Yaşlı Aile Büyüğünü Yaralama ve Hakaret Suçu Şikayet Dilekçesi

May 29, 2020 | Savcılık-Soruşturma

Yaşlı Aile Büyüğünü Yaralama ve Hakaret Suçu Şikayet Dilekçesi

ADANA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI’NA

 

MÜŞTEKİ                  :

ŞÜPHELİLER            :

KONU                          : Kasten yaralama(nitelikli hal), hakaret, tehdit suçlarına ilişkin şikayetimizden ibarettir.

 

AÇIKLAMALAR       :

Ben yaklaşık X yıldan beri küçük oğlum…’nın yanında ikamet etmekteyim. Eşim vefat ettikten sonra mecbur kaldığım için oğlum M, gelinim H ve torunlarımla birlikte yaşamaktayken gelinimden ve torunlarımdan birinden yıllardır şiddet görmekteyim. Yaşlılığımı ve güçsüzlüğümü fırsat bilen gelinim şüpheli H ve torunum şüpheli D  bana yıllardan beri şiddet uygulamakta, beni deli hastanesine yatırmakla tehdit ederek sürekli hakaret ve aşağılamalara maruz bırakmaktalardı. Torunum ve gelinimin şahsıma karşı “delisin sen, ölünü bile görmeye değmez, ağzına sıçtığımın deli karısı seni yatıracağım hastaneye” şeklinde şu an tam hatırlayamadığım türlü hakaretlerine ve küfre maruz kaldım. Oğlum M  ise bu durumlara asla ses çıkartmadan beni koruma ihtiyacı bile duymadan sadece seyirci kalmıştır.

Bu ramazan ayının ortasında yaklaşık on beş yirmi gün önce yediğim yemekten rahatsızlanınca istifra etmek için odadan çıktığımda bu halimi görünce yine bana hakaret ettiler. Yalnızca yemekten dolayı istifra ettim  ve torunum şüpheli D elinde ki telefonu kafama fırlattı fakat denk getiremedi. Sonra sağ omzuma doğru cam su şişesi fırlattı ve şişe omzuma denk gelince kırıldı paramparça oldu, omzum tutuldu ve hala omzumu zor hareket ettirmekteyim. O geceden sonra bu şahıslardan korktuğum için artık kızımın evinde kamaya başladım. Asıl bu işlerin başıma gelmesinin sebebi ise dünürüm Ş’dır. Gelinimin annesi Ş bizde huzur bırakmamıştır.

Yine bu yıl içerisinde aynı şekilde hakaretlerle “ağzına yüzüne sıçarım, seni X’e yatıracağım” gibi beni bezdirene kadar türlü sözlerle rahatsız ettiler, tartıştık. Ardından ben artık dayanamayacak hale geldiğim için kendimi boğazıma ip dolayarak öldürmek istedim. Fakat iki çocuk beni buldu ve engel oldular. Ben artık öz oğlum, gelinim ve  torunumdan bu şekilde muamele görerek yaşamaya dayanamadığım için ölmeyi dahi istedim. Bu düşkün halimi fırsat bilerek bana sürekli zarar vermeye çalışmaktalar. Ben ise zor durumda kalmasınlar diye emekli maaşımı yıllardan beridir gelinime ve oğluma verirken bana bu şekilde eziyet vermeleri çok ağırıma gitmektedir.

Tüm bu nedenlerden dolayı  TCK kapsamında m.86/3-a,b kasten yaralama(nitelikli hal), m.125 hakaret ve tehdit suçlarını işleyen gelinim şüpheli  H  ve torunum şüpheli D’dan davacı ve şikayetçiyim. Gereğinin yapılmasını arz ve talep ederim

HUKUKİ NEDENLER          : TCK , ilgili mevzuat.

SONUÇ VE İSTEM                 : Yukarıda açıklanan nedenlerle şüphelinin cezalandırılması için gerekli soruşturmanın yapılarak hakkında kamu davası açılmasını, saygıyla talep ederim. tarih

 

MÜŞTEKİ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.