Siteden ayrılmadan önce tarafımca yazılan site içi arama motorunu deneyin.

Amerika’da İşsizliğe Rağmen Son 34 Yılın En Düşük İflas Oranı

ABD'de iflas oranları azaldı
ABD’de iflas oranları azaldı

Şahıs şirketleri ve küçük işletmelerin iflas başvurusu, Covid-19 salgınının neden olduğu rekor seviyedeki işsizliğe rağmen Amerika’da 2020’de keskin bir şekilde düştü.

Amerika’da bugüne dek iflas başvuruları ile toplumda yaşanan krizler paralel bir orantı sergilemişti. Ancak son dönemde işsizliğin artmasına rağmen iflas bildirimi sayısının düşüklüğü ters bir orantı sergiledi.

Amerika’da 2020 yılında bir önceki yıla göre işsizlik %3 oranında artarak %6 oranına ulaştı. İşsizlik artışında işyerlerinin işçi çıkarmaları etkili oldu.

ABD geçen yıl Büyük Buhran’dan bu yana en yüksek işsizlik oranlarını kaydetmiş olsa da, bu hafta ABD Mahkemeleri İdari Ofisi tarafından yayınlanan bir rapor, iflas başvurularının sayısının gerçekten önemli ölçüde azaldığını gösteriyor.

Perşembe günü yayınlanan rapora göre, iflas davaları 2019’dan 2020’ye% 29,7 düştü. Rapora göre, toplam iflas davası sayısı, yalnızca 530.438 iflasın yapıldığı 1986’dan bu yana en düşük seviyede yer aldı.

İflas hukuku uzmanları ve bazı medya raporları, iflas başvurularında bir artış beklemelerine rağmen bu beklentileri tam tersine çıktı.

Amerika Barolar Birliği, “İnsanların aldıkları kararlarda ihtiyatlı olmaları gerekiyor,” diye uyardı, “Tüketici davaları arttığında, az deneyimli avukatların hızlı para kazanmak amacıyla iflas uygulamasına yöneldiği gözlemlenmektedir” İflas bildiriminde bulunmayı düşünen kişilerin bu alanda deneyimli profesyoneller aramasının önemli olduğunu söyleyerek, Ulusal Tüketici İflas Avukatları Birliği üyesi hukukçularla çalışmayı tavsiye ediyor.

ABD'de iflas oranları azaldı

Yazar Hakkında: Avukat Saim İncekaş

Saim İncekaş, Adana Barosu'na kayıtlı bir avukattır. 2016 yılından bu yana Merkezi Adana'da bulunan ve kurucusu olduğu İncekaş Hukuk Bürosu'nda çalışmaktadır. Yüksek lisans derecesi ile hukuk eğitimini tamamladıktan sonra bu alanda birçok farklı çalışma yürütmüştür. Özellikle aile hukuku, boşanma, velayet davaları, çocuk hakları, ceza davaları, ticari uyuşmazlıklar, gayrimenkul, miras ve iş hukuku gibi alanlarda uzmandır. Saim İncekaş, sadece Adana Barosu'nda değil, aynı zamanda Avrupa Hukukçular Derneği, Türkiye Barolar Birliği ve Adil Yargılanma Hakkına Erişim gibi dernek ve kuruluşlarda da aktif olarak görev almaktadır. Bu sayede, hukukun evrenselliği konusundaki farkındalık ve hukuk sistemine olan güveni arttırmaya yönelik birçok çalışmada yer almaktadır. Randevu ve Ön Görüşme İçin WhatsApp Üzerinden Hemen İletişime Geçin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir