Araç Satış Vaadi Sözleşmesi ve Örneği

Araç Satış Vaadi Sözleşmesi ve Örneği

Satıcı araç üzerindeki kredi borcunun ödenip, satış bedelinin tamamını aldıktan sonraki 3 iş gününde aracın devrini alıcıya devretmeyi taahhüt ve kabul eder. Satıcının belirtilen sürede aracı devretmemesi durumunda geçen her gün için 500 TL ceza-i tazminat ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Araç Satış Vaadi Sözleşmesi Örneği

ARAÇ SATIŞ VAADİ SÖZLEŞMESİ

 

TARAF BİLGİLERİ

SATICI:

ALICI:

Yukarıdaki taraflar bundan sonra ALICI ve SATICI olarak anılacaklardır.

SÖZLEŞMEYE KONU ARAÇ BİLGİLERİ

Plaka No          :

Marka/Model : 

Tipi/Cinsi          :

Şase No            : 

Motor No         : 

Rengi                 : Beyaz (Şeker)

Sınıfı                  : M2

Kullanım Amacı : Yolcu Nakli-Ticari

SÖZLEŞME KONUSU

Tarafların yukarıda plaka ve diğer bilgileri belirtilen aracın satışının devrine yönelik taahhütlerini içermektedir.

SÖZLEŞME İÇERİĞİ VE ŞARTLAR

Alıcı ve satıcı X plaka sayılı aracın satış ve devri hususunda anlaşma sağlamışlardır.

Aracın satış tutarı X TL’dır. Alıcı İşbu satış tutarının X TL’sini sözleşme tarihinde peşin olarak alıcıya ödeyecektir. Geri kalan X TL araç üzerinde bulunan rehine karşılık X Finans şirketi ‘nden çekilen (kalan X ay vade) X kredi sözleşmesine istinaden aylık X TL kredi tutarı şeklinde her ay Alıcı tarafından Akbank Şubelerinden X nolu X Finans Hesabına her ayın en geç 28 ne kadar ödeme yaparak gerçekleştirecektir. Alıcının yapmış olduğu her taksit ödemesi kalan araç satış bedelinden mahsup edilecektir.

Sözleşmede belirtilen tutar ödeninceye kadar taraflar arasında araç kiralama sözleşmesi akde olunacaktır. Sözleşme ekinde yer alan ilgili kira sözleşmesi herhangi bir sebeple fesih olması halinde Alıcın satışa konu aracı kullandığı ay süresince toplam kira miktarını ve diğer oluşabilecek masrafları düştükten sonra satışa ilişkin peşin alınan tutardan kalan bakiyeyi Satıcı Alıcıya geri verecektir.

Maddede belirtilen kira sözleşmesi çerçevesinde satıcının alıcı adına yapmış olduğu araç kredi bedelleri araç satış bedelinden düşecektir.

Satıcı araç üzerindeki kredi borcunun ödenip, satış bedelinin tamamını aldıktan sonraki 3 iş gününde aracın devrini alıcıya devretmeyi taahhüt ve kabul eder. Satıcının belirtilen sürede aracı devretmemesi durumunda geçen her gün için 500 TL ceza-i tazminat ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Madde de belirtilen araç kiralama sözleşmesi ile işbu satış vaadi sözleşmesi birbirinden bağımsız olup, birbirini tamamlayıcı niteliktedirler.

İş bu sözleşmeden doğacak herhangi bir anlaşmazlık durumunda X Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili olduğunu taraflar kabul etmişlerdir. tarih

İşbu sözleşme  2  nüsha olarak düzenlenmiş olup, taraflar ve tanıklar huzurunda birlikte imza altına alınmıştır.

SATICI-ALICI-TANIK-TANIK

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Yorum var.

  1. Merabalar
    Ben birinden araç alıcağım aracın üzerinde haciz var bu süreçte araç vadi sözleşmesi yapıp aracı alsam aldıktan sonra aracın üstündeki hacizleri temizledikten sonra birdaha satış için gelmelerine gerek varmıdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir