Senetlerin iadesi için ihtarname

İHTARNAME

İHTAR EDEN:

MUHATAP                            :

KONUSU                               : 2014 yılı mart ayında tarafınızla yapılan 2014 model biçerdöver alım-satımı sözleşmesine istinaden muhatapa tarafımca verilen senetlerin bedelsiz olması sebebi ile iadesi talepli ihtarnamedir.

AÇIKLAMALAR                  : 

Muhatap taraf ile tarafım arasında yapılan 2014 model biçerdöver alım-satımı sözleşmesine istinaden senetler verilmiştir. Tarafımca tüm senetler ödenmiştir ancak tarafıma iade edilmemiştir. Muhatap taraf 2014 model biçerdöver konusunda anlaşılmış olmasına rağmen tarafıma 2013 model biçerdöver satışı vermesi nedeniyle bedelde anlaşılarak indirime gidilmiştir. Bu indirim neticesinde tarafımın borçlu olduğu tüm senetler eksiz bir şekilde ödenmiş olmasına rağmen tarafıma iade edilmemiştir.

Muhatap ile tarafım arasındaki senetlerim bedelsiz kalması sebebiyle  senetlerin belirttiğim adrese YEDİ GÜN İÇERİSİNDE teslim etmenizi, aksi taktirde hakkınızda hukuki ve cezai davalar açılacağı ihtaren bildirilir.

Sayın Noter; 

ÜÇ nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin aslının kasanızda hıfzını, bir suretinin muhataba tebliğini ve bir suretinin tarafımıza tevdiini saygılarımla arz ve talep ederim.                                                                                       

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir