Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Trafik Kazası Sonrası Taraflar Arasında Protokol

PROTOKOL

TARAFLAR:

  1. VEDAT
  2. CELAL
  3. MUHARREM

ARAÇ BİLGİLERİ

ARAÇ SAHİBİPLAKA MARKA/MODELÜRETİM YILIŞASE NUMARASI
Vedat22Renault2016RRE
Celal 33Volkswagen/Passat2018SS

HÜKÜMLER:

  1. Yukarıda kimlik bilgileri yazılı Vedat, Celal  ve Muharrem düzenlenen protokol çerçevesinde anlaşmayı kabul etmişlerdir. İşbu protokoldeki taraflardan Celal araç satıcısı, Vedat kazaya konu alan olan araç sahibi, Muharrem Oktay araç alıcısı olarak adlandırılacaktır.
  2. Protokolün konusu 26.05.2021 Çarşamba günü saat 14:40, Adana mevkiinde meydana gelen 2021/kaza sıra numaralı trafik kazasına ilişkindir.
  • Anlaşma çerçevesinde araç alıcısı Muharrem, yukarıdaki bilgileri yazılı Volkswogen Passat marka/model araç devredilmiştir. Bu devirden kaynaklanan noter ücreti, aracın değer ve pert bedeli Muharrem  aittir. Hiçbir taraf bu bedelleri araç satıcısı Celal’den isteyemez.
  • Protokol çerçevesinde araç alıcısı Muharrem, araç satıcısı olan Celal’in İŞ BANKASI şubesi / TR  İBAN numaralı hesabına 28.05.2021 tarihinde 340.000 TL ödenmiştir.
  • Araç sahibi Celal  işbu protokol çerçevesinde kazaya konu olan araç sahibi Vedat ve araç sürücüsü Furkan’dan  maddi ve manevi tazminat taleplerine gayrikabili rucü olmak kaydıyla rücu ettiklerini kabul ve beyan eder. Kazaya bağlı olarak kusursuz olan taraf kolluktaki ve savcılıktaki tüm şikayetlerinden vazgeçtiğini kabul ve beyan eder. Araç satıcısı Celal’in uğramış olduğu tüm maddi ve manevi zarar tazmin edilmiştir.

Metin Kutusu: ARAÇ ALICISIMetin Kutusu: KAZAYA KONUSU ARAÇ SAHİBİMetin Kutusu: ARAÇ SATICISIİşbu protokol iki nüsha olarak tanzim edilmiş ve birer nüshası taraflara verilmiştir. Yukarıda isimleri yazılı bulunan taraflar hiçbir baskı altında kalmadan kendi hür iradeleri ile Muharrem ve Vedat yukarıda bedel karşılığında zararını gidereceğini, buna karşılık Celal maddi ve manevi tazminat alacaklarından ve savcılıktaki şikayetlerinden feragat ederek protokolü imzalamışlardır. 28.05.2021

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Yorum var.

  1. Noter onayı şart mı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir