Savcılığa Suç Duyurusunda Bulunma Süreci

Savcılığa Nasıl Suç Duyurusunda Bulunurum?

Adana İncekaş Hukuk Bürosu Ceza Avukatları olarak tarafımıza sıkça sorulan “savcılığa nasıl şikayette bulunurum” sorusunu cevaplandırdık. Savcılığa suç duyurusunda bulunma ve bu sürecin ne şekilde ilerleyeceğine dair deneyimlerimizi en sade şekilde sizlere aktarmaya çalıştık. Yazımızın devamına geçmeden önce savcılığa başvuru süreciyle ilgili deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz buraya tıklayarak Telegram sohbet grubuna katılabilirsiniz.

Pek tabiidir ki mağdur edilen, bir başka kişi tarafından zarara uğratılan kişi ceza davası açmak ve şikayetçi olmak ister. Türk Hukuk Sistemimizde ceza davalarını açma yetkisi Cumhuriyet savcılarına ait bulunmaktadır. Bu yazımızda bahsettiğimiz prosedürü takip ederek sizi mağdur eden kişi hakkında şikayetçi olup, ceza davası açılması sürecini gerçekleştirebilirsiniz.  

savcılığa suç duyurusu şikayette bulunma süreci

Savcılığa Şikayet Edilen Kişiye Ne Olur?

Bu durumda şikayet ettiğiniz kişi hakkında savcılık soruşturma başlatır. Öncelikle hangi suçların işlendiği ve hangi suçlar kapsamında soruşturmanın yapılacağı belirlenir. Yeterli veya yakın delil söz konusu ise savcı soruşturmaya başlatır. Soruşturma sırasında elde edilen delillere göre ise iddianeme hazırlanarak savcı tarafından ceza davası açılır.

Hangi Suçları Savcılığa Şikayet Edebilirim?

Savcılığa yapılacak ihbar mutlaka kanunlarda yer alan cezalar doğrultusunda olmalıdır. Ceza kanunları ile özel hukuk kanunları karıştırılmamalıdır. Örnek vermek gerekir ise: Boşanma bir özel hukuk davasıdır. Senedi icraya koymak bir özel hukuk davasıdır. Ancak adam öldürmek, yaralamak, küfür , hakaret gibi davranışlar ceza kanunlarına tabidir. Savcılığa şikayet edilebilecek suçlar da ceza kanununa tabi suçlar arasında yer alan suçlardan olmalıdır.

Mahkemeye Nasıl Şikayette Bulunurum?

Öncelikle ‘mahkemeye şikayet’ doğru olmayan bir terimdir. Yukarıda bahsettiğimiz üzere şikayetler cumhuriyet savcılarına veya kolluk makamlarına(emniyet müdürlüğü, karakol, jandarma) yapılabilir. Savcılığa veya kolluk makamlarına gidildiğinde mağduru olduğunuz durumu anlatarak tüm detay bilgilerini vermeniz ve bu duruma yol açan kişi veya kurumlardan şikayetçi olduğunuzu belirtmeniz gerekir. Örneğin Adana’da ceza avukatınız ile yapacağınız şikayetlerde ise avukatınız tüm bu hususları bir dilekçe ile belgelendirerek ilgili makamlara sunacaktır.

Gerçek Olmayan Bir Şikayette Bulunursam Ne Olur?

Şikayette bulunduğunuz olayın gerçekten yaşanmış olması, bu durumun cezai bir durum olarak sizi mağdur etmiş olması gerekir. En azından sizi içinde bulunduğunuz durumdan mağdur olduğunuzu düşündürecek makul ve geçerli sebepleriniz olmalıdır. 

Kasten var olmayan bir suçu var olmuş gibi savcılık ve emniyet makamlarına giderek şikayette bulunur iseniz bu durumda siz ‘suç uydurma’ suçunu işlemiş bulunursunuz. Şikayetiniz suçu işlemediğini bildiğiniz bir kişi hakkında olursa bu durumda  da ‘iftira’ suçunu işlemek sebebiyle hakkınızda soruşturma başlatılabilir. Bu nedenle savcılık ve kolluk makamlarına şikayette bulunurken dikkatli olunması gerekmektedir.

Polise veya Savcılığa Şikayette Bulunduktan Sonra Ne Olur?

Ceza davaları ve soruşturmalar re’sen yani otomatik olarak ilgili makamlarca işletilir. Örneğin Adana’da vuku bulan bir suçu Adana’da çalışan bir avukat ile takip ediyor iseniz bu sizin yararınıza olacaktır. Polise veya ilgili makama şikayette bulunduktan sonra şikayetiniz ilgili savcılık makamına iletilir. Savcı gerek gördüğü tedbirleri alarak, tanıkları dinleyerek, sunulan delilleri inceleyerek soruşturma evresini başlatır. Ancak  yeterli delile sahip değil iseniz, şikayetiniz soyut bir sebebe dayalı ise şikayetiniz hakkında ‘takipsizlik’ karar verilecektir. Bu durum şikayet dilekçenizde belirttiğiniz adrese tebliğ edilir.

Şikayette Bulunduğum Ceza Davasına Katılabilir Miyim?

Ceza davaları ‘kamu adına’ sıfatıyla görülür. Bunun anlamı davanın sav tarafı her zaman savcıdır. Ancak mağduriyetiniz dolayısı ile siz de davayı ‘katılan’ sıfatı ile takip etme hakkına sahip bulunmaktasınız. Şikayetçisi olduğunuz davayı ‘katılan’ sıfatı ile takip etmeniz için bu talebinizi bir dilekçe ile ilgili mahkemeye sunmanız gerekmektedir.

Mağdur ve Şikayetçi Ne Anlama Gelir? Aralarındaki Farklar Nelerdir?

Mağdur bir suç sonucunda hakları ihlal edilen ve zarara uğrayan kişidir. Söz konusu bu mağdur kişinin yukarıda bahsettiğimiz ilgili makamlara şikayette bulunması ile süreç gelişir. Ancak her zaman mağdur olan kişi ‘şikayetçi’ olmayabilir. Bu nedenle usulen böyle bir ayrım bulunmaktadır.

Mağdur Olmama Rağmen Şikayette Bulunmama Hakkım Var Mıdır?

Bazı suçlar şikayete bağlı olarak soruşturulur. Bunun anlamı mağdur taraf şikayette bulunmadıkça ilgili makamlar mağduriyet hakkında bir süreç başlatmayacaktır. Bu tür suçlarda şikayet süresi 6 aydır. Bunun anlamı ise kişi 6 ay içerisinde şikayette bulunmaz ise şikayet hakkını kaybedecek ve ilgili mağduriyet hakkında hiçbir zaman şikayette bulunamayacaktır. Ancak daha ciddiyet gerektiren ve halkın güvenliğini tehdit eden suçlarda herhangi bir şikayet aranmaksızın savcılık veyahut ilgili makam soruşturma sürecinin başlatılmasını sağlamakla yükümlüdür.

Şikayet ve İhbar Ne Anlama Gelir? Aralarındaki Fark Nedir?

Bir suç işlendiğinde bu durum toplumun menfaatlerine zarar verebilmektedir. Bu nedenle suça tanık olan, suçtan haberi olan ancak mağduriyeti bulunmayan kişiler ‘ihbar’ hakkına sahip bulunmaktadır. Bu kişiler olası ceza davası sürecini takip edemezler. Cumhuriyet Savcıları ihbar edilen suçları takip etmekle yükümlüdürler. 

Ceza Davasına Nasıl Katılırım? Ceza Davasında Mağdur Olarak Davaya Nasıl Katılabilirim?

Ceza davasında şikayetçi taraf istediği takdirde davaya ‘katılan’ sıfatıyla katılabilir. Bu durumda ceza davası süresince usuli olarak işlemlere tabi olur. Katılma işlemi mahkeme kalemine yapılacak beyan ile gerçekleşir. Mahkeme katılma talebin değerlendirerek karara bağlar. Davaya katılması kabul edilen ‘katılan’ kişi dava boyunca tanık gösterme, delil sunma, duruşmalara katılma gibi usuli haklar elde eder.

İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosu Avukatları

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

148 yorumlar

 1. Evimizin alt katında konfeksiyon atölyesi var ve saat sabah 8 den akşam 8e kadar makina sesi, müzik sesi ve bağıra bağıra konuşma sesleri gelmektedir. Evimizde çok rahatsız oluyoruz bu durumdan bunun için şikayette bulunulabilir mi?

  • Evet savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

   • Slm saim bey ben 2 ay önce polise şikayette bulundum kızımın altınlarını bankanın misafirhanesine sorumlu müdüre teslim ettim nikahtan bir gün önce aldım kötüsünü değiştirmiş bileşiklerin neden yaptın abi diyince yer kaplamasın hepsini bir kutuya koydum dedi fakat eve geldim bir bilezik eksik 7 taneside sahtesiyle değiştirmişti işyerine gittim polise gittik henüz dava günü belli deyil bu süreçte bankanın kameralarındansa bir somut delil yok mahkeme ittifaktık tek delilin kameralardı ne yapmam lazım kızımın en mutlu gününü mahfetti bu anı ömür boyu unutamıcaz kötü bir anı kaldı bizde bir yol gösterin lütfen

   • Fikriye cetinkaya

    Meraba kardeşim iyi savcılığa şikayet edebilir miyim aile düzenini bozduğu için sürekli kavga ettiği için herkesle kavga ettiği için bize rahat vermediği için ve made kulandigi icin

   • Ben sikayette bulunmama ragmen 5 ay oldu daha cevap yok ve ayni kisi daha birvok hesaptan denk geldim hala milleti dolandiriyor adamin isim banka hesabi arac plakasina kadaf verdim bir cok delille ama gene cevap yok ne yapabilirim

  • Merhaba., ben bundan 5 ay önce arabamı sattım ve çok güvendiğim 30 senelik arkadaşımın aracılığıyla nasıl olduysa oldu güvenip sözle 40 bin lira kalan tutarı sonra almak suretiyle verdim arabayı. WhatsApp konuşmalrında karşı tarafın kabul ettiği ve ödeme yapmayacağı elinden geleni ardına koyma gibi tavırları mevcut elimde ki tek ispat whatsapp yazışmaları delil sayılır mı nasıl bir yol izlemem gerekir.

   • Mrb. Ankara’da bir devlet kurumunda mülakata katıldık mülakat tarihleri yayınlandığında şöyle bir duyuru yayınlandı. Belirten günde mülakata katılmayan kişi iş hakkından ve sınav başvurusundan vazgeçmiş sayılacaktır. Her gün ayrı bölümlerin mülakatı vardı. Bizim bölümün mülakat gününü kaçıran bir kişi cenazem var diyerek yalan beyanla hiç bir belge göstermeden başka bölümün mülakatının olduğu gün mülakata alındı ve asil aday oldu. Biz bunu kuruma yazılı itirazda bildirdiğimiz halde konuyla alakasız sınav usul esas puanlama durumu belirten bir cevap gönderdi. Nasıl bir yol izleyebiliriz haklılığımızı ispat etmek için asilliğini düşürme hakkımız var mı

 2. Merhaba, benim kimliğim çıkartılırken parmak izim alınmadı ve ısrarla parmak izi olduğunu söyleyip kontrolunu sağlamadı. Ehliyet pasaport adli sicil ve karakol hiç bir yerde kaydım veya parmak izim yok ve bunuda belirttim. Kendilerini korurlarsa savcılıktan izinle her iki güne ait kamera kayıtlarını talep eddebilir miyim? kamuya açık alan delil olarak kullanılabilir diye biliyorum. Pasaport çıkartırken tekrar belirttim parmak izim olmadığını ve orada açığa çıktı. İşlem alan personel imzası ve ismi olmasına rağmen ben yapmadım böyle bir işlem diyor. Resmi evrak var elimde istediğini desin. Pasaport için parmak izimi doğrulatmak istediğimde de kimlikteki kayıtlı parmak izinin bana ait olmadığı ortaya çıktı. Bu sorumsuzluk değil de ne şimdi? Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirim değil mi? Neticede evrakta sahteciliğe giriyor. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkürler.

  • Sinem Hanım daha detaylı görüşülmesi gereken bir konu bu. Tarafımızla iletişime geçin lütfen.

   • Ramazan özkara

    Selam ben bir ay önce inşaatta düştüm bir aydır çalışmıyorum ve iki ay daha çalışamayacağım çalıştığım kişi yövmiyemi yazacağını söyledi yazmadı vereceğim diyor beni oyalıyor banada 45 gün geçerse şikayetçi olamazsın diyorlar arkadaşlar doğrumu ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevinirim iyi akşamlar

    • İş yerinde çalıştığım bi çocukla arkadaş olarak görüştüm. Fakat çocuğun benden istediği onunla duygusal bişeyler yaşamamdı. Böyle bişey yaşamadım fakat iş yerinden başka bir arkadaşla görüşüyormuş benim mesajlarımı ona atarak, o bayan arkadaşda bu mesajları iş yerindeki arkadaşlarla paylaşmış ve daha da benimle uğraşacağını söylüyor ne yapmalıyım. Şikayette bulunsam bu durum evime eşime yansırmı.

   • merhabalar sayın avukat saim bey avukatım dosyalarımla ilgilenmediği için baroya ve savcılığa şikayet ettim beni yeterince ve gerektiği kadarıyla savunmasını yapmadığı için ve gereken belgeleri sunmadığı için ne sözlü ne yazılı hiç bir savunmada bulunmadığı için.YAPMIŞ olduğum şikayet ne kadar sürer Sayın Av Saim bey şimdiden teşekkür ederim.

   • Merhaba bir icra avukatı benim kişisel borcumu babam ile paylaşmış hem sözlü olarak hemde WhatsApptan yazılı olarak. Kişisel verimi izinsiz paylaştığı için savcılığa şikayet edebilir miyim bu avukatı ?

  • Çalıştığım yerde alacağım karşılığında senet aldım ve altı aydır ödeme alamadım nasıl bı yol izlemem gerekir lütfen yarci olurmusunuz

 3. Borc verdim sonrasında alamadım dolandırildim. Dolandıran kişiye attığım mesajlar ve onun bana verdiği cevaplardan borcunu kabul ettiği haftalarca oyaladigi parayı vermediği ve sonrasında da ortadan kaybolduğu çok net belli. Verilen paralar da elden değil eft yoluyla verildi onu da ispat edebilirim. Elimdeki delillerle dava açabilir miyim?

  • Elinizdeki belgeler ile yüz yüze görüşme gerekli.

   • Emlakçı dairemi kiraladı ve dedi ki anneme babama tutuyorum daha sonra aylık olarak anlaştık sözleşmeyi imzaladık daha sonra kira bedelini düzensiz düzensiz ve geri kalanda daha hiç verilmedi daha sonra öğrendim ki evi Suriyelilere kiralamış kira bedeli ni de peşin almış haberim olmadan Suriyelilere yeni sözleşme hazırlamış benim kimlik bilgilerim ve adıma imza atmış bu hangi suça giriyor ve savcılığa çıkabilir miyim

 4. Cavit yıldırım

  Telefon firması tarafından dolandırıldim bu konu hakkında ne yapmam gerekiyor

 5. Kardeşimin kayın validesi bir akşam sizi rezil edeceğim diyerek msj attı , bir gün sonrasında nişanlımın yakın akrabalarından iki kişiye sosyal medya ve GSM hatlarından ulaşarak ,hakkımda gerçek olmayan beyanlarda bulunarak şeref ve namusu karalayacak,hakaret içerikli mesjlar gönderdi.Hakkında suç duyurusunda bulunmak istiyorum.Bunun için harç bedeli ödeniyor mu ?

  • Selamlar Ece Hanım, savcılığa suç duyurusunda bulunmak için herhangi bir harç alınmamaktadır.

  • Savcılığa bı kaç kişi hakkında suç duyurusunda bulundum bir buçuk ay önce. Lakin daha cevap gelmedi efendim. Ne zaman bize bilgi verilecek?

   • Dosyanız hakkında savcı katibi ile konuşmanız gerekmektedir.

   • Merhaba avukat bey
    Evime 20 m mesafede 600 ün üzerinde olmak üzere koyun beslenmektedir. Evimizde koyun kokusu ve sinekten barınamaz durumdayız. İlgili belediye,kaymakamlık, cimer, tarım il müdürlügüne defalarca yazmama ragmen hepsi belediyeye yazıyor, belediye bana koku ve sinek olusmadıgı tespit edilmistir cevabını yazıyor, savcılıga suc duyurusunda bulunabilirmiyim

 6. Merhabalar,

  Eski kız arkadaşıma kullanması için mülki hakkı bana ait olan telefonumu verdim ancak telefonumu geri istediğimde işi zora sürdü. Danıştığım avukatlar savcılığa suç duyurusunda bulunmamı iletti. Sizce bu durumda suç duyurusunda bulunabilir miyim? yoksa dava açıp hakkımı orda mı aramalıyım. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

  • Suç duyurusunda bulunarak süreci daha hızlandırabilirsiniz. Direk dava açmanız durumunda süreç uzar.

   • Merhaba e ticaret den bir ürün aldık kredi kartı ile satıcı ürün yok deyip yollamadi ücreti de geri vermiyor WhatsApp tan yazisiyor başka iletişim yok şuan da ordanda engelledi hiçbir şekilde ne urun nede hizmet aldık tüketici hakem heyetine şikayette bulundum savcılığa da şikayet edebilir miyim

 7. Mrb bir arkadaşım tarafından hırsızlık suçuyla iftiraya uğradım ve hakkımda herkese laf konuşuyor olmadık şeyler anlatıyor üstüme milleti kışkırtıyor resmen psikolojim bozuldu şikayetci olabilirimmi

  • Selamlar, https://av-saimincekas.com/iftira-sucu-cezasi-nedir/ makalemizde “iftira suçu”nu ele aldık. İftira suçunun oluştuğunu düşünüyorsanız bu doğrultuda savcılığa şikayette bulunabilirsiniz.

   • İyı gunler bugun birı beni aradı dolandırıcıktan karakola gelmem isteti bende dedim ne dolandırıcı karnımı zor soyuyorum dedim pardo İnternet den dedı bir anlam veremedim karakola gitsem acaba tesekur ederim yani İnternete şikayet i varmı ne ismini biliyorum nede resmini gormemişim bukonuda ne yapmam lazim tesekur ederim yorumlarsanız sevinirım

  • Online olarak oynanan bir oyunda bir kisi adimi ve soyadimi bir baska kisiye ozel mesaj yoluyla soylemis. Oyunda herkes rumuz kullaniyor. Bu suc mudur?

 8. Iyi gunler. Ben Izmir Cumhuriyet Bassavciligina

  • TCK 233’te tanımlı “Hamile olduğunu bildiği eşini veya sürekli birlikte yaşadığı ve kendisinden gebe kalmış bulunduğunu bildiği evli olmayan bir kadını çaresiz durumda terk eden kimseye, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası verilir.” hükmü uyarınca da maddede tanımlı ilgili suçu işlemiştir.

  Suc dilekcesini Pazartesi gunu verdik. Deliller, fotograglar, her turlu kanit ile.

  Avukatim bir numara dan bahsetti verilmemis. Bu suc dilekcesi kac gun icerisinde isleme konuluyor?Sikayette bulundugum insan bundan nezaman haberdar oluyor acaba?

  Bilgi verirseniz Cok sevinirim

  Cok tesekkurler

  • Selamlar, Cumhuriyet Başsavcılıklarının yoğunluğuna göre işlem süresi değişiklik arz etmektedir. Ortalama olarak bahsettiğiniz suç için 2 aylık bir süre öngörüyorum. Sunduğunuz deliller süreci hızlandırır. Savcılık şikayetinizi gerçeğe uygun bulur ise karşı tarafın ifadesini almak için çağıracaktır. Karşı tarafın ilk olarak bu anda haberi olur. Süreci takip etmek ve savcılıkla irtibat halinde olmak faydalıdır.

  • Nişanlımdan ayrıldım ama hala rahatsız ediyor ben de şikayet ettim, o da özel resimlerimi herkese yayarım gibi iftira attı. Savcılığa gitti dosya beni etkileyen bir şey olur mu?

 9. Yaklaşık 1bucuk senedir oturdugum sehirde,9aydir araliklarla fake hesaplardan eşimin,beni aldattigini,ara ara esimi ozelden arayip kufurler hakaretler edeemn biri var. Ayni zamanda bu hesaplar eşimede msj atiyor yine fake hesaplardan. Suan hamileyim hamile olduguma kadar bilip surekli eâime iftira atar sekilde msjlar almaya devam ediyorum. Şüphelendigim birisi var. Eski oturdugumuz sehirde bir kisi var ve suanki oturdugum sehirdeki etrafimizdaki insanlari gerek kendi hesabi gerekse yine fake hesaplardan ekleyerek degisik sorular soruyormus. Eşimle bosanacak duruma geldik hamileligimi tansiyonum 17lerde geciriyorum streste ne sekilde sikayette bulunabilirim ve ne zaman sonuclanir. Tesekkur ederim şimdiden

  • Selamlar, fake hesaplardan yazılan yazıları şikayet edebilir, yazan kişinin tespit edilebilmesi için savcılığa başvurabilirsiniz. Bu süreci bir avukat yardımıyla hızlı bir şekilde sonuçlandırmanızı tavsiye ederim.

 10. Hayırlı geceler Saim bey… Ben yaklaşık 9 ay önce bosandim boşanma aşamasında sürekli karakolluk olduk acmis olduğum davalar oldu.. Ve boşandıktan sonra yine devam etti bir sure duruldu ama simdi yine cocuklarimla ve onunla beraber olmam konusunda tehditleri başladı kamolasmis davalarimiz ve uzlaşmaya giden dosyalarimiz oldu darp raporlarım vs ama hic bir şekilde ceza almadi sadece para cezasina çarptırıldı ki onuda ödemedi karsi taraf yüzünden bir kaç kez kadin konuk evlerinde kalmak zorunda kaldim.. Hic bir şekilde duzenim yok ruhen ve çizilen siddetlerinden dolayi yarin s tekrar msjlarin kopyalariyla şikayetçi olmayi düşünüyorum sizce yine bosa kürek cekmis olur uyum.. Gerçekten bi süreçte eli boş çıkmaktan yoruldum beni bilgilendirirseniz çok sevinirim… Hayirli geceler

  • Gerek uzaklaştırma kararı, gerek tazminat açısından süreci sonuçlandırabilirsiniz Serpil Hanım. Bir avukatla hareket etmeniz sizin için faydalı olacaktır.

  • Merhaba salim bey benim adıma bimmselden hat aldım 6 ay kullanmadım benim haberim olmadan hattım vodafone taşınıp başkasına satılmış savcılığa şikayette bulundum sonuç n olur sizce birde n zaman sonuc belli olur ts edrm.

 11. saim bey merhaba sahibinden.com part time iş bakıyordum birinden whatsaptan dönüş geldi. yurt dışından ürün sattığını şirket olduklarını ve türkiyede personelleri olduğunu söyleyerek hesap kartımı %10 şeklinde kullanmaları için anlaştık. kısacası ürün için gelen paranın %10 hariç geri kalanını verdiği şirket hesabına gönderiyordum. 1 aya yakın zamandır bu şekilde çalıştım yanında daha sonra dolandırıcı olduğunu bana gelen telefonlar sayasinde öğrendim. savcılığa gidip suç duyurusunda bulundum. adamın teli kapalı ama halen whatsaptan bu işi yapmaya devam ediyor. yurt dışında olma ihtimalinden en çok korkuyorum. ozaman poliste yakalayamaz adamı. size sormak istediğim bu gelen paralar benim hesabıma geliyordu karşı taraf adımı soyadımı ve tc kimlik nomu kullanarak resim ve dier bilgiler bana ait değil. sahte satış sözleşmesiyle parayı bana gönderiyordu bende adamın bana verdiği anonim şirketi hesabına atıyordum. 1 ayda 40 kişiye yakın, 30bine yakın ödeme geldi günde bin tl civarlarında ben kesinlikle dolandırıcı olduklarını bilmiyordum. bu parayı gönderenler sonuçta benden şikayetçi olcak. ben kimseye telefon satıyorum diye iletişime geçmedim. zaten part time iş bakma sebebim annem ve oğlum biraz rahatsız aldığım para yetmiyordu. bu olay yüzünden hapse girsem ailem perişan olcak. size sormak istediğim karşı taraf şikayetçi olunca ceza alırmıyım. ceza alsamda her bir mağdur için atıyorum 2yıl dan 2çarpı 30 60yıl şeklindemi olur. sizin gibi bir bilir kişinin cevabına çok ihtiyacım var bu gibi durumdabir örneğe rastladınızmı ? iyi çalışmalar

  • Selamlar, yaşadığınız süreç için üzgünüm, geçmiş olsun. Zincirleme suç dediğimiz yani tek bir suç ve etkilenen birden çok kişi durumu uygulanması gerekmektedir. Bu süreçte hukuki bir çok detay yer almaktadır. Basit bir anlatımla durumunuz mahkeme önünde kast yönünden tartışılır ve zincirleme suç olup olmadığı kastınıza bağlı olarak incelenir. Bu süreçte iyi bir ceza avukatı ile ilerlemeniz muhim gözüküyor.

 12. Merhaba,

  Dogustan isitme engelli biriyim. 45 db ustu kalin sesleri duyuyorum. Cihaz kullanmiyorum buna ragmen ust kat komsumun cocugunun gurultusu ve evde kosusturmalari Beni cok rahatsiz ediyor. Dayanamayip polis cagirdim, cocugumuz uc yasinda, laftan anlamiyor dedi ve hahaha hihihi polisler gitti. Bundan cesaret alarak top sektirdiler gece 11’de. Polis tekrar aramama ragmen gelmedi. Bu insanlar yonetici, ben yeniyim, kimseyi sahit gosteremem. Hali bile koymuyorlar. Mahmekeme masrafini karsilayamam suan. Savciliga suc duyurunda bulunup tck.madde 123’den kamu davasi talep etsem? Devlet karsilar mi masraflari? Maddi, manevi bir beklentim yok, tek istedigim huzur.

  • Savcılığa şikayet öncesi ispat kuvveti yüksek deliller yaratmanız gerekmektedir. Aksi taktirde savcılığın soruşturmaya dair takipsizlik kararı vermesi muhtemeldir.

   • Mala zarar vermekten karakola şikayette bulunduk ertesi gün geri çektik ama komutan kamu davasi olur dedi sikayeti cekince dava düşmezmi birde şikayet eden in kimliğini karşı taraf gorurmu kamu davasinda

 13. Nasıl ıspatlanabilir? Evlerine kalın bir halıyı yasal yolla koydurtacagım neredeyse. Böyle gorgusuzlere caydırıcı ceza yok mu? Mesela benim işitme engelime rağmen duymam üst kat komşunun da engelli öğretmeni olmasına rağmen saygılı olmamasının cezası yok mu? Daha iyi duymak için ameliyat olacaktım ama vazgeçtim.

 14. Merhabalar
  Eski erkek arkadasm durmadan bana tehdit ve santaj yapıyor ailemle bni tehdit edip istediklerini yaptırıyor suan evLendi hala pesimi bırakmıyor. Bununla ilgili karkola mi başvurmak lazım ailem duymadan hallede bilir miyim ? Ve bunu şikayet etsem bnm sicilime bişi işler mi ? Gözü korksa yeter asLida pesimi bırakması yeterli başka bişi istemiorm

  • Selamlar, geçmiş olsun. Direkt olarak savcılığa dilekçe ile şikayette bulunmanız daha verimli olur. Şantaj ve tehdit unsurlarını ispatlamanız beklenecektir.

  • Merhaba bende letgo üzerinden dolandırıldım admla letgo üzerinden konuştuk ve cihazı alacağını söyledi ve ertesi gün buluştuk ve kendisinin telefonlardan anlamadığını ve bir arkadaşa göstereceğini söyledi bende tamam dedim ve araça bindik yolda cihazla ilgili konuştuk ve bir yere park etti ve benden telefonunu verir misin eşimi arayacağım dedi ve bende telefonumu verdim aradığı numara yaşlı bir adamın adına kayıtlı bir hat ve şuan o numaraya ulaşılmıyor. Eşi dediği kişiyle konuşmasının ardından cihazı satın alıyorum dedi ve satış sözleşmesi yapalım dedi bende olur dedim ve araca bindi bir kırtasiye bulalım satış sözleşmesi yapalım dedi bende tamam dedim ve bir kırtasiyenin yanında durdu bana 5 TL verdi ve kağıt kalem almamı istedi bende tamam dedim ve araçtan inerken içimde kuşkular vardı aracın plakasını aldım ve kırtasiye çıkışı adamın kaçtığını gördüm ve hemen polisi aradım olayı anlattım ve koşarak en yakın polis merkezine gittim olayı anlattım ve ailem geldi ifade verdiler yaşım 18’den küçük olduğu için Çocuk Şubeye gönderdiler bende çocuk avukatı ile birlikte ifademi verdim ve telefonun imei numarasını ve seri numarasınıda verdim ve ifadem bittiğinde eve yolladılar adam bulunur mu? Paramı geri alır mıyım lütfen beni bilgilendirir misiniz kaç gecedir uyuyamıyorum psikolojim çok bozuk umarım en yakın zamanda bulunur.

 15. Merhaba, bir devlet kurumu ile ilgili suç duyurusunda bulunabilir miyim

 16. Merhaba kardeşim benim dolandırıcılık şikayetim oldu elimde dekont var ama şahıs ben çekmedim diyor paranı ve savcılığa şikayet te bulundum bunun sonucu ne zaman gelir şimdiden teşekkür ederim

 17. Aynur
  Merhaba, 2012 yılın da çalıştığım şirket biz çalışanlarına hatır senetleri imzalattı, bu senetleride bankalara vererek kredi aldı. Daha sonra bu senetler ödenmedi icralar biz personellere geldi. Şirket sahibi bir bankayla anlaşarak senetleri kapattı, benim diğer bankada ödenmemiş senetlerim var. Fakat senet tarihlerinde bize tahsilat makbuzları vermişlerdi. Bu makbuzlarla savcılığa suç duyurusunda bulunup sahıslar hakkında dolandırıcılık davası açabilirmiyim.Vereceğiniz bilgi için şimdiden teşekkürler.

 18. Merhabalar. Tc numaram ve 600 liram ile dolandırıldım. Karşımdaki kişinin tlf görüşmelerimiz ve banka dekontum var. Delillerle savcılığa şikayette bulundum. Süreç nasıl işler savcılıktan geri dönüş ne zaman nasıl olur? Yardımcı olabilir misiniz? Tşkler.

 19. Benim kız kuzenimin gece telefonla gizli numaradan taciz ediyorlar kadinsal cinsel sözlerle bunu savciligami dava açmaması gerekiyor delil olarak ne yapmam gerekir

 20. Merhabalar seçmen kağıdımın gelmemesi ile e devlette girip baktığımda ocak ayından belli nüfusum benim kontrolüm dışında hiç gitmediğim bi il ve mahalleye aktarılmış. Gösterildiğim evde benden farklı soyadlarına sahip 4 kız da bulunmakta. Böyle bir durumda ne yapmalıyım hangi yol izlemeliyim? Bilgi verirseniz çok sevinirim şimdiden Teşekkürler.

 21. Merhabalar mahallemizdeki kırahataneye silahlı saldırı düzenlendi ve haneyede aynı şekilde olaylar gerçekleşti. Seçim arifesi ve genç bireyler olduklarından dolayı defalarca göz yumuldu. Bugünde aynı şekilde seçimde olaylar çıktı şahsen tanık olmasamda olayları kim ve kimlerin çıkarttığı belli. Bu gidişatın dur demesi için şikayette bulunmak istiyorum ama kimlik bilgilerime ulaşılabilinir mi bunu merak ediyorum?

  • Selamlar Berkay Bey, kimliğinizi gizli tutarak savcılığa ihbarda bulunabilirsiniz. Bu konuda herhangi bir çekinceniz olmasın, kesinlikle kimlik bilgilerinize ulaşamaz 3. kişiler.

   • Merhaba sevdiğim bir insanın başka biriyle konuşmasi o kadını kandırması cinsel taciz de bulunması herşey de whatsap konuşmalarda bulunmaktadır o adam suçlu mudur. Ne gibi cezası olur? Ne yapmamız gerekir?

 22. Peki bizim bu hadisede sonuç alındıktan sonra mı avukatlık işimiz olur yoksa şimdi gerek duyarmıyız atm kameralarına bakılacak birda uzlaşma yazıldı ifadede uzlaşma denince hangi anlamda uzlaşma bilgileriniz için teşekkür ederim

 23. Merhaba, kızımla yalnız yaşayan bir öğretmenim. Bir sabah kapimda bir taciz notuyla karşılaştım, site yönetimine bildirdim, notta adı geçen kişi, kendisinin de mağdur olduğunu söyleyerek savcılığa suç duyurusunda bulunacağını belirtti. Site güvenlik kameralarında da başka bir bina sakini görünüyor. Not da el yazısıyla yazılmış. Bunu mağdur olarak ben de şikayet edebilir miyim? Yolu nedir? Kendimizi güvende ve huzurlu hissetmek için buna ihtiyacımız var.

 24. merhabalar malatyada ikamet ediyorum ankara polatlıdaki bir sanayiciden telefon ile araba parçası sipariş ettim 20 gün oldu parça gelmedi adam telefonlarımı yüzüme kapatıyor ve paramı da geri iade etmiyor kendisinden paramı nasıl geri alabilirim polise gittim polis bizlik bir durum yok diyor yardımcı olursanız sevinirim

 25. Av. Bey
  Bir sitede denetciyim Muhasebeci 1 Yildir kendisine banka yoluyla yapilan sgk primi Yazili ve dekontlari Olan Bekçi mize ait Sgk primlerimizi odememis zimmetine gecirmis ne yapmamiz lazim savciliga mi suc duyurusundami bulunalim yoksa hukuk mahkemesine dilekce İle davami acalim

 26. merhabalar ben 57 yaşındayım bizim blok 20 kişi oturuyor yazılımlarımızı odunluga koyduk sürekli odunluga birisi giriyor defalarca ve dağıtıyor kırıyor götürüyor ben zemin katta oturuyorum olay günü çok gürültü geldi bende birini öldürüyorlar sandım indim kapıyı açtım 6 ile 8 yas arasi 5 cocuk biri kız ellerinde kibritler araba lastiklerinin üzerinde hopluyorlar orada dolu tüp var benden korktu kaçtılar 2 tanesi camdan kaçtı kız çocuğunu merdivenden gönderdim biraz korkutum sakın buraya daha gelmeyin dedim çocuğun birisi annesini alıp kapıma geldi sen oklavayla cocumu dövmüşsün çok hakaret etti meğerse o zaman kadını görenler bu kadını bodrumda kac sefer çocuğuyla gördük binada oturuyor sanmıştık dediler çocuklar 3 blok apt çocukları babası geldi bana sanane dedi adam sağlıkçı darp raporu almış camdan kaçmışlardı ama çocukta hiçbirşey yoktu karakolda benim ifademi aldılar ben onların hayatlarını kurtardım dedim apartmanımızda herkezin çoğu şeyi dağıldı ve kayıp watsapta herkez çekip koydu resimleri dağınıklığı herkez kadını tanıdı 20 gün oldu hiç bir şey yok bana belkide çocuklar orada yanacaktı ben kurtardım iyilik ettim kötülük buldum ilk kez karakola gittim ben kızımın yaninda kalıp torun bakıyorum sizce ne yapmaliyim cook tesekkurler ne olur hemen cevap verin

 27. merhaba av. bey boşanma davasında 1 sene önce kapatılan bir hattın konuşma içeri çıkarmı tl trafiği degil neler konuştugumuz çıkarmı birde savcılıga şikayet edilirsem benim haberim olmadan dinleme olurmu boşanma davaları için sorularım

 28. Iyi aksamlar ben esimle iftira yuzunden bosandim 2 yil ayri yasadiktan sonra tekrar birlestik bu sebeple ailemle 3 yil gorusmedik aillemle tekrar baristiktan sonra esim ayrilmamiza neden olan bir akrabamin geliniyle is kurun temizlik yardimci elemeni olarak tesaduf eseri ayni okulda calismaya basladilar yari yil tatilinde milli egitime mudurle iliskisi var diye bir dilekce vererek okuldan ayrilmasina sebep oldu ardindan 3 ay gecince benim aileme giderek esim icin okul muduruyle iliskisi var demis ben ailemle kanli bicakli oldum tekrar savciliga sikayette bulunsam ceza alirlarmi bir sonuca ulasabilirmiyim simdiden tesekkurler

 29. Merhaba; nişanlımın eski nişanlısı bizi rahatsız ediyor arkadaşlarıma ulaşıp onlardan benimle ilgili bilgi toplamaya çalışıyor nişanlımın eski kız arkadaşlarının fotoğraflarını yolluyor ayrılalım diye iş yerime gelip seni de harcıycak gibi cümleler sarfediyor size rahat vermem diyor nişanlımın evinin etrafında dolaşıyor savcılığa gitmeyi düşünüyoruz bize zarar verir diye korkuyorum lütfen konuyla ilgili yardımcı olursanız sevinirim dönüşünüzü bekliyorum iyi çalışmalar…

 30. Gürgün ERGİN

  Selamun aleykum ben 3 yıl önce 2 alacak davasını bir avukata verdim .karşı taraf mal kaciirdigindan dolayı mahkeme karşı tarafın evine haciz yolunu açtı avukatım benden 5 bin tl dedbir ücreti istedi bende verdim .bu parayı tekrar alabilir miyim dedi bu parayı sen mahkemeyi kazansan da kazanmasan da alırsın dedi ve 11. Nisan 2019 ev ihale yolu ile satışı bana yapıldı.avukat senin paran faizi ile beraber 110 tl oldu peki benim 5 bin tedbir ve sana dava masrafı diye ödediğim 10 bin tl ne oldu. Oda içine eklendi .diyor.peki evin tapusunu niye alamiyorum dedim itiraz var beklemm lazim diyor bende dosya numarasını istedim ver bende bakim ısrar etmeme rağmen vermedi diğer davamda icra yolu acildi ve dükkanına haciz gitti param karşılığı ne varsa getir dedim aradı adamın borcunu taksit yapacam dedi bende yapma dedim uyarmama rağmen yapmadi ben kefilim odemese ben oducem dedi kendi hesap numarasını vermiş vel aldığı parayı ne yaptığını bilmiyorum diğer dava giderlerine harcadim diyor fatura istedim vermedi bana yarin oducem diyor 1 ay geçiyor telf ona cevap vermiyor bugün yarin gidiyor son taksit süresini 6 ay geçti ben yediğim bir ceza parsini verdim ode dedim ödememiş ve bursa ya 1 yıl sonra giderken nezarete atıldım aradım unuttuğunu söyledi ve söylediği yalanlarından dolayı isini yapmadigindan dolayı çok mağdurum ne yapacagimi bilmiyorum allah rızası için bana bir yol Gösterin adim gürgün ergin 0536 218 11 92

 31. M saim bey ben bir kizla ciddi anlamda 4 senedir konusuyordum bukizla biraz tartistik ve bu tartsma sirasnda iki hafta sonra baskasiyla konusugunu ogrendim bende birlikte olan normal guzel yerlerde cekinmis oldugum fotograflarla halasina yazdim onlar evlenecek diyince basimdan vurulmusa dondum sonra kiz bu konustugu oglan polismis ve numarami vermis beni arayarak hakaret ve tehdit etti kiz beni rahatsiz ediyo diye soylemis ve ona inanmis sonrasinda mesajlarla benim eskiden ifade verdigim seyleri bulup gbtmi sorgulayip kiza ve ailesine atmis ben hivbirinden ceza almdim dava olmadi ama beni zanli gbi gostermis bende bu durumu savciliga dilekce ile sikayette bulundum birincisi bundan bisey cikarmi ikincisi ise savcilik onu nezman ifadesini alir ben kyserideyim o ise istanbulda yarriminiz icin simdiden tsk ederim

 32. merhaba avukat bey,
  ben eylul ayi gibi evlendim ve dış çekim icin biriyle anlastim, o gun odemesi yapildi dis cekimler yapıldı fakat o gun bu gundur 7 aydir
  anlastigimiz albumleri resimleri gondermiyor. 2 haftalik sey 7 aydir duruyor. bugun yarin hallediyorum diyerek. esimlede aile buyukleriylede artik tartismaya basladim bu konu yuzunden beni cok zor durumda birakti madur oldum. bununla ilgili savciliga suc duyurusunda bulunabilir miyim, tum yazismalarimiz mevcut, gerek instagram gerek whatsup…

 33. Merhaba bir senedir çalıştığım işyerinden mobbing hakaret kufur tehdit sözlü taciz maasimi düzensiz alma durumundan dolayı isimden ayrıldım istifa dilekceme de bunları aynen yazdım ama isverenim isini yarim bırakıp gitti diye zarar verdi diye benden tazminat istiyor ben hem ceza davası açmak istiyorum hem de alacaklarımi almak bu haller durumunda işveren hakli midir ayrica sikayet dilekçesinde oturdugum yere mi bilgi gelir yoksa ikametgahima mi teşekkürler

  • Yaklaşık 8 ay once hesap kartimi kaybettim ve hemen ertesi gün bi miktar para cekildi farkeder farketmez yeni kart isteyip iptalini istedim..en yakın karakola gidip sikayette bulundum..atm den cekilmis para.hala bir haber yok.kamera kayıtlarından cikar mi suçlu daha ne kadar surer sonyclanmasi

 34. 5 ay önce instagram üzerinden cocuklarıma baza ve yatak siparişi verdim. ama sonra sonra ürün gelmeyince iade istedim ve şuan için hala yatırmadılar. 1 ay önce savcılığa suç duyurunda bulundum ama bir ses çıkmadı. elimde delil olarak hesap görüntüsü whatsap konuşmaları ve şikayet vardan oluşturulan şikayetler mevcut.
  instagram üzerinden olduğu için bir fatura vb elde tutulur birşey yok.ayrıca bu hafta için tekrardan savcılığa gitmeyi düşünüyorum. sizce de bir sonuç çıkarmı nasıl bir yol izlemem konusunda yardımcı olursanız sevinirim.

 35. MERHABA DÜN SAVCILIĞA GİDİP ŞUÇ DURUSUNDA BULUNDUM HAKKIMDA GERÇEK OLMAYAN İFTİRALARDA BULUNAN ŞAHSI ŞİKAYET ETTİM VE İFTİRALARININ İSPATINI İSTEDİM BU DURUMDA KARŞI TARAFA BİLDİRİ NEZMAN GİDE VE BEN SONUÇ ALABİLİRMİYİM ACİL CEVAP VERİRSENİZ ÇOK MEMNUN OLURUM

 36. merhaba ben 24 yaşımdayım bundan 9 yıl önce kuzenim bizde kalmak için gelmişti oyun oynardık eğlenirdik. sonrasında memleketine gitti ve bir daha görüşmedik. bugün karakoldan aradılar ifade için gel dediler. ben de gittim benim hakkımda suç duyurusunda bulunmuş beni 9 yıl önce taciz etti diye.o zaman o 10 ben de 15 yaşlarındaydık. ben de ifade verdim böyle bir olay yaşanmamıştır diye. böyle bir olay yaşanmış olsaydı neden o zaman değil de şimdi şikayetçi oldu dedim.
  iftira attığı gerekçesiyle şikayetçi olabilir miyim? ya da onlar benden ne alabilirler?

 37. Esim insaatta basina dustu kemikleri kirildi .karakoldan cagirdilar sikayetimi bildirdim avukat tuttum mahkemeyi baslatmak icin bizden ucret talep etti sizce ne yapmaliyim yardimci olursaniz sevinirim

 38. mrb 2017 senesınde bır kadına msj atmıstım oteden bana hakaret edınce bende daha agır kufur ettım sıkayetcı oldu ve daha sonra ozur dıledım sıkayetını gerı aldı. savcılıktan kovusturmaya yer yoktur kagıdı geldı. ıkı senedır sesı cıkmıyrdu yakın zamanda tekrardan aynı davayı acacagını soyledı ne yapmam gerekıyor . 2 sene dır onu ne gordum nede msj attım ltfn yardım edın

 39. Mrb ben geçen ay arkadaş aracılığı ile galeriye araba almaya gittim Bi araba hakkında anlaştık elden 6 bin TL peşinat verdim taksit ile alınacaktı fakat bana sözleşme yaptılar araca vize yapılıp vereceklerini söylediler ama vize yaptırıp arabayı teslim edemedi sonra ben vazgeçtim araçtan benim peşinat verdiğim parayı ödemediler senet verdiler senedin günü geçti ben engelli çocuğumla magdur kaldım çocuğumu taşımak için arabaya da ihtiyacım vardı alamıyorum paramı ne yapmam gerekiyor lütfen Bi açıklama yaparmısınız nasıl şikayet edebilirim iyi Bi sonuç alabilir miyim

 40. Merhabalar internet uzerinden bi şahıs tarafında mesajlar geldi bana ve bende savcılığa şikayette bulundum karşı taraf ifade vermiş eşimdende ifade vermesini istediler her ikisininde ifadelerini görebilmek mümkün mü acaba teşekkür ederim

 41. Merhabalar ben 2 yıldır bir şirkette çalışıyordum çıkış vereceklerini söyleyip sirketin ofisine gitmemiz gerektiğini söyleşiler gittik sadece kıdem tazminatı verip çıkış vereceğiz dediler kabul etmedim 5 kişiydik arkadaşlar kızdı neden kabul etmeyen diye bende şirket sahibinin numarası vardi arayip konustum hakkımızın hepsini istiyoruz diye oda tamma siz imzalayın kıdem yatacak ihbarında ben kendim cumartesi günü gelince hesaplayıp yatiracam dedi imza attıktan sonra tekrar aradim yok dedi ben size iyilik yaptim işsizlik masai da alacaksınız ihbar vermiyorum dedi bizi kandırdı ona güvendik bu durumda suç duyurusunda bulunursam nasil kanıtların yada ne yapmaliyim şimdiden tesekur ederim

 42. Slm 1 yıl önce arac aldım aracın km 165bin düşürülmüş ben muayenede ögrendim galeri anlaşmaya yanaşmadı savcılıga suc duyurusunda bulundum 3 ay oldu bir ses cıkmadı 53 bine aldım noter satışında 45bin yazıyor bu parayı geri alabilirmiyim lütven yardımcı olun huzurum kaşmadı

 43. Merhaba bana iftira atiliyor cinsel istismarda bulunduğuma dail ben dava acmak istiyorum gerceklerin ortaya cikması icin. Bu olay yuzunden intahar noktasına geldim. Mahkemeyle gerceklerin ortaya cikmasıni istiyorum. Neler yapmam lazim dava acmak icin lütfen yardimci olurmusunuz

 44. Merhaba savcılıga sundugumuz dosya ne kadar surede aciklanir.

 45. Merhaba oturduğumuz apartmanda üst komşu bir usta tutup klozet taktırmış bizde aynı ustayı çağırıp bizde taktırmak istedik 800tlye anlaştık 500tl malZeme alacağım diyerek prayı aldı ve gitti telefonlara cevap vermiyor geri dönüşte yapmıyor o gün misafirlerimiz de vardı şahitlerde var şikayet etsem ceza alır mı acaba bu durumda ne yapılmalı

 46. Merhaba,

  Beni ust kat komsum gurultu yaparak rahatsiz ediyordu. Sikayetimle ilgilenen zabita muduru tanidigiymis. Ismini verip bosuns ugrasma dedi. Tum sikayetlerimi geri cektim. Zabita muduru ve komiseri sikayetimle ilgilenmeyip beni gonderdi. Gurultuye care yok, bizimde cok isimiz var diyip beni gonderdi. Odalarinda kamera varsa izlenebilir ancak onun disinda ispat yok. Sizce savciliga basvurmali miyim? Maliyeti ne olur baba kamu davasina donusurse?

 47. Slm sayin siz devlet buyuklerim ben ve iki is arkadasim bir kisinin isini ettik ama parasini alamadik parayi vermediyi icin isi biraktik ama sahitlerimvar kagit uzerinde yok ne yapabilirim caliztigim kiside bir devlet memuru polis

 48. Merhaba Saim Bey ;

  Kredi Kartı Borcumdan Dolayı Bir Hukuk Bürosu Tarafından Sürekli Olarak Aranmaktayım Farklı Numaralardan Defalarca Aranıyorum ve En son Görüşmede Call Center Çalışanı Kendisini Avukat Olarak Tanıttı ve Tarafıma Hakaret Etti Beni Bütün Sülaleme Rezil Edeceğini Söyledi ve Kayınvalidemi Arayıp Benim Dolandırıcı Olduğumu Söyleyip Aile Huzurumu Bozdu Şuan Evde Eşimle Aramız Çok Kötü Birde Telefonda Bana Babamın Adresi Telefon Numarasına Kadar Bütün Bilgilerin Bulunduğunu Oraya ve Kendi Şahsi Evime İcra Memurlarının ve Polisin Gittiğini Benimde Hemen Eve Geçmemi Söyleyerek Tekrar Tehdit Edildim Ben Bu Yaşananlara KArşılık Olarak Savcılık Üzerinden Dava Açabilirmiyim ? Ayrıca Beni Arayan Kişinin Soyadını Bilmiyorum Nasıl Bir Yol İzleyebilirim ?
  Cevabınız İçin Şimdiden Teşekkür Eder İyi Çalışmalar Dilerim .

 49. İnternet sitesi Biletbayisi.com’dan uçak bileti almıştım ancak bilet durumumu ögrenmek için aradığımda müşteri temsilcisinin verdiği cevap budur biletiniz sistem tarafından iptal edilmiştir. Bunun üzerine suç duyurusunda bulunmak zorunda kaldım şikayetim ne zaman sonuçlanır mağdur olduğum için tazminat hakkım doğuyor mu?

 50. mrh saım bey skyp dan ucretli show yapan bır bayanla show aldım sonra kadınla aramızda agzımdan yanlıs kelime cıktı oda benı savcıya verecegını soyledı sadece benım hesap no ve adımı soyadımı bılıyor adresımı tc bılmıyor e devlette dava gozukmuyor kadının nerde yasıdıgını bılmıyorum kısa bır aradan sonra skyp baska bır ısımle o kadın o krlimeyı kullandı sorum su davacı oldugunu nerden ogrenebılırım

 51. Merhaba iyi günler.Getirmedikleri kargoyu getirdik diye yalan soyleyen kargo firmasının gelmediğini belgelersek nasip bir dava açabiliriz en ağır şekilde ? yada açılabilirmi.Teşekkür ederim iyi günler dilerim.

 52. Merhaba benim sorum olacaktı eşim araba aldı fakat ağır hasarlı çıktı şimdi avukat bulduk ihtar gönderdik fakat yanlış adres nedeniyle ulaşmamış bu süreç mahkemeye gitti henüz dava açılmadı bu süreç ne kadar zaman içinde gerçekleşir davanın açılması mahkemenin görülmesi sonuçlanması bilgilendirirmisiniz

 53. Merhabalar kolay gelsin yaklaşık 1 buçuk sene önce savcılığa tarafıma yapılan gizli bir arama için şikayette bulundum. 5 6 ay önce de bulunduğum semtteki karakoldan çağırılarak gizli numaranın tespiti yapıldı fakat aylar geçmesine rağmen tarafıma başka bi dönüş olmadı. Benim bu şahıs hakkında dava mı açmam gerekir ya da suç duyurusunda bulunmuş olmam dava açmam anlamına gelir mi? Teşekkür ederim

 54. Fake bi hesaptan eşime beni kötüleyen mesajlar geldi savcılığa sikayet ettim ama ne kadar süre içinde açıklanır merak içindeyim bi daha gidip sormama gerek var mi

 55. Merhaba
  İş yerinden çalıştığım ustabaşı tarafından kredi çekmem için zorlanarak kredi çektim sürekli olarak sıkıştırılarak zorlayarak boş bir anımda kredi yi çektim ödemediler işyerinden ayrıldık ve ödeme yapmadılar çalışmıyorum param yok gibi ifadeler kullandı 1 yıl ödeme yapılmadı sonra tehdit edildim elimde telefon mesajları watsap mesajları var şikayette bulundum iki üç ay taksit gönderdiler ifadem alındı karşı taraf zorla savcılığa götürülüp ifadesi alınıp saldılar şimdi tekrar tehdit ediliyorum iki üç aydır ses seda yok savcılıktan bir sonuç alabilirmiyim ne yapmalıyım üç aydır neden hiçbir ses çıkmadı savcılıktan Kartal adliyesinde şikayet dilekçesi verdim kendim ordudayim

 56. Merhaba Av.Saim bey,
  Ben yurtdisinda ikamet ediyorum,6 ay once istanbul savcilina dolandiricilik suc duyurusunda bulundum ve elimdeki butun belgeleri email ve mesajalari yolladim ama halen bir cevap alamadim
  bunu nasil takip edecem.
  Tesekurler,selamlar,saygilar.

 57. merhaba bana fake hesaptan eşin seni aldatıyor diye bi msj atıldı ve söylediği bi kaç şeyden sonra bunun asılsız olduğunu anladık arabamızı nereye koysak biliyo yani takip ediyo paranoyak olduk resmen şikayette bulunmak istiyorum savcılıkta nereye ne diyerek başvurmam gerekiyo ilk defa başıma böyle bişi geliyor..ilginiz için tşk ederim…

 58. Merhaba
  İstanbulda bir güzellik merkezi almadığım hizmetin ücretiyle beni borçlu gösteriyor ve icra dosyası oluşturup en sonunda da haciz işlemi yapmaya kalkışıyorlar..
  Bununla ilgili ilk yapmam gereken nedir ?

  • Merhaba saim bey ben bundan 1 gun once olay yasadim olay soyle alkoluyken yanimdaki arkadas bana arkadasimi ariyacam diyip ben telefonumla arkadasina tehtit ve hakaret etti ama benim alakam yok savciliga gidecegini soyledi durum ne olur nezaman bilgi gelir savciliktan

 59. Merhaba Saim bey
  Eşim bana kredi veya kredi kullanmayayım diye dava açtı duruşma günü mahkemede mevcut olan borçlarım gözükür mü hakim şuan şu bankaya şu kadar borcunuz var mı söyler mi birde elim daha sonra şikayetten vazgeçerse tekrar normale döner mi

 60. Merhaba dün akşam Facebook dan bir siteye girdim Turkcell sitesi tamamen orjinal gibiydi 20 gb İnternet 10 lira yazıyordu Kredi kartina çekim vardı benimde boşluğuma geldi kredi kartı bilgilerini şifremi de yazdım gönderdim İnternet gelmedi ertesi gün düşünürken İnternet gelmedi diye 0850 ile baslayan bir numara aradı yapı krediden arıyoruz dedi hesabınızdan 3 kez ayrı ayrı 1300 lira para çekilmiş az olsa aramazdik ama çok para çekildiği için haberiniz varmı falan diye arayalım soralım dediler bende hayır tabiki haberim yok dediler bana bütün yapı kredi kartlarınızı kapatalım paranızı iade ederler dediler gelen şifreleri bana söyleyin dediler gelen 3 sifreyi de onlara söyledim halbuki her şifre soylememde benim paramı çekmişler ben nasıl böyle bişey yaptım o kadar morelim bozukki bugün oldu bu olay yapı krediyi aradim hesaplarımi kapattirdim bana savcılığa gitmemi yapı kredi extrelerini çıkarıp savcılığa gidip benim bu çekilen paralardan haberim yok dolandirildim dememi istediler savcılığın verdiği belgeleri ise yapı kredi bankasına getirmemi söylediler bilmiyorum param geri iade olurmu para çekilen mesajda adamın ismi yazıyordu ama sahte isimde olabilir numarada vardı aradım ulaşamadım bu nasıl sonuçlanır acaba paramı geri alabilir miyim lütfen cevap bekliyorum sizden

 61. Kubra_66@gmail.com

  Merhaba bana fake hesaplardan msjlar geliyo onun ip adresi var peki onu telfn numarasini nasil bulabiliriz

 62. Meraba beni birisi emniyete şikayet edecegini soyluyor hatam var ama baştan onu dusunemedim pişmanim paylastigim seyin yanliş oldigunu dusunemedim yazdigim bir seyi sosyal medya da paylaşıp emniyeti etiketlemis ne yapabilirim cok korkuyorum yaşım 17 18’e bu yıl giricem herhangi bi şahsa hakaret kufur tehdit yok ama bi paylasimimdan rahatsiz olmus

 63. Merhabalar. İnternette yasal bir şirket olduklarına inandırıldığım(hâlâ emin değilim) kişiler aracılığıyla Iban larına 300 TL havale yaparak bahis oynadım kazandım ancak parayı alabilmem için 3000 TL yatırmam gerektiğini aksi takdirde hakkımda yasal işlem başlatacaklarını tazminat davası açacaklarını söylediler. Herhangi bir sözleşme yapmadım imza atmadım whatsapp aracılığıyla konuştuk. Ben de bunun üstüne savcılığa şikayet dilekçesi verdim. Bu kişilerin benim hakkımda bir dava açması mümkün müdür

 64. Merhaba dolandırıcılık ile ilgili şikayete bulundum şahıs mesajlarda bileziklerimi takmak için aldığıni daha sonrasında sattığını yazdı bnde mahkemeye delil olarak sundum ama hala mahkemeden kağıt gelmedi eşi ise boşanma davası açtı şahısa eside beni boşanma davasında şahit olarak gösterdi dün duruşmaları vardı gelmemiş mahkeme ertelenmiş herşey delilli kanıtlı sonuç ne olur teşekkürler.

 65. Ay valla fenalık geçirdim okurken memleket ne hale gelmiş. Allah kimsenin karşısına kötü insan çıkarmasın. Herkes gözünü dört açsın, internet tam bir tuzak, kredi kartlarınızı yurtiçi yurtdışı online alışverişlere, mail order ve şifresiz işlemlere kapattırın arkadaşlar. Arayın önleminizi alın. internetten güvenilir olmayan hiçbir siteden alışveriş yapmayın. Bahis oynamayın, namusunuzla kazanın , çalışın, okuyun. Kendinizi geliştirin, sürümünüzü yükseltin. Bakın telefonlarınıza nasıl güncelleme gelince hemen yapıyorsanız kendinizi de güncelleyin. Kimse ile ağız dalaşına girmeyin, bırakın belasını başkasından bulsun. Çocuklarınıza yabancılardan uzak durmalarını söyleyin. Elinize ,belinize ,dilinize sahip çıkın ataların dediği gibi.
  Allah hepinize yardım etsin.
  Sağlıcakla kalın.

 66. Mrb kolay gelsin ben bir araç aldım model olarak 2000 model araçı muayeneye soktugumda hafif kusur olarak araçın km düşürüldüğünü fark ettim araça 5000 bin lira masraf ettim suç duyurusunda bulunabilir miyim araç aldıgım yer şehir dışından aldım bulunduğum şehirsin adliyesine mi gitmem gerekiyor

 67. Muhammet Şahin

  Slm instiğramda tanıdığım birinin instasın çalınmış tam bilgim yok ama çalındığından bende tanıdığım biriyle konuştuğumu zannediyorum ondan sonra bu kişi markette çalıştığını kupon paraları dağıttığını söyledi bunu üzerine benden cep numaramı ve kart bilğilerini istedi sonra bunun üzerine hesabımdan 900 TL ye yakın para alınmış ödül para geleceğine benim parayı almış nasıl bi yol izlemem lazım

 68. Ben polise gittim ve instegram fak hesaptan rahatsız ediliyorum konuşmaları ekran görüntüleri aldım ve ifade verdim şikayetçi oldum savcılık dan haber bekleyin dedi 2 ay oldu hala haber yok şikayet davam kapanırmi yoksa bi cvp gelirmi süresi ne kadar acaba beklemeliyimmi bi bilgi verirseniz çok sevinirim

 69. GİZLİ NUMARA ŞİKAYET ETME
  18 yaşındayım ve şu an devam etmekte olan bi taciz davam var.Olayda mağdur taraf benim.Son 1-2 aydır özel numara beni arayıp duruyor.2 kez aradı ikisinde de cevap vermedim.Fakat ne zaman telefon çalsa ve “ARAYAN NUMARA GÖZÜKMÜYOR” yazısını gördüğümde tedirgin oluyorum.Davalı olduğum şahıs yada başka herhangi birisi arıyor olabilir.Fakat ben her seferinde o kişi diye tedirgin oluyorum.Artık bu huzursuzluğu yaşamak istemiyorum.Bu konu hakkında şikayette bulunabilir miyim ve bulunabiliyorsam ne yapmam gerek ?

 70. Merhabalar Şehir dışında oturan bir arkadaşım benden bana ait olan müzik aletini ödünç olarak istedi. 1 Sene sonrasında ben müzik aletimi geri istediğimde maddi durumumu düzelteyim getireceğim gibisinden oyalamalar ile bu 3 seneyi buldu. Ben de alıcı çıktığını satmak istediğimi bu sebeple cihazın resimlerini bana yollamasını mesaj yoluyla istedim. Beni her yerden engelledi. Cumhuriyet savcılığına da güveni kötüye kullanma suçundan şikayet dilekçesi verdim. Bu konuşmaların geçtiği bütün mesajları delil olarak ekledim. bu olay nasıl sonuçlanır? şikayetin takibini nasıl yapabilirim?

 71. Saim bey merhaba,
  Yurtdışında yaşıyorum SGK emeklisi olarak sağlık hizmeti alma hakkımın SGK tarafından ihlal edildiği sebebiyle zarara uğratıldım mağdur oldum.
  24.02.2020 tarihte Avusturya Konsolosluğu aracığıyla suç duyurusu Şikayet dilekçem Türkiye’ye savcılığa iletildi.
  Taahhütlü gönderilen şikayet dilekçem Posta takip türkiye gov.tr üzerinden takip ettiğim üzere Adliye sarayına 03.03.2020 tarihte teslim edildiğini görmekteyim. E-devlet üzerinden şimdiye takip ediyorum, Savcılık halen bir Kamu davası açmış değil.
  Peki neden?
  Ne yapmam gerekir, acaba dosyam bir köşeye atılmış unutulmuş olabilirmi. SGK bir devlet kurumu olduğu için acaba Savcılık dava açmaktan geri mi duruyor yanaşmıyor.
  İnsanın aklına gelmiyor da değil, zira ülkemizde hak, hukuk, adalet diye birşey kalmadığı açık.
  Ne yapmamı önerirsiniz, verecek olduğunuz cevabınız için size şimdiden teşekkürlerimi sunar, ve iyi günler dilerim.

 72. bilirkişilik yaptıgım yerde ek rapor istediler biraz gecikti göndermem şimdi hakim hanım suç duyurusunda bulunacakmış sonucu ne olur

 73. Merhaba saim bey kirada 1 dairem var ve banyo tavanından sürekli şu akitiyo ust kattakine durumu bildirdik ama kendinden kaynaklı olmadığını onun evinin banyo tavanininda aynı şekilde olduğunu bize söyledi yukarı çıktım baktım dediği şekilde su bir üst kattan gelmekte bir üst kata durumu anlattigimizda ise kendi evinden kaynaklı bir durum olmadığını ve bir şey yapamayacağını söyledi ancak tavan aşırı akıtıyor mala zarar vermekten suç duyurusunda bulunabilir miyim ?

 74. Merhaba internet sitesi üzerinde İnstagram satış sitesine girdim ve bir kişi ile itibarta geçtim bana çok inandırıcı bir şekilde satacağını söyledi ve fiyatta normal bir fiyattı para konusunda anlaştık bana havale etmem gerektiğini sonrasında ise e posta adresini bana yollıcağını söyledi fakat hiçbir şekilde geri dönüş yapmadı ve mesajlarıma bakmıyor bu konuda suç duyurusunda bulunabilirmiyim benim gibi birçok kişiden para alıp dönmüyor

 75. Merhabalar, biri bizi aylardır fake instagram hesabından rahatsız etmekte ve annem ile babamın arasını bozmakta, engellememize rahmen başka hesaplardan +18 şekilde yazarak tehdit etmekte. Bizde bu şahsın bize yazdığı hesapları savcılığa vererek şikâyetçi olduk. Bunun sonuçlanması, bulunması ne kadar zaman olur ?

 76. Merhabalar
  bizim komşular vardı bizi rahatsız ediyorlardı sürekli gürültü yapıyorlardı onları uyarınca da hakaretler küfürler ediyorlardı dışarı çıksam laf atıyorlardı bir gece 3te yine rahatsızlık verince aradım gece polisi polise onların bana kötü davrandıklarını söyledim poliste onları şikayet etmemi söyledi bende gittim polise ailece onları şikayet ettim polis bunları getirdi karakola ifadelerini almak için polisin onlarla ne konuştuğunu bilmiyorum bu durumda mahkeme gibi bir durum olur mu

 77. Merhaba! Salim bey letgodan bir ürün aldım aldığım şahıs parayı kredi kartına atmamı istedi kredi kartına parayı attım ama ürünü göndermedi benim gibi 5 6 kişiyi dolandırmış dekont konuşmalar var ne gibi yol izlemeliyim

 78. Merhabalar babamdan miras kalan araziye ortaklardan olan abim diger ortaklardan habersiz imza taklidi yaparak ev izni alıp ev iznine başlamıştır bende savciliği imza gaklidi konusunda suç duyurusunda bulundum bu yaptiği ev miras kaçırmaya girer mi dava açabilirmiyim yoksa sadece imza sahteciligi sucu olup miras bolusturme davasina mi gitmeliyim

 79. Eski sevgilim benden gizli görüntülü konusma sirasinda ekran görüntüsü almış ve ayrildikdan sonra benu tehtit etmeye başladi sonrasinda fotograflarimi fake hesaplar uzerinden yakin cevreme yaymaya başladı 17yaşindayum cocuk subeye gittim tehtit mesajlari vs hepsini teslim ettim dilekce verdik neredeyse 1 ayı gececek haber gelmedi sonucu ne olur? Haber gelirmi? Tekrar gitmem gerekir mi? Şimdi den teşekkürler

 80. Yazlik komsumla evlerimiz cok yakin, ne konusulsa duyuluyor,telefonla konustugumu ileri suren komsumun kocasi, yalniz yasayan bir bayan oldugumu da bildigi icin,cok terbiyesizce, agzina gelen tum kufurleri ana avrat kufretti. Ertesi sabah denizden ciktigim icin havlumu balkona asarken karsisinda oturan karisina deniz bile atesini sondurmemis, *** diyerek oturdugu sandalyede masturbasyon yapmaya basladi. bu durumu savciliga suc duyurusunda bulunabilir miyim? komsularim duydu ama sahitlik yapacaklarini zannetmiyorum, komsum inkar ederse dava acilir mi? bu durumda nasil hareket etmekiyim?

 81. Merhaba Saim Bey,

  Bir arkadaşım 4 yıl önce bana yardım amaçlı para göndermişti. Son 2 sene aramız bozuldu ve irtibatımız olmadı. Bu süre içerisinde herhangi bir görüşme gerçekleştirmedik. Geçenlerde başkasının telefonundan bir whatsupp mesajı aldım. Mesajda arkadaşımın bir kağıda adımı-soyadımı, telefon numaramı ve aramızdaki borç meselesini yazdığı bir dilekçe bulunmakta. Bana mesaj atan kişiyi tanımıyorum. İnternetten araştırdığımda memleketimde belediye başkanı olarak görev yapan bir kişi olduğunu tespit ettim. Neticede arkadaşım kendisi de beni arayabilir ve bana gönderebilirdi. 3. şahıslarla kişisel ve özel mevzularımızın paylaşılması beni çok rahatsız etti ve bunu yapmasında bir kasıt olduğunu düşünüyorum. Arkadaşımın başka birine şahsıma ait bilgileri yazılı bir kağıt ile iletmesi ve aracı kullanması açıkçası özel hayatımla ilgili durumların ifşa edilmesi açısından beni rencide etti ve rahatsız oldum. Aynı zamanda toplumda akademik kariyere sahip bir kişiyim. Bu durum ile ilgili kişisel verilerimin başkasına iletilmesi ile özel hayatımın gizliliğinin ihlali kapsamında suç duyurusunda bulunabilir miyim? Kişiler hakkında dava açılır mı yoksa benim ayrıca mı dava açmam gerekiyor? Ya da savcılığa suç duyurusunda bulunmak yeterli midir? Teşekkürler…

 82. ıyı gunler SAİM BEY ben yaklaşık 2 ay önce bir şahıs tarafından dolandırıldım hemen savcılıktan şikayet dilekçesi oluşturup şikayetçi oldum fakat 2 ay geçti hala haber gelmedı ne yapmam gerek avukat tutmam gerekır mı tesekkurler

 83. BEN BİR CANLI YAYIN PLATFORMUNDAKİ KİŞİYE YARAKQVS YAZDIM ŞİKAYET EDECEĞİNİ SOYLEDİ BANA NE OLUR SİKAYET EDERSE.

 84. merhaba saim bey instangramdan birisi beni sevgilimle ola fotoğrafı aileme atmakla tehdit ediyor fotoğrafı herkese acik bi mecrada paylaşmistım hala duruyor ama ailemin görmesinden endeselim kiside atmakla tehdit ediyor fakat attigi mesajlarda hakaret edicek bi kelime yok ailene aticam fotografini diyor savciliga basvursam bi sonuç alirmiyim

 85. BEn musteri temsilciyim ve bizler nasıl musterimize hakaret vari cümleler kuramiyor belli düzeyde bilgi vermek durumundayken müşterilerinden ilk önce kişi hak ve özgürlüğü kapsamında hakaret bağırma sebepsiz sikayet edip performansimizi etkileme izni olmamali musteri haklıligi elbette önemli olup belirli düzeyde şahsi saldırı olmadan işlem saglatabilmelidir bu tutum dışında olan bir müşteriye dava açabilir miyim çünkü bizlerde İnsanız mesleğimiz bu diye kimse görmediği birine sadece kurumla ilgili yasadigi sorun yada kendi gerginliginden dolayi başkasının ekmeği ile oynama durumu olamaz bu kişilere hakkinda suç duyurusunda bulunabilir miyiz?

 86. Ortak atm de param sıkıştı ve para fazla çıkmamış atm de . Buyuzden talebim surekli reddeildiyor. Savcilikla aramam lazimmis hakkimi. Nasil suc duyurunda bulunmam ne yapmam gerekiyor.

 87. Mrb saim bey kiz arkadasimla konusiyrduk sadece arkadasca konusiyrduk babasi bunu ogrendi bnm fotom kizin telefonunda varmis ve babasi beni aradi dediki senin benim kizimla ne isin var bende dededim sadece arkadasiz bunun icin bana dedi seni savciliga sikayet edecem diye bunun herhangi bi sikintisi varmi bide babasi beni tehdit bile eti

 88. yaklaşık 4 ay önce alışveriş sitesinden para yolladım telefon aldım fakat hesaba para yollamama ragmen urun gelmedı şahsın butun bılgılerını telefon numarası banka dekontu v.s herseyı mahkemeye sundum fakat 4 ay gecmesıne ragmen adlıyeye gıttıgımde şahsı aramaya devam edıyoruz dıyorlar benım anlamadıgım banka dekontu yada telefon numarasından bu şahsın adresı bulunamıyor mu

 89. Savcılığa suç duyurusunda bulunduğunda sonuç kimin eline geçer şikayetçi olan kişiye mi

 90. Saim bey merhaba , 2 hafta önce bir 2. el uygulaması üzerinden tablet bakıyordum ve oradan birini buldum ilk önce mail yoluyla daha sonra whatsapp üzerinden iletişime geçtik bana öğrenci olduğum için indirim yapacağını bir katkısı olmasını istediğini söyledi daha sonra tabletin bana videolarını fotoğraflarını faturasını gönderdi ve biz anlaştık .Havale ile hesabına para aktardım 1,2 gün beni oyaladı daha sonra ürünü kargoya verdiğini söyledi fakat bana ne kargo geldi ne kargo şirketinden adıma bir kargo bilgisi alabiliyordum bunun üzerine karakola gittim ve suç duyurusunda bulundum konuşmaların ekran görüntüleri dekont vs kanıtlarla beraber benimle iletişime geçtiği numara üzerinde başka dosyalar da açılmış . Sizce bu ne zaman sonuçlanır ya da sonuçlanır mı ? Yanıtlarsanız çok sevinirim teşekkürler.

 91. Merhaba ben bir Limited Şirketi’nde satış elemanı olarak çalışmaya başladım şirket sahibinden geçmişe dönük sıkıntılarından dolayı kızının üzerineydi kızı il dışına gittiğinden dolayı bana şirketten alakalı imza yetkisi ve vekaletname vermişti daha babası bana şirketi senin üzerine alsak olur mu dedi Ben de hiçbir art niyet gözetmeksizin kabul ettim Daha sonra babasının imza yetkisi ve vekaleti olmadığı halde sahte isimle şirketin kaşesini kullanarak müşterilerin çeklerini alıp mallarını iade etmemiştir ve daha sonra ortadan kaybolmuştur Dolayısıyla müşterilerde şirketten ve kendisinden şikayetçi olmuştur Bu arada kendisi daha önce bu suçları istemiş bu durumda ben ne gibi bir sıkıntı yaşarım kendisi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundum Ayrıca şirkete ait çek koçanlarını çalıp fabrikalara benim imzam olmadan kendi imzasını atıp 900 bin tl çek yazmış çekleri ben kullanılmadan toparladım bunuda savcılık şikayetinde beyan ettim ayrıca benim rahmetli babamdan kalma 2008 ve 2015 yıllarından kalma dolmuş ve arsam var şirket 2020 yılında üzerime geçti bu durumda bir sıkıntı yaşarmıyım hiç bir şekilde resmi kesilen faturalar hariç hiç biryere imza atmadım teşekkür ederim

 92. merhabalar yaklaşık 2 ay önce babamı kaybettim, ölümünde en büyük etken havalimanı ve hastanenin ihmalkarlığıdır. avukata bilgi verdik fakat henüz şikayeti oluşturmamış bunun için ne kadar süremiz var havalimanı kamera görüntülerini izlemek ve gerçekten ihmal olup olmadığını anlayabilmek için?

 93. Arkadasim iş yerinde hırsızlık yaparken yakalanmış ve polise haber verilip çaldığı ispat edilmiştir ve karakola ifade vermeye götürülmüş iş yeri sahibide zararı karşılanması durumunda sikayetinden vazgeçmiş 50000 tl ödemesini geri yapmış havale ile ve iş yeri sikayetci olmamis

 94. Evde paketleme işi adına 180 TL kapora istediler ödedim. Sigorta ve ruhsat işlemi için ayrı ayrı para istendi onları da ödedim ailem durumu bilmiyor suç duyurusunda bulunursam eve herhangi bir evrak gelir mi ne yapmalıyım

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir