Yargıtay Öncelik Dilekçesi Örneği

Yargıtay Öncelik Dilekçesi Örneği

YARGITAY 1. HUKUK DAİRESİNE

 

DOSYA NO           : 

TEMYİZ EDEN

DAVACI                :

VEKİLİ                  : 

DAVALI                :

KONU                   : 2016/… Esas nolu dosyamızın incelenmesinin hızlandırılması hk.

 

AÇIKLAMALAR  :

 1. Haymana Asliye Hukuk Mahkemesinin .. Esas ve … karar sayılı kararı üzerine hukuka aykırı mahkeme kararının incelenerek bozulması talebiyle 12.05.2016 tarihinde yasal süresi içinde temyiz isteminde bulunulmuştur.
 2. …. esas numaralı dosya şu anda arşivdedir ve incelenmek üzere tetkik hâkimine gönderilmeyi beklemektedir.
 3. Söz konusu dosyadaki uyuşmazlık konusu Ankara ili, Haymana ilçesi, … ada/parsel taşınmaz üzerindeki ortaklığın, Haymana Sulh Hukuk Mahkemesinin … e. Ve … karar sayılı 4.10.2018 tarihli kararıyla satış yolu ile giderilmesine karar verilmiştir. Esas numarsı belirtilen karar kesinleşmiş ve kararın icra aşamasına gelinmiştir.
 4. Satışın gerçekleşmesi ve satıştan elde edilecek gelirin tapudaki hisseleri oranında taraflara dağıtılması durumunda, hakkında yargılama devam eden uyuşmazlık konusu taşınmazın haksız paylaşımı söz konusu olacaktır. Bu husus temyiz incelemesi sonucunda davacının haklı çıkması durumunda telafisi güç ve imkansız zararlar doğmasına neden olacaktır.
 5. Açıklanan nedenlerle satış işlemi gerçekleşmeden taşınmazın malikinin belirlenmesi ve temyiz incelemesinin bir an önce sonuçlandırılması gereği ortaya çıkmıştır.

SONUÇ VE İSTEM             : Arşivde bulunan … esas numaralı dosyanın aciliyet arz etmesi nedeniyle öncelikle incelenmesini arz ve talep ederim.

Av. Saim İNCEKAŞ

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
  Generic placeholder image
  Avukat Saim İncekaş
  Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.