Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Ziynet Alacağı Davasında Düğün Fotoğrafları ve Video Kayıtları İncelenebilir- Yargıtay Kararı

Ziynet Alacağı Davasında Düğün Fotoğrafları ve Video Kayıtları İncelenebilir

Davacı-davalı kadının ziynet talebine yönelik uzman bilirkişi tarafından, dosyaya sunulan düğün fotoğrafları ve video kayıtlan incelenerek 28.04.2008 tarihli rapor düzenlenmiştir. Bu raporda belirtilen ziynetlere yönelik talebin kabulü gerekirken, dava dilekçesindeki davacı-davalı kadının tüm ziynet talebinin kabulü doğru olmadığı gibi, davacı-davalı kadın, ziynetlerin aynen, olmadığı takdirde bedelinin verilmesini talep ettiğine göre mahkemece, aynen iadenin mümkün olmaması halinde ödenecek bedelin açıkça gösterilmesi ve taraflara yüklenen borç ile tanınan hakkın infazda güçlük çıkarmayacak biçimde belirltilmesi gerekirken bu yön gözetilmeden yazılı şekilde hüküm kurulması doğru görülmemiştir. (Y2HD, 28.04.2011, E. 2010/6137, K. 2011/7242.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 15 Mart 2020 16:00

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.