Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Bankaya İhtarname Örneği

İHTARNAME

İHTAR EDEN:

MUHATAP:  … Bankası Genel Müdürlüğü

İHTAR KONUSU:  … tarihinde bankanızda bulunan TR … İban numaralı hesabımdan bilgim ve rızam dışında havale/EFT yoluyla başka hesaplara aktarıla … TL paranın hesabıma yatırılmasına dair ihtardır.

AÇIKLAMALAR

1-  23.05.2020 tarihinde bankanızın ……………….. şubesinde bulunan TR…………………………….. İban numaralı hesabımdan bilgim ve rızam dışında 250 TL, 2.680 TL, 5.850 TL, 9.840 TL VE 2.000 TL olmak üzere toplamda 20.650 TL para havale/EFT yoluyla başka hesaplara aktarılmıştır.

2– Hesaba kayıtlı 05XX XXX XX XX numaralı telefonuma söz konusu havale veya ödeme işlemlerine ilişkin hiçbir şekilde herhangi bir güvenlik şifresi gelmemiştir. Bu durum yapılan işlemlerin bilgim ve rızam dışında yapıldığını açıkça göstermektedir. Müşterilerin hesap güvenliğini sağlamak bankanızın sorumluluğundadır.

3– Bankanız tarafından bilgim ve rızam dışında başka hesaplara aktarılan 20.650 TL paranın 2.930 TL ‘si hesabıma yatırılmıştır. Ancak geri kalan kısmı henüz yatırılmamıştır.

4- İş bu ihtarnamenin elinize ulaşmasından itibaren 17.720 TL paranın faiziyle birlikte 7 gün içerisinde tarafıma ödenmesini aksi halde cebri icra yollarına müracaat edeceğimi ihtaren bildiririm.

İhtar Eden

Sayın Noter;

İş bu üç nüsha ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, bir nüshasının dairenizde saklanmasını, tebliğ şerhli bir nüshasının da tarafımıza verilmesini arz ederim.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir