Anlaşmalı Boşanma Öne Alım Dilekçesi

ADANA AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİNE

DOSYA NO :

DAVACI :

VEKİLİ :

DAVALI :

VEKİLİ :

KONU : Duruşma gününün öne alınması talebine ilişkindir.

AÇIKLAMALAR:

Sayın Mahkeme huzurunda görülen ve yukarıda esas numarası verilen dava dosyası tarafların boşanmalarına ilişkin olup, 14 tarihinde anlaşmalı boşanma davası olarak açılmıştır. Duruşma gününün mümkün olan en yakın tarihe alınması hususunda tarafların ortak iradesi bulunmakta olup, Sayın Mahkemeden duruşma tarihinin ön bir tarihe alınmasını talep etmekteyiz.

SONUÇ : Yukarıda izah edildiği üzere, Sayın Mahkemenizce verilen duruşma gününün daha erken bir tarihe verilmesini saygılarımızla vekaleten arz ve talep ederiz.

Davacı Vekili

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir