Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Yanlış Yazılan Ada-Parselin Düzeltilmesi

Sahibi olduğunuz taşınmazın ada ve parsel numaralarının yanlış yazılmış olduğunu farkettiniz, bu durumda ne yapılabilir?

Kişiler yıllarca maliki oldukları taşınmazlarını kadastrodan sorgulattıklarında kendi tapu kayıtlarında yazan ada parsel ile gerçekte maliki oldukları taşınmazın uyuşmadığını görebilmektedirler.

Hatalı Parsel Numarası

Parsel numarası hatalı olarak yazılmış ise bu hata ölçü krokisi üzerinden düzeltilecektir. Malikin kuruma başvurarak düzeltme yapılmasını talep etmesi yeterli olacaktır. Bu düzeltme sonrası ise Medeni Kanun 1019. maddesi uyarınca diğer maliklere de haber verilmelidir.

Adana Avukat Saim İncekaş -Tapu Avukatı

Son düzenleme tarihi 23 Şubat 2020 22:17

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.