Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Yargıtay Tashihi Karar(Karar Düzeltme) Dilekçesi

Yargıtay Tashihi Karar(Karar Düzeltme)

YARGITAY 19. HUKUK DAİRESİ’NE

Sunulmak üzere

ADANA X ASLİYE TİCARET MAHKEMESİ’NE

DOSYA NO:

DAVACI                     :

VEKİLİ                       :

DAVALI                     :

VEKİLİ                       :

KONUSU                    : Hükmün tashihi talebidir.

AÇIKLAMA ve TALEP                  :

Sayın mahkemenizin yukarıda numarası yazılı dosyası ile görülmekte olan davanın Yargıtay incelemesinde gerekçeli kararda belirtilen “sulh ve ödeme makbuzu”nun imzasız olması hasebiyle karardan göz önüne alınmaması gerekirken yargıtay tarafından verilen gerekçeli kararda söz konusu protokol belirtilmiştir.

İşbu nedenle, gerekçeli karardaki maddi hatanın tashihini vekaleten saygılarımla talep ederim. tarih

Av. AD SOYAD

Son düzenleme tarihi 12 Temmuz 2020 12:02

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.