Yargıtay Dosya Akıbetini Sorma Talebi

Kas 20, 2019 | Genel Yazılar

…….. BÖLGE ADLİYE MAHKEMESİ

…… CEZA DAİRESİ HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO                     :

SANIK                              :

VEKİLİ                              :

KONU                               : Temyizden feragat ettiğimiz dosyamıza ilişkin dosya akıbetinin sorulması talebimizden ibarettir.

Sanık müvekkilin yargılandığı Yerel Mahkeme olan …….  Ağır Ceza Mahkemesi, …………… tarihli kararıyla sanık müvekkil aleyhinde uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan ………….. hapis ile …….. TL adli para cezasına hükmetmişti. Yerel Mahkeme’nin bu kararına karşı yaptığımız istinaf başvurumuz sonunda Daireniz ………… tarihli, ………. sayılı kararıyla Yerel Mahkeme hükmü düzeltilerek istinaf başvurumuzun esastan reddine karar verilmişti.

Bunun üzerine ………. tarihli temyiz dilekçemizle temyiz kanun yoluna başvurmuşsak da birkaç gün sonra müvekkil ……… tarafından Dairenize temyizden feragat dilekçesi sunulmuştur. Ancak yine de dosya ……….. tarihinde Yargıtay Başkanlığı’na gönderilmiştir.

Yargıtay Başkanlığı’nın yoğun bir iş yükü olduğu malumunuzdur. Temyizden feragat edilen dosyanın yaklaşık 4 aydır halen Yargıtay Başkanlığı’ndan dönmemesi nedeniyle sanık müvekkilin hükmü kesinleşememekte ve ……….. Açık Ceza İnfaz Kurumu’na geçebilecekken …….. E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda mecburen kalmaya devam etmektedir.

Sanık müvekkilin temyizden feragat ettiği dosyasının halen dönmemesi nedeniyle sanık müvekkil halen kapalı cezaevinde kalmaktadır. Bu nedenlerle, temyizden feragat edilen Daireniz dosyasının akıbetinin Yargıtay Başkanlığı’ndan sorulmasına karar verilmesini bilvekaleten saygılarımızla arz ve talep ederiz.

                                                                                                                                                                                                                               Sanık
Vekil – Adana Avukat Saim İNCEKAŞ

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Vasiyetname Nasıl Okunur ve Yorumlanır

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank