Avukatsız Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Örneği

Ağu 12, 2018 | Anlaşmalı Boşanma

Avukatsız bir şekilde anlaşmalı boşanma davası açmak mı istiyorsunuz? Bu tabii ki anlaşılabilir bir durum. Sizlerle en azından yol göstermesi amacıyla bu yazımızda anlaşmalı boşanma dava dilekçesi ve protokolün ne şekilde hazırlanması gerektiği Av. Saim İncekaş tarafından paylaşıldı.

Avukatsız Anlaşmalı Boşanma Dilekçesi Örneği

BOŞANMA DAVASINA ESAS OLMAK ÜZERE MK.166/3.MADDESİ UYARINCA TARAFIMIZ ARASINDA HAZIRLANAN PROTOKOL.

Tarafımca …………….., davalı ……………. (T.C- ……………….) aleyhine açılacak boşanma davasına sunulmak üzere MK.166/3. maddesi uyarınca tarafımızca iş bu protokol düzenlenmiş ve aşağıdaki hükümleri özgür iradelerimizle kabul etmiş bulunmaktayız.

BOŞANMA HUSUSU:

Tarafımızca, müşterek aile birliğinin temelinden sarsıldığını kabul ve beyan ediyoruz, aile birliğinin yeniden kurulmayacağından, şiddetli geçimsizlik nedeniyle BOŞANMAYI tam bir ittifakla kabul ediyoruz.

VELAYET:

Müşterek evlilikten olma 09.06.2008 doğum tarihli, …………… ve 21.02.2013 doğum  tarihli ………………’nın velayetinin (TMK 182. ve 336/2.) anne …………….’ya  verilmesi konusunda mutabıkız.

Kişisel İlişki –Baba İle Müşterek Çocuklar Arasında :

Müşterek çocuklarımız; 09.06.2008 doğum tarihli, …………… ve 21.02.2013 doğum tarihli …………..; dini bayramlarda bayramın 1. günü, sömestr ve yaz tatili de dahil olmak üzere her ayın 1.,2.,3.,4. haftası Pazar günü sabah saat 10.00’dan Pazar günü akşam saat 18.00′e, kadar babaları ile kişisel ilişki kuracak. Belirlenen tarihler haricinde çocukların yatılı yada günü birlik olarak dini bayramlar, sömestr ve yaz tatillerinde davalı baba da kalması söz konu olmayacaktır.

III. NAFAKA:

 09.06.2008 doğum tarihli, ……………. ve 21.02.2013 doğum tarihli …………..’ya ayrı ayrı 250,00’şer TL, toplam da aylık 500,00 TL iştirak nafakasını, her ayın 10’un da ödemeyi davalı baba kabul etmekle, nafaka başlangıç tarihi …………. tarihi itibariyle davalı ………… tarafından ödeme yapılacağı kabul edilmiştir.

Tarafımızca iştirak Nafakası ödemelerinin davalı tarafından, davacı …………..’ya ait olan Yapı Kredi Bankası A.Ş. ……….. No’lu Hesap-……………………..No’lu Iban Numarasına yatırılacağı kararlaştırılmıştır.

Nafaka bedeli her yılın 1 Ocak tarihinde, geçen yılın ÜFE oranında arttırılacak olup; nafakanın arttırılmış haliyle ödeyeceğini davalı baba kabul etmiştir.

Birbirimizden tedbir, yoksulluk nafakası (TMK 169,175) talebimiz bulunmamaktadır. İleride de bu yönde nafaka talebinde bulunamayacağımızı karşılıklı olarak kabul ediyoruz

MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT:

Birbirimizden maddi ve manevi tazminat gerektiren eylem ve taleplerimizin bulunmadığını, şimdi ve ileride de bundan böyle başkaca maddi ve manevi tazminat taleplerimizin (TMK 174) olmayacağını kabul ve ikrar ediyoruz.

TARAFIMIZIN MÜŞTEREK VE AYRI MALLARI İLE MAL REJİMİNİN TASFİYESİNDEN KAYNAKLI MALLARI HAKKINDA: (TMK 218-241)

Birbirimizden karşılıklı olarak herhangi bir katılım veya tasfiye payı, edinilmiş mallara katılım rejiminden veya mal ayrılığından kaynaklı veya maddi katkı, değer artış payı, eklenecek değer payı, kişisel veya edinilmiş mallardan kaynaklı pay vs. karşılıklı olarak hiçbir şekilde ve her nam adı altında olursa olsun birbirimizden maddi hiçbir talepte bulunmayacağımızı özgür iradelerimizle kesin olarak kabul ve ikrar ediyoruz.

Tarafımızca, evlilik öncesinde ve evlilik sırasında edinilmiş bulunan halen kendi adlarımıza olan mal ve haklarımızı, kişisel malvarlıklarımızı, tasfiyeye dahil olabilecek veya tasfiye dışı kalacak tüm malvarlığı değerlerimizi kendi aramızda kıymetlendirip, karşılaştırma, denkleştirme ve dengeleme sonucunda, tüm şahsi, ortak ve aile mal varlığının tarafımızca adilane bir şekilde paylaşıldığını kabul ve ikrar ediyoruz..

Tarafımızca kendi mallarımız olan taşınabilir tüm menkul malları,  ziynet altın alacağı eşyalarını, ev eşyalarını paylaştığımzdan, şimdi ve ileride ortak katılım payı veya her nam adı altında birbirimizden bu yönde maddi talep ve alacak talebi olmayacağını kabul ediyoruz.

YARGILAMA GİDERİ

Karşılıklı olarak yargılama gideri taleplerimiz bulunmamaktadır.

Karşılıklı bir araya gelerek özgür iradelerimizle yukarıda belirtilen hususlarda anlaşmaya varmış olup bu protokol birlikte imza altına alınmıştır. tarih

Onaylarım-Onaylarım

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatlık ve Hukuk Ofisi

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.