Ceza dosyasına vekalet sunma dilekçesi

ADANA … ASLİYE CEZA MAHKEMESİ’NE

DOSYA NO:

SANIK:

VEKİLİ:

KONU: Mahkemenizde …/… E. Sayılı Dosya ile Sanık  A Hakkında Açılan Kamu Davasına Sanık Vekili Olarak Katılma İstemimizi içerir.                                                      

AÇIKLAMALA :

1-) Müvekkilimiz mahkemenizde açılmış bulunan …/…. E. Sayılı dosyada görülmekte olan kamu davasında sanık konumundadır. Müvekkilimizin haklarının korunması amacıyla duruşmada bulunma mecburiyetimiz ortaya çıkmıştır.

2-) Açıklanan nedenlerle mahkemeniz …/… E. Sayılı dosyada görülmekte olan kamu davasına sanık vekili olarak kabulümüze karar verilmesini talep etme zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER: 5271 S. K. ve ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM: Açılan kamu davasına sanık vekili olarak kabulümüzü ve UYAP sistemine eklenmemizi saygıyla arz ve talep ederiz. ../../..

EKLER: 1-) Bir adet onaylı vekaletname örneği

Sanık Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir