Çocuğa Kayyım Atanması Dilekçesi

Çocuğa Kayyım Atanması Dilekçesi

X NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE

DAVACI                            :

VEKİLİ                              

DAVALI                             : HASIMSIZ

KAYYIM ADAYI                :

KAYYIM TAYİNİ

TALEP EDİLEN KÜÇÜK 

DAVA  KONUSU             : Kayyım Atanması Talebimizden İbarettir.

AÇIKLAMALAR               : 

  • Müvekkil …, eşi ….    İle Antalya  Aile Mahkemesi .. E. numaralı dosyası ile … tarihinde anlaşmalı olarak  boşanmışlardır. Anlaşmalı boşanma protokolüne göre müşterek çocuk … velayeti anne …’a verilmiştir.
  • … tarihinde baba … Antalya … Aile Mahkemesi .. E. sayılı dosya ile davacı olarak ‘’Velayetin Değiştirilmesi’’ davası açmıştır.
  • Buna istinaden Antalya …. Aile Mahkemesi .. E. sayılı davanın … tarihli 2. celsesinin 6. Bendinde ara karar olarak ‘’velayeti kendinde bulunan davalı anneye, çocuğa kayyım tayin edilmesi ve kararını sunması için 1 celselik yetki ve süre verilmesine ‘’denmiş olup iş bu nedenle dava açma zaruriyeti hasıl olmuştur.

HUKUKSAL NEDENLER  : MK, HMK ve sair mevzuat

DELİLLER                          : Nüfus Kaydı, Antalya … Aile Mahkemesi … E. sayılı dosyası, sair deliller

NETİCE-İ TALEP               : Açıklamış olduğumuz nedenlerle Müvekkil ..’ın annesi ..’ın, …’a kayyım olarak atanmasını talep eder gereğini Sayın Mahkemeden arz ederiz. tarih

Davacı Vekili

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 19:17

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.