Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerini yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Yabancı mahkemece kendi usulüne uygun tebliğ yapılması yeterlidir- Yargıtay Kararı

Yabancı mahkemece kendi usulüne uygun tebliğ yapılması yeterlidir

Adalet Bakanlığından gelen belgelerin incelenmesinde davalıya yabancı mahkemece usulüne uygun tebliğ yapıldığı anlaşılmaktadır. Mahkemece bu husus değerlendirilerek sonucu uyannca bir karar verilmesi gerekirken, eksik tahkikatla karar verilmesi bozmayı gerektirmiştir. (Y2HD, 24.10.2011, E. 2011/2847, K. 2011/16661.)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 24 Nisan 2020 10:24

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.