Hisseli Taşınmazın Satışının Ne Suretle Yapılacağının Sorulması Talebi

İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE

DOSYA NO :

BORÇLU :

MURİS :

AÇIKLAMALAR : Borçlunun murisinden kalan ve intikal yapılmamış .. İli … İlçesi … mahallesi .. ada .. parsel sayılı taşınmazdaki miras hissesine müdürlüğünüzce haciz konulmuştur.

Elbirliği ile malik olunan ve halen muris adına kayıtlı bulunan hacizli taşınmazın borçlusu halen dosya borcunu ödememiştir.

Borçlu tarafından dosya borcu ödenmediğinden anılan taşınmazın satışının ne şekilde yapılacağı hususunun İcra İflas Yasasının 121. Maddesi doğrultusunda İcra Mahkemesinden sorulmasını müvekkilimiz adına saygılarımızla dileriz.

Alacaklı Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir