Telefonla Tacizi Şikayet Dilekçesi

Telefonla Tacizi Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ….……..: 

Müşteki Vekili……: 

Şüpheli…………….: BilinmiyorSUÇ…………….…: Gizli numara ile telefondan taciz

SUÇ TARİHİ…….: X ve sonrası (Belirli aralıklarla)

AÇIKLAMALAR..:

1- Müvekkilem kendi adına kayıtlı X numaralı hattı fiilen kullanmaktadır.

Ancak bir süre sonra ilk olarak yukarıda belirtildiği üzere şubat ayında başlayarak bu zamana kadar belirli aralıklarla kimliği meçhul kişi veya kişilerce numara gizlenilerek müvekkilem aramalarla taciz edilmekte ve söz konusu taciz halen devam etmektedir.

2- Müvekkilem, vakitli vakitsiz gizli numaradan yapılan birkaç aramadan sonra bu durumdan rahatsızlık duymaya başlamış, üstelik bu durum müvekkilemin evli olması sebebiyle eşiyle arasında tartışma konusu haline gelmiştir.

3- Bu durumda günden güne gizli numara ile yapılan arama tacizinden kurtulmak için müvekkilem numarasının bağlı bulunduğu Turkcell bayisine giderek telefonunu gizli numaradan aramalara kapattırmıştır. Buna rağmen gizli numaradan gelen aramalar devam etmiştir. Aranan çağrılara yanıt vermek ve gizli numaradan arayan kişinin kim veya kimler olduğunu öğrenmek maksadıyla müvekkilem telefonunu açmış fakat aramayı cevapladığı halde karşı taraftan bu cevaplara herhangi bir tepki verilmemiştir.

4- Bahsedilen bu durum rahatsızlık boyutuna ulaşmış, bu fiiliyat artık dayanılmaz bir hale gelmiştir.

5- Yukarıda belirtilen gerekçeler ve hazırlık tahkikatı esnasında alınacak Türkcell/Telsim/Avea (hangisi ise) HTS raporları ile Türk Telekom tarafından santral düzeneğinde yapılacak tespit sonucuna göre müvekkilimi taciz eden kişi veya kişiler tespit edilerek haklarında ceza davası açılmasını talep etme gereği hâsıl olmuştur.

SONUÇ VE İSTEM:

Yukarıda izah olunan nedenlerle;

Yukarıda numarası belirtilen telefonla ilgili olarak belirtilen suç tarihi aralığı için Turkcell A.Ş ‘ne gerekli yazının yazılarak HTS raporlarının sonucuna ve Türk Telekom tarafından santral düzeneğinde yapılacak tespite göre şüpheli/şüpheliler hakkında kamu davasının açılmasına karar verilmesini saygıyla vekâleten arz ve talep ederim. tarih


                                                                                                                       Müşteki Vekili

                                                                                                              Av. 

Ek…:  Onanmış Vekaletname Sureti

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir