Zilyetliğin Korunması Dava Dilekçesi

ADANA NÖBETÇİ ASLİYE HUKUK ( ) MAHKEMESİNE

DAVACI                                           :

VEKİLİ                                             :

DAVALI                                            :

KONU                                               : Arsaya Yapılan Tecavüzün Önlenmesi ve … TL. Zararın Tazmini İstemi..

AÇIKLAMALAR                             :

1-) Müvekkilim … Market’in sahibidir. Marketin bulunduğu taşınmazda kiracıdır. Müvekkilim taşınmazın bulunduğu arsanın bahçesini de depo olarak kullanmaktadır.

2-) Davalı arsaya bitişik olan arsada inşaat yapmaya başlamış ve inşaatın temel kazısı sırasında arsaya ait olan bahçe duvarı yıkılmıştır. Duvar müvekkilimin arsaya depoladığı gıda maddelerinin üzerine yıkılmış ve bu maddeler kullanılmaz hale gelmiştir. Müvekkilimin zararı toplam olarak … TL.’dir.

3-) Müvekkilim davalıya başvurmasına rağmen karşı taraftan olumlu bir sonuç alamamıştır. Bu nedenle dava açılması zorunlu hale gelmiştir.

HUKUKİ NEDENLER                    : 4721 S. K. m. 983 ve ilgili mevzuat.

HUKUKİ DELİLLER                      : Kira sözleşmesi, keşif,  tanık beyanları ve diğer deliller.

SONUÇ VE İSTEM                         : Yukarıda açıkladığımız nedenlerle, davalının arsaya yapmış olduğu tecavüzün, masrafları davalıya ait olmak üzere kaldırılmasına, …/…/… tarihinden itibaren hesaplanacak kanuni faiz ile birlikte … TL. tazminatın ödetilmesine, yargılama giderlerinin davalıya yükletilmesine,  karar verilmesini Yüce Mahkemenizden saygıyla talep ederim.  …/…/…

Davacı Vekili

Avukat Saim İNCEKAŞ – Adana Avukatı

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 21:35

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.