Para İadesine İlişkin İhtarname

İHTARNAME

İHTAR EDEN: İnşaat Gayrimenkul Emlak ve Taşımacılık Ticaret Limited Şirketi- ADRES (VKN: ….) (Yetkilisi: …)

VEKİLİ :

MUHATAP : … Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi

KONU : Müvekkil şirket ödemelerinin iadesi ve tüm yasal hakların kullanılacağı ihtarıdır.

SAYIN MUHATAP;

Müvekkilim … İnşaat Gayrimenkul Emlak ve Taşımacılık Ticaret Limited Şirketi ile tarafınız arasında, ../../2022 tarih ve GIB…. numaralı faturaya konu Yangın Dolabı ve ürünlerinin satışı işlemine ilişkin ticari görüşmeler gerçekleştirilmiştir.

WhatsApp üzerinden yapılan anlaşma çerçevesinde ../../2022 tarih ve GIB….. numaralı faturaya konu Yangın Dolabı ve ürünlerine ilişkin toplam ….,00 TL tutarındaki fatura içeriği ürünler teslim edileceği söylenmesine rağmen ısrarla tarafımıza teslim edilmemiştir. Bu bağlamda kurulan sözleşme karşılıklı feshedilmiştir. Son yapılan görüşmede müvekkilin ödemiş olduğu tutarın tarafımıza iade edileceği bildirilmiş; ancak iade edilmemiştir.

Yukarıda belirtilen anlaşma kapsamında tarafınıza ödenen …… TL tutarın tarafımıza iade edilmesini talep ederiz.

SAYIN MUHATAP,

İş bu ihtarnamenin size tebliğinden itibaren 3 gün içerisinde ödenilen tutarın tarafımıza iade edilmesini, aksi takdirde yasal yollara başvuracağımızı ihtaren tarafımıza bildiririz. ../../2022

İhtar Eden İnşaat Gayrimenkul Emlak ve Taşımacılık Tic. Ltd. Şti. Vekili

SAYIN NOTER;

Üç suretten ibaret olan işbu ihtarnamenin bir suretinin dairenizde saklanmasına, bir suretinin muhataba normal tebliğini ve muhataba tebliğ şerhini havi bir nüshasının tarafıma iadesini, bir nüshasını ise memuriyetinizde muhafazasını saygıyla talep ederim…/../2022

İhtar Eden İnşaat Gayrimenkul Emlak ve Taşımacılık Tic. Ltd. Şti. Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana İncekaş Hukuk - Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle aile, boşanma, ceza, ticaret ve yabancılar hukuku dallarında pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Epistemofili teşhisi bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir