Haciz Talimatı Gönderilmesi Talebi

Haciz Talimatı Talebi

  • Haciz yapılacak dosya borçlusu eğer ki icra takibinin açıldığı icra dairesinden başka bir yer icra dairesi çevresinde bulunuyorsa bu durumda haczin uygulanması için ilgili yer icra müdürlüğüne “haciz talimatı talebinde” bulunulur.
  • Aşağıda icra dairesine yazılması gereken haciz talimatı talep örneği mevcuttur.
  • İcra hukuku sıkı takip ve zor alım ihtiva eder. ADANA Avukat Saim İncekaş Hukuk ofisi olarak icra takibinin kesin kez bir avukat aracılığı ile yönetilmesi tavsiye edilir.

Haciz talimatı talebi örneği şu şekildedir:

T.C

ADANA 

11. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

DOSYA NO:

 

Alacaklı vekili geldi.

1-Yukarıda esas numarası verilen dosyadan yapılacak olan fiili haciz esnasında borçludan taahhüt alma ihtimallerimizi binaen kapak hesabı yapılarak,

2-Dosya borçlusu olan  X’nin X adresi ile mahallinde gösterilecek adreslerindeki menkul malları ile 3. Kişilerdeki hak ve alacaklarının, gerektiğinde çilingir marifetiyle mahallinde girilerek haczi ve muhafazası için  ”Anadolu İcra Müdürlüğü’ne ” X adına haciz talimatı yazılmasını talep ederim, dedi.

 

Alacaklı Vekili

Av.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir