Şantaj Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

YAKINAN :

VEKİLİ :

ŞÜPHELİ :

SUÇ : Şantaj

SUÇ TARİHİ:

AÇIKLAMALAR

1-) Müvekkilimiz 15 yaşında olup, 16 tarihinde otobüs durağında beklemekte iken şüpheli motosikletle durağa yanaşmış ve müvekkilimize “ya benim arkadaşlığımı kabul edersin ya da seni öldürürüm…” şeklinde tehdit edip “hadi biraz yürüyelim” demiştir.

2-) Müvekkilimiz korkarak şüpheli ile yürümeye başlamış ve durağın olduğu yerden önce sağlık ocağının köşesine, oradan da karşı sokaktaki zeytinlik alana kadar yaklaşık … metre kadar birlikte yürümüşlerdir.

3-) Bu sırada şüpheli, müvekkilimizi tehdit altında dudaklarından öpmeye başlamış, müvekkilimiz kendisini ittirerek tepki göstermiş, bir süre sonra şüphelinin evinin yakınına kadar getirdiği müvekkilimize kendisini öperken arkadaşlarının fotoğrafını çektiklerini, 2 gün sonra kendisi ile okulun arkasındaki bahçede buluşmasını, buluşmadığı taktirde elindeki fotoğrafları ailesine göstereceğini söyleyerek şantaj uygulamıştır.

ertesi gün kendisi ile Lise karşısında buluşmasını, aksi takdirde fotoğrafı ailesine göstereceğini söyleyerek şantajda bulunmuştur.

4-) Arz ve izah ettiğimiz oluşa göre müvekkilimize karşı şantaj suçunu işlemiş olan şüpheli hakkında eylemlerine uyan suçlardan dolayı tecziyesi amacıyla işbu şikayette bulunma zorunluluğu hasıl olmuştur.

HUKUKİ NEDENLER : 5237 S. K. m. 107 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER : Tanık ifadeleri ve sair deliller.

SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda arz ve izah ettiğimiz nedenler gereği ve soruşturma sırasında resen göz önünde bulundurulacak hususlar ışığında; şüpheli hakkında gerekli soruşturmanın başlatılarak, hakkında kamu davası açılmasına karar verilmesini, müşteki müvekkil adına arz ve talep ederiz

Yakınan Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir