Anasayfa » Avukatlık Hizmetlerimiz » ADANA CEZA AVUKATI

ADANA CEZA AVUKATI

Adana Ceza Avukatlığı


İncekaş Hukuk – Ceza Avukatlığı

                          Adana Ceza Avukatlığı

Avukat denildiğinde daima en iyi aranır. En iyi avukat kim ise onunla yola çıkmak istenir. Doğru olanda tabiki budur. Ekmeğimizi dahi seçerken en iyisini seçmeye çalışan insanoğlu tabiki avukatınıda seçerken en iyi avukatı seçmelidir. Ancak kavramlar arasında büyük bir hata yada farklılık vardır. Çünkü en iyi avukat, en iyi adana ceza avukatı veya en iyi ağır ceza avukatı gibi sürekli olarak internet üzerinde aramalar yapılmaktadır. Yapılan bu aramalar sonucunda karşımıza bir çok gereksiz ve alakasız konular dahi gelmektedir. Bunun nedeni internette yer alan bilgi kirliğidir. Bundan korunmanın en iyi yolu ise en iyi avukatı değil alanında uzmanlaşmış en iyi avukat’ı bulmaktan geçmektedir.

Ülkemizde avukatlık alanında ne yazıkki ihtisaslaşma durumu yoktur. Bu nedenle de avukatlık mesleğini yapan her avukat meslektaş her alandan davalar üstlenebilmektedir. Bunu engelleyen veye düzenleyen bir uygulama henüz ülkemizde bulunmamaktadır.

Diğer yandan en iyi avukat şeklinde bir niteleme yapmak da ne derece doğrudur? Hangi alanda en iyi avukatı aramaktayız? En iyi ceza avukatı mı? yoksa en iyi ağır ceza avukatı mı? veya en iyi idare hukuku avukatı mı? yoksa en iyi bilişim avukatı veya en iyi boşanma avukatı mı? Tuttuğunu koparan avukat da en çok istenen avukat niteliklerinden biridir.

Ceza Avukatı Kriterleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu bahsettiğimiz konularda eğer sizde en iyi avukatı arıyorsanız mutlaka ön araştırma yapınız. Aradığınız kişi sizin için alanında en iyi avukat mı, tuttuğunu koparan avukat mı? Bu araştırmalardan sonra sizin için en iyi hizmeti alacağınızı düşündüğünüz avukat ile tereddüte düşmeden anlaşmanızı yapabilirsiniz.

Yeni Türk Ceza Adaleti sisteminde kişinin kendisini ceza davalarında avukat ile temsil ettirmesi elzem bir hal almıştır.

Hukuk ofisimiz olarak alanında uzman kadrosu ile cezai soruşturma , sorgulama, kovuşturma ve dava aşamalarında en iyi ve en sorunsuz hizmeti sağlamak amacıyla hizmet vermekteyiz.

Sulh ceza, asliye ceza ve ağır ceza süreçlerini takip eden uzman kadromuz sorgu ve gözaltı aşamasından tutukluluk aşamasına kadar süreci takip etmektedir. En iyi avukat sizin için konuyu en iyi anlayan ve en iyi çözüm üreten avukattır. Bu nedenle adli kontrol aşamasında dahi sizi en iyi savunacağını düşündüğünüz avukat ile yola çıkmanız büyük öneme sahiptir..

Ceza Avukatının Talep Ettiği Ücretler

                     Adana Ağır Ceza Avukatlığı

Her ceza dosyasının gerektireceği emek ve özen farklıdır. Kanun ve yönetmelikler dahilinde adana ceza avukatı’nın aldığı sabit bir ücret yoktur. Avukat dosyaya vereceği emeğe göre ücretlendirme yapacaktır.   

Ağır Ceza Avukatın Görevi Nedir?

Ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemesinde yer alan dosya ve duruşmalarda uzman olan avukatlara verilen isimdir. Ağır ceza davalarında şüpheli veya katılanı temsil eden uzman avukata ağır ceza avukatı denmektedir. Ağır ceza mahkemesinde ağır suçların yargılaması yapılmaktadır. Türk Ceza Kanunu’nda sayılan bazı katalog suçlara ağır ceza mahkemesi bakmaktadır. Ağır şüphenin bulunduğu söz konusu davalarda tutuklama veya adli kontrol taleplerine sık yer verilmektedir.

Ceza Avukatlığı ile İlgili Makalelerimiz:

 1. İftira Suçu ve Cezası Nedir?
 2. Zimmet Suçu ve Cezası.
 3. Reşit Olmayanla Cinsel İlişki Suçu.
 4. Cinsel Saldırı Suçu ve Cezası Nedir?
 5. Terk Suçu ve Cezası Nedir?
 6.  Eziyet Suçu ve Cezası Nedir?
 7.  İşkence Suçu ve Cezas Nedir?
 8.  Organ ve Doku Ticareti Suçu ve Cezası Nedir?
 9.  Taksir ile Yaralama Suçu ve Cezası.
 10.  Ağırlaşmış Yaralama Suçu.
 11. Kasten Yaralama Suçu
 12.  Taksir ile Öldürme Suçu ve Cezası Nedir?
 13.  İntihara Yölendirme Suçu
 14. Kasten Adam Öldürme Suçu ve Cezası ( 2017)
 15. Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma Suçu
 16. Uzlaşmaya Tabi Suçlar
 17. Dini İnanç ve Duyguların İstismarı
 18. Facebookta Başkasının Adıyla Hesap Açmak
 19. Adli Kontrol Kararı Nasıl Kaldırılır?
 20. Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokma Suçu ve Cezası

Ceza Avukatının Görev Alanı

Suçlar ve cezalar sadece Türk Ceza Kanunumuzda düzenlenen iki yüz elli kadar suçtan ibaret değildir. Türk Ceza Kanunu dışında ceza normu barındıran yüzlerce başka kanun bulunmakta­dır.Dolayısı ile ceza avukatının görev alanı oldukça geniştir. Bankacılık Kanunu, Askeri Ceza Kanunu, Basın Kanunu, Trafik Kanunu, Orman Kanunu, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkında Kanun bunlara örnek verilebilir. Ceza avukatı tüm bu kanunlara hakim olmalı, işlenen suçun maddi ve manevi unsurlarını iyi bilmeli ve iddia veya müdafaayı buna göre yapmalıdır. Adana Ceza Avukatı olarak kriterlerinizi bu unsurlar oluşturmalıdır. 

Türk Ceza Kanunu’nda düzenlenmiş olan genel hükümler diğer cezai kanunlara da uygulanmaktadır. Bu nedenle TCK’nın temel ilke ve unsurlarına hakim olmak bir ceza avukatının önem vermesi gereken yegane unsurdur. Ceza Hukuku kendi içerisinde “Ceza Yargılama” ve “Ceza İnfaz” olarak ikiye ayrılmaktadır.

İncekaş Hukuk- Adana Ceza Avukatı

Adana İncekaş Avukatlık Ofisi mevcut kadrosu ile ceza alanında uzmanlaşarak yıllara dayanan tecrübe ve altyapısını vekil olarak sunmaktadır. Geniş mevzuat ve uygulamalara hakimiyeti olarak Adana Ceza Avukatı ve Adana Ağır Ceza Avukatlığı alanında kendisini günbegün geliştirmektedir.

Av. Saim İNCEKAŞ

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Adana Ceza Avukatı
Author Rating
51star1star1star1star1star
Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (36 oy, puan: 4,94 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İLETİŞİM
Soru Sor
Danışma Formu
WhatsApp
Telefon Görüşmesi
error: Kopya İçerik Yasaklanmıştır.