Keşif Gününün Belirlenmesi Talebi

Keşif günü için tarihin belirlenmesi talebi nasıl yapılır? Bu yazımızda keşif günü belirlenmesine yönelik talep dilekçesini sizlerle paylaştık.

ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ HAKİMLİĞİNE

Esas No:

Talepte Bulunan Davacı :

Vekili:

Davalı:

Talep Konusu: Keşif günü tayin edilmesi  istemimizden ibarettir.

Açıklamalar

1) Mahkemenizin … tarihli duruşmasında … tarihinde mahkemenizce mahallinde keşif yapılmasına karar verilmiş ardından keşif ertelenmiştir. Fakat keşfin ertelendiği tarih henüz kararlaştırılmamıştır.

2) Dosya kapsamında belirlenen keşif günleri daha önce çeşitli nedenlerle ertelenmiştir. Bu nedenle keşif incelemesinin yapılmaması tarafımızca mağduriyetlere neden olmaktadır.

3) Belirttiğimiz nedenlerle keşif tarihinin belirlenmesini talep etme zorunluluğu hasıl olmuştur.

Sonuç ve Talep :

Yukarıda arzettiğimiz sebeplerden ötürü keşfe çıkılması için mahkemenizce karar alınması ve taraflara tebliğini arz ve talep ederiz.

                                                    Talepte Bulunan Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir