaşma olursa öteki bankalar eve yine haciz için gelirmi bana bilgi vermenizi rica ediyorum iyi günler dilerim

  Yanıtla
 65. Suat

  Merhaba evkur hukuk departmani yazan bir kagit geldi haciz icin son uyari yaziyo geldiklerinde evimde sadece 1 tv bir buzdalabi camasir makinesi bulasik makinesi yani her seyden 1 adet var ve cocuklarima ayit herangi bir seyi alabilirlermi kendilerinin aldigi ve kendi adlarina faturali herangi biseyi alabilirlermi ve son olarak bana resmi hic bir keat gelmedi sadece evkurun yolladigi bir kagit.

  Yanıtla
 66. Emre Yıldız

  Merhabalar, kardeşimin borcu yüzünden annemin evine hacze gelindi. 2 sefer evde bulunmadığı için kağıt bırakıp gitmişler. Kardeşimin ikametgahı annemin evinde değil fakat muhtarlık bununla ilgili bir belge vermiyor. Nasıl itiraz etmeliyiz acaba?

  Yanıtla
 67. Hatice

  Merhaba. 8 sene önce bir mağazadan alışveriş yaptık. Benle beraber 3 kişi kefil olduk. Kefillerden biri vefat etti. Eşim borçları ödemedi ve evime haciz geldi. Ne varsa aldılar. Hatta mağazadan aldığımız tüm eşyalar haciz edildi. Sonra eşimden ayrıldık. Geçen gün eve bir avukatlık bürosundan gelip bir kağıt bıraktılar. Avukatı aradım 20 bin lira borcun var , peşin ödersen 100 bine kadar düşer dedi. Ben şimdi ne yapmalıyım

  Yanıtla
 68. Fuat

  Merhaba;

  Türk Telekoma borcum nedeniyle avukata verilmişim. Bir kaç gün önce bir cep numarasından arayıp, bırakın ödeme bilgisi sormayı bilgi vermeyi, benim konuşmama bile müsaade etmeden evime hacize geleceklerini söylediler.
  Bunun üzerine uyap’tan sorguladım ve tam 2 ay önce dosyanın açıldığını gördüm. Ayrıca benim cihaz taksitlerinden kalan borcum 4000 TL gibi bir rakamken, şimdi 9200 TL ye çıkmış. Bu konuda size birkaç sorum olacak.
  1- Öncelikle icra dairesinden tarafıma bir ödeme emri gelmesi gerekiyor diye biliyorum. Fakat PTT den sorgulama yaptırdığımda dosyanın açıldığı tarihten bu yana PTT den herhangi bir posta vs. yapılmamış. Tebligat olmadan hacze gelinir mi?
  2- Hukuk bürosu aradığı gün bir de sms gönderdi. Fakat SMS te icraya gelecekleri adres olarak eski adresimi yazmışlar. Alacaklı firmadan hizmet aldığım dönemde bu adres mevcuttu. Bu nedenle mi? Ayrıca yeni adresimi mernisten sorgulama yetkileri var mı?
  3- Olur da tebligat yapılırsa ve eski oturduğum adrese yapılırsa, o adreste şuan oturan kişiler de yanlışlıkla evrağı teslim alırlarsa, evragı hiç tanımadığım birisi teslim aldığı için, ben yine de bu borcu kabul etmiş sayılır mıyım?
  Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

  Yanıtla
 69. Sevdi

  Merhaba benim özel kız öğrenci yurduna 1.400lira borcum var su anda calısmıyorum üzerimde hiçbir mal varlığı yok ve yurt müdürü benı korkutmak amaclı icraya veririm seni diyor yani verirse bundan zarar gorurmuyum

  Yanıtla
 70. savas

  Merhaba,
  ben bir yerden koltuk takımı aldım 4bin tl kaldı ödemesi ödeyemedim avukatlık oldum eve avukat geldi hacize geldik şimdi kamyon da gelicek elinde kağıt yok tek basına 6 bin tl faizle ödemen lazım yoksa şimdi çilingirle kapıyı acıp alıcam eşyaları dedi bende izin vermedim yarın öderim dedim o da bana yarın 3 e kadar ödemezsen poli gelicek ben gelmeyeceğim dedi öyle birşey mümkün mü acaba icra memuru olmadan hacize avukat gelebiliyor mu ?

  Yanıtla
 71. Cemre

  Merhaba, bir güzellik merkezine 2950₺ borcum vardı ce kayıt olduktan bir sonraki gün iptal ettirmek için gitmiştim. İptal ettiklerini söylemişlerdi ama yapılmamış. Şimdi geçen gün bir avukat tarafından arandım ve icra dosyası açtıklarını söylediler. Şehir dışındayım 1 ay boyunca ve evde bana ait hiçbir eşya yok ailemle yaşıyorum. Bu durumda eşyalara haciz gelir mi? Ve haciz gelmeden önce bir tebligat geliyor mu?

  Yanıtla
 72. Hakan

  Merhaba. Kredi ve kart borçlarım yüzünden yasal takip başladı. eşyalı kiralık dairede oturuyorum. Kira sözleşmemde sadece tarih ve kira bedeli adı altında anlasmamız var ev sahibim tanıdık olduğu için sözleşmeye ek göstermedik. İleriki zamanlarda haciz uygulamasından mağdur plurmuyum. Teşekkürler.

  Yanıtla
 73. Hakan

  Benim 3 ayrı bankaya yüklü miktarda borcum var ödeme imkanım yok evimde sıradan eşyalar var ama yinede icraya gelmelerini istemiyorum adıma dava açılmadan önce evden taşınsam ve yeni adresimi nüfusa bildirmesem herhangi bir sorun ile karşılaşırmıyım

  Yanıtla
 74. eva

  merhaba borcumdan dolayi eve hacze gelirlerse faturasi esimin adina olan esyalari , cep telefonumu ve kiyafetlerimi (ayakkabi,çanta,parfumler vs) alirlarmi ? cevabiniz icin simdiden tesekkur ederim.

  Yanıtla
 75. Ugur

  Merhaba bi sahsa 60 bin tl sira senetlerim var buyuk ihtimal odeyemiycem uzerime bir evim var evimi hacz ederler mi veya ne yapmaliyim taksitle ufak ufak odesem faiz uygulanir m8 s3netlerim 3 bin tl yaksitli 165 bin tl den buraya kadar ödedim artik odeyemiyorum alacakli avukata vericem diyor cok huzursuzum bi yol gosterseniz sevin8rim tesekkurler

  Yanıtla
 76. Mert DOĞAN

  Merhaba benim bir bankaya 24 bin kadar borcum var odeyemedim malesef ekonomik sartlar ortada is bulamiyorum suan ki oturdugum evi kredi ile aldim yaklasik daha 6 yil odemesi var simdi bu 24 bin borcum olan diger banka evin uzerine icra koyabilir mi ?

  Bir sorum daha var eve icra icin geldiler evdeki esyalari alabilirler mi tv felan ?

  Yanıtla
 77. N.A

  Merhaba evve mağazasına olan borcumuz için genç bir çocuk bugün kapıya gelip adres teyiti için geldiğini annemin ve babamın isimlerini söyleyip burda yasadıklarını ve telefon numaralarını istedi. Saat 2de eve haciz gelip esya kaldırımı olucağını söyledi. Ve hukuk şirketinin numarasını verip arayabilceğimizi söyleyip gitti. Sizce de haciz gelmeden önce böyle birinin gelmesi teyit edip telefon numarası istemesi olan bir durummudur?

  Yanıtla
 78. Yasemin

  Merhaba kredi kartindan dolayi eve haciz geldi iki olan esyslarimi yazdi tv buzdolabi koltuk takimi yemek odasi takimini yazdilar bunlari tekrar geldiklerinde gotururlermi yardimci olursaniz sevinirim

  Yanıtla
 79. İbrahim

  Meraba benim hayat varlik a devredilen bi borcum yüzümden ödemedigimden evinize haciz gerçekleştirecez ancak benim ikamet ettigim ev Annem e ait ve üstelik Annem Babamdan Boşanmış Bunun Üzerine Yine Haciz Yaparlarmı …

  Yanıtla
 80. Sema gönül

  Slm avukat bey benim evime haciz geldi aynı esyalardan 1 rer tane ben evde yoken cilingirle kapiyi acip eşyalarimi almıslar ben hastanedeyken borclu kizimdı alinan esyalarin faturalari kizimin adina deyil ne yapa bilirim teskler

  Yanıtla
 81. deniz peker

  sa kolay gelsin turkcelel 750 tl borcum vardı 1260 tl yapmıslar ödemedim icraya vermişeler bana sms icra gelecez diye mesaj atmışlar bundan 3 ay öncede aynı şekilde attılar ama gelmediler ben ilçede yaşıyorum avukat danışmanı bana dediki evdeki koltugunuda alırız dedi ama bende herşeyden 1 adet var bunu yapabilirlermi bide maasımda icrada var başka banka koydu 1 sene den beri kesiliyor gene icraya gelirlermi

  Yanıtla
 82. Aynur

  Merhaba abime ait icra kağıdı bizim eve geldi ikahmetgahi bizdeymis ama bizimle yaşamıyor borcta 5 bin lira. Haciz bize mi gelecek ?

  Yanıtla
 83. Hakan

  merhaba. Kredi kartından dolayı haciz işlemi başlatılacak. Çalışmıyorum ve hiçbir gelirim yok. Ayrıca babama ait olan bir evde oturuyorum. Evdeki eşyaları alıp götürebilirlermi? Ailem taksit yapılacağı takdirde ödemeyi taksitle yapabileceğimizi söyledi. Haciz için geldiklerinde taksit yapma imkanları varmıdır?

  Yanıtla
 84. Halit

  Merhaba avukat bey borcumdan dolayı haciz gelirse eşime ait plazma televizyonu alırlarmı teşekur ederim

  Yanıtla
 85. Anonim

  Merhaba,rahatsız ediyorum sizden aşağıda yazdığım konuya acıklık getirmenizi rica edeceğim teşekkürler.Bir banka borcumdan dolayı evime icra gönderdi.Evime gelen icra memurları evde icra nedeniyle alınacak bir eşya yoktur tutanağını tuttu, bir suretini de bana teslim etti ve bankanın avukatı ile gittiler.Öğrenmek istediğim konu aynı banka aynı borçtan dolayı evime yine icra memuru gönderir mi bu olay teknarlanır mı? Tekrar teşekkürler. acıklama getirirseniz beni çok mutlu edeceksiniz.

  Yanıtla
 86. Deniz

  Bana da aynı durum oldu. Bu zamana kadar gelen oldu mu tekrar size. Ekim ayında bu yorumu yapmışsınız. Allah selamete çıkarsın tüm borçluları.

  Yanıtla
 87. Mehmet

  Benim bankayla avukatlık olduk hepsini yatırın dediler ben bunu yatıramayacağımı taksitlendirme istedik ama hic yanaşmadıar bide avukatın konuşması sanki mafya babası biz alttan aldıkca onlar bağırma cağırma ben bunları cimere şikayet etsem bir sonuc alabilirmiyim

  Yanıtla
 88. Tarkan

  Merhabalar benim bir tefeciye 50 bin tl senetli borcum var kendisi her ay 6 bin tl faiz alıyor fakat artık işsizlik nedeniyle ödeyemiyorum senette her kısım dolu bir tek tarih kısmı boş bıraktım şimdi mahkemeye verse evime haciz gelirmi yada eşimin üzerine olan bir şeyi alabilirmi

  Yanıtla
 89. Kadir

  Merhabalar 18 ay önce bir alışveriş merkezinden koltuk takımı ve yatak odası aldım 10500 TL borcum kaldı bazı sorunlar yaşadım 18 ay ödeyemedim 18 ay sonra vana tşf avukat borcunuz 36 bin TL oldu şaşırdım eve gelip eşyaları yazdılar sizce bu faiz oranı dogrumudur

  Yanıtla
 90. Murat

  Merhaba, danışmak istediğim bir konu var, internette araştırma yaparken sitenize rastladım.
  Evlenirken elden taksitle mobilya almıştım. Süreçte işimden ayrılmak zorunda kaşdım ve maddi sıkıntılar nedeni ile de ödemeye yapamadım yapamıyorum. Bu gün bir avukatlık bürosundan geldiler, borçtan ötürü haczedildiğimi ve davanın bu yönde karar verdiğini ama konuyu iyiniyetle halletmek istediklerini söyledi. Yarın öğlene kadar 1000 yada 2000 tl ödeme yaparsam geri kalan tutarı taahütlü olarak uzun vadeli taksitlendireceğini söyledi. Mantıklı gibi gözüküyor ancak şu an maddi anlamda çok zor durumdayım bunuda yapamıyorum. Ev eşyalarımızı haczedebilirlermi,
  Ekstra eşyamız yok bir evde ne varsa onlar mevcut
  Alacaklıya borcum 10 bin haciz sonrası 14 bini biraz geçmiş. 1000 tl ödersem 500 tl taksite bağlayacak ancak onu ödemezsem hapis olabiliyprmuşum. Bilgi alabilirmiyim

  Yanıtla
 91. Zafer

  Merhaba dün eve 3 haciz memuru geldi Akbank borcum yüzünden birşey almadan gittiler bende bir kağıt imzaladım bu evrak 300 tl daha borcunuza eklendi dediler acaba neye imza attım o an biraz aceleye imzaladım bilgi verirsiniz sevinirim

  Yanıtla
 92. Muhammet

  Avukat bey öncelikle merhaba . Internette fevkalade bilgi kirliliği dolaşıyor inanın. Kafamız allak bullak . Bende mağdurum. Işletme sahibiydim battım. Ardımda evet bir borç kaldı ama iradem dışında. Odeyebildiklerimi ödedim fakat suyu çekilmiş limon gibi kalakaldım. Kimse istemez devlet ile avukat ile konu komşuya rezil kepaze olmayı fakat bazan olmayınca olmuyor . Benim bir dosyam için alacaklı babamı alacaklandirip evimize tebligat gönderdi. Nitekim itiraz ettik fakat kadın inat etti kah telefon tacizi kah haciz ihbarnamesi girtlagima yapıştı. Yok diyorum 3 yıldır işsizim yevmiyeye gidiyorum ara ara son 1 yıldır oda yok. Babamın evi babam emekli . Habire taciz habire tahrik bunaldık. Adamın yediği içtiği yok sırf ben evinde kalıyorum diye bunca sıkıntı yaşıyor. Benim yüzüme. Defalarca sokakta yaşamak istedim atamıyorlar beni . 3 kuruş bir emekli maaşı var ayı zar zor getiriyor . Şimdi öyle bir duruma surukledilerki beni tabiri caizse kedi gibi köşeye sıkıştım ya tırmalayacak zarar verecem yada beni orada yüreğime indirip öldürecekler. Çok büyük çaresizlik içindeyim kanun adamı olmak adaletli olmak değil mi aslında. Nedir bu terazinin eğik yani anlamadım. Çok bunaldık nefes alacak gücümüz kalmadı napalim fikriniz nedir

  Yanıtla
 93. Yusuf

  S.aleykum 2016 da bir mağazadan alışveriş yaptık ödeyemediği bugün gelen avukat bana 2000 tl vermem gerektigini aksi takdirde icraya vereceğini belirtti fakat şuan okadar param yok dedim 21 de avans Alicam ozaman vereyim 700 TL onada olmaz diye diretti borcu kabul ediyorum fakat ödeme şekli beni zorluyor ne yapabilirim

  Yanıtla
 94. Harun

  Bankaya 35 bin borcum var haciz memuru gelmiş haciz yapabilirmi evde hepsi tek eşya tv dolap makina bulaşık makinası kilima icra yapıp goturebilirlermi sayın saim bey bana dediler tahatutde bulun bulunumiki

  Yanıtla
 95. Albay

  Merhabalar
  Benim 5 tane bankaya kredi ve kredi kartı borcum var yaklaşık 150 000 TL önümüzdeki günlerde muhtemelen dava açılacak ve icra gelecek evde bulunan eşyaların hepsi birer adet ama TV smart HD yaklaşık 1500 TL haczedilebilirmi
  Birde emekliyim maaş haczine onay vermeyebilir miyim ve nasıl yapmalıyım
  Çünkü maaş aldığım bankada 1350 TL taksitli kredim var ve otomatik kesiliyor Maaşıma birde icra geldiğinde gecimimi sağlamak zo olacak evde kira bu arada
  Ne yapmam gereki lütfen aydilatabilirmisiniz

  Yanıtla
 96. Ayfer

  Babam benim evimde ikametgah ediyordu ama 2 sene önce ayrıldı evimizden borcu varmış eve haciz kağıdı geldi eşyalarımı alabilirler mi

  Yanıtla
 97. dcporta

  merhaba iyi günler dilerim , yaklaşık 4-5 ay önce askeri öğrenciydim fakat okulu bıraktım askeri öğrencilere imzalatılan yüklenme senediyle başım dertte şu anda üstüme herhangi bir mal taşınmaz v.s yok bir akrabamın evinde kalıyorum kira konratı vs yok eve hacze gelirler mi?

  Yanıtla
 98. Eda gocmen

  Avukat bey bir bilgi istiyorum sizden benım eşim 8 yıl önce bır magazadan alışverış yapıyo ve taksitlerinin cogunu ödeyım sadece 800tl gibi bi miktar kalıyo ve bugun bana icra memuru gelip evimdeki bütün eşyalarımı alacaklarmış ve bana hıc bir şekilde ıhtar teblıgat falan gelmedi ne yapmam gerekıyo yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
 99. Fatih

  Merhaba Saim Bey,
  Kız kardeşimin uzerine olan fakat eski esinin idare ettigi bir insaat sirketi vardi ve baska bir firmaya taseron olarak is yaptilar. Is karsiligi kendilerine 3 adet daire verildi tapu kayitlarinda mevcuttur. Eski damadimiz bize is yaptigi vakit elden aldigi paralar icin iki daireyi verdi. Tabi bizde satip nakite cevirdik. Taseron olarak is yaptiran firma bu 3 adet dairenin devrinden yaklasik bir sene sonra bize bu evlerin faturasini kapali olarak gonderdi. Ertesi gun bizi arayarak faturada rayiç bedelin yanlış olduğunu soyleyerek duzeltip geri gondereceklerini soyledir. Faturalarin resmini cekip bunlara verdik. 2 gun sonra bize acik farura gonderdiler ve ilamsiz icra takibi baslattilar. Ilamsiz icra takibine itirazimizi yaptik. Karsi taraf itirazin iptali davasi acti ne yapmamiz gerekir.

  Yanıtla
 100. Ayse

  Evde iki tane klima varsa birini alabiliyorlarmi geldiklerinde yazip gidiyorlarmi yoksa hemen aliyorlarmi

  Yanıtla
 101. Salih Çetin

  Iyi günler banka borcumdan dolayı icralık oldum ben evde yokken gelip annemden imza almışlar bu imzada bir sıkıntı olabilirmi

  Yanıtla
 102. Seval

  Merhaba eşim borçlari yuzunden eve haciz gelecek. Eşim benden gizli kredi cekmis ve odememis ve haciz başlatilmis. Evimizde beyaz esyalar ve 140 tv var. Eşyalar tumu benim ustume faturali benim adima kayitli. Icra eşim borclari yüzunden benim uzerime faturali esyalari almaya hakki var mi ? Bu durumda ne yapmam gerekiyor

  Yanıtla
 103. Sabiha

  Merhabalar ben bi mağazadan telefon aldım taksitle ödeyemedim avukatlık oldum bugün arayıp icra işlemi için geleceklerini söylediler ama maalesef ki benim oturduğum evde zaten hiç birşey yok ben yemeğimi bile küçük tüp de yapıyorum evimde buzdolabım bile yok peki haciz için bir eşya bulamazlar ise ne oluyor ?

  Yanıtla

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir. Bilginin fonlanması ve geliştirilmesi amacıyla sitemize kayıtlı olmayan ziyaretçilerimizin günlük 3 makale görüntüleme hakkı bulunmaktadır.