Cep Telefonu Hırsızlığı Suç Duyurusu

Cep Telefonu Hırsızlığı Suç Duyurusu

X CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA

 

MÜŞTEKİ         :

VEKİLİ              :Av.

 

ŞÜPHELİ          :Meçhul

SUÇ                 :Hırsızlık  (cep telefonu hırsızlığı)

SUÇ YERİ         :

 

SUÇ TARİHİ     :

 AÇIKLAMALAR:

Olay günü müvekkilim iş yerine gitmekte iken ….. caddesi üzerinde 15-18’ li yaşlarda 5 kişinin  tartıştığı ve kavga ettiğine şahit olmuştur, Müvekkilim iyi niyetli bir şekilde bu gençlere yaklaşarak kendilerini ayırmaya çalışmış ve nihayetinde gençleri ayırarak göndermiştir.

Müvekkilim gençlerin bir birine zarar vermelerine engel olmanın sevinci ve huzuru içerisinde iken ceketinin yan cebinde olan cep telefonunun yerinde olmadığını fark etmesi ile bu sevinci hüsrana uğramıştır, Zira iyilik yaptığı ve ayırdığı gençler müvekkilimin cebinde bulunan SAMSUNG S7 MARKA cep telefonunu arbede esnasında cebinden çekerek çalmışlardır.

Kimliği belirsiz şüphelilerin çalmış oldukları müvekkile ait SAMSUNG S7 marka “…………” imei seri numaralı cep telefonu olup faturası ekte sunulmuştur.

Müvekkilim cep telefonunun çalan şüphelilerin işleyecekleri suç ve suçlar nedeniyle kendileri aleyhine soruşturma ve kovuşturma açılmasına engel olmak maksadıyla çaldıkları cep telefonunu kullanmalarından son derece korkmakta ve endişe etmektedir, Bu nedenle 13.10.2017 tarih ve saat :08:00 sonrasında işlenebilecek suçlar nedeniyle müvekkilimin zarar görmemesi açısından gerekli tedbirlerin alınması, Şüphelilerin tespit edilerek cezalandırılmaları ve cep telefonunun bulunarak müvekkile teslim edilmesi için iş bu şikayetin yapılması zorunlu hal almıştır.

SONUÇ VE İSTEM :Yukarıda açıklanan nedenlerle gerekli tahkikatın yapılarak şüphelilerin kimliklerinin tespit edilmesini,  haklarında kamu davasının açılmasını ve soruşturma sonucunda yukarıda bilgileri yazılı olan cep  telefonun bulunması durumunda müvekkilime teslimini saygıyla talep ederim. tarih

                                                                                                          MÜŞTEKİ

                                                                                               Vekili Av.

 

Eki       :1-cep telefonu faturası.

            2-Vekaletname.

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir