Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Zararın Giderilmesi İhtarname Örneği

İHTARNAME

 

 

KEŞİDECİ                :   

 

VEKİLİ                      :  

                                                             

MUHATAP               :  

 

KONU                : Muhatap tan alınan yakıt sebebiyle araçta oluşan zararın tazmini talebidir.

 

AÇIKLAMALAR      : 1- Sayın  muhatap, müvekkil … Tic. A.Ş. nin tüm araçları sürekli olarak yakıt alımlarını … Petrol A.Ş’den yapmaktadır. Şirketimiz … plakalı X marka aracı X tarihinde arızanlanmıştır. Uzman Yetkili Servis arızanın zaman içerisinde kullanılan yakıt ile alakalı olduğunu tespit etmiştir.  A.Ş.’den aldığımız sabit olup, arızanın giderilmesi için ödenen 3.277,49 TL’nin tazminini yapmanız gerekmektedir.

2- İhtarın tarafınıza tebliğinden sonra X TL lik zararın tazmin edilmesi, aksi takdirde yasal işlem başlatılacağı, yargılama giderleri ve vekalet ücretinden sorumlu olacağınız ihtar olunur.                                                          

                     Keşideci 

                          Vekili Av.

Sayın Noter; tarafımızdan tanzim edilen işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini, tebliğ şerhini havi bir nüshasının tarafımıza iadesini, bir nüshasının dairenizde muhafazasını rica ederim.

 

                    Keşideci 

                         Vekili Av

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 19:42

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.