Vasi Tayini Dilekçe Örneği

ADANA NÖBETÇİ SULH HUKUK MAHKEMESİ’NE

 

DAVACI                               : 

VEKİLİ                                 : 

KISITLI ADAYI                  :

TALEP KONUSU                : …………. Hastanesinin Özürlü Sağlık Kurulu tarafından verilen 02.06.2011 tarih ve ……sayılı raporu Özürlü …………. kısıtlanması.

AÇIKLAMALAR                :  

  1. Müvekkilemin annesi olan …… uzun süredir PARKİNSON hastasıdır. Hastalığının zaman içindeki seyri ağırlamış ve neticede müvekkilemin annesi % 93’e varan tüm vücut fonksiyon kaybına uğramıştır.
  2. Müvekkilemin annesinin özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybının % 93 olduğu …….Hastanesinin Özürlü Sağlık Kurulu tarafından verilen 02.06.2011 tarih ve …….. sayılı rapordan da açıkça görülecektir. Rapor örneğini dilekçemiz ekinde sunarız.
  3. Kısıtlı adayı …………..’ın kendi işlerinin müvekkilem tarafından vasi sıfatıyla görülmesini sağlamak üzere dava açmak zorunluluğu doğmuştur.

HUKUKİ NEDENLER       : TMK 408. Maddesi, HUMK ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER        : …… Hastanesinin Özürlü Sağlık Kurulu tarafından verilen …….. raporu, bilirkişi incelemesi ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM             : Yukarıda yazılı nedenlerle Kısıtlı adayı ……… kendi işlerinin müvekkilem tarafından vasi sıfatıyla görülmesini sağlamak üzere müvekkilemin kısıtlı adayı ……..’a Vasi olarak tayinine karar verilmesini mahkemenizden saygılarımla arz ve talep ediyorum. 13.09.2011

Ekler: a- …….Hastanesinin Özürlü Sağlık Kurulu tarafından verilen  sayılı raporu

 

Davacı Vekili

Av. 

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.