Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Takas Sözleşmesi Örneği

Takas Sözleşmesi Örneği

TAKAS SÖZLEŞMESİ

1- Taraflar

………. adresinde ikamet eden ………. ile ………. adresinde ikamet eden ………. arasında aşağıdaki koşullarla bir takas sözleşmesi akdolunmuştur.

2- Konu

İşbu sözleşmenin konusu, mülkiyeti ……….’e ait olan ………. ile mülkiyeti ……….’ye ait olan ……….’nın birbiriyle değiştirilmesi, trampa edilmesidir.

3- Tarafların Yükümlülükleri

../../…. tarihinde taraflardan Bay ………. mülkiyeti kendisine ait olan ……….’ı Bay ……….’ye, Bay ………. ise mülkiyeti kendisine ait olan ……….’ı Bay ……….’e teslim edecektir. Taraflar trampaya konu olan ………. ve ………. ayıpsız şekilde birbirlerine teslim edeceklerini karşılıklı olarak taahhüt etmişlerdir.

Taraflar teslim aldıkları sözleşme konusu malı 7 gün içinde muayene ettirerek karşı tarafa ayıp ihbarında bulunmak zorundadırlar.

4- Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmeden doğması muhtemel uyuşmazlıklar için ………. Mahkemeleri ve icra daireleri yetkili olacaktır, işbu sözleşme, …/…/…. tarihinde ……….’da iki nüsha olarak imzalanmış ve taraflara birer bir nüsha verilmiştir. …/…/….

 

 

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir