WORDPRESS’TE YAZILARI İKİ KENARA YASLAMA

May 9, 2017 | Genel Yazılar

WORDPRESS’TE YAZILARI İKİ KENARA YASLAMA

Selamlar, bugün hukuk hayatı dışından bir başlıkla sizlerleyiz. Günümüzün en çok kullanılan web site altyapısı olan WordPress’te ‘yazıları iki kenara yaslama’ usulüne anlatacağım. Bunun için 2 ayrı yol göstereceğim sizlere. Öncelikle basit olanından başlayalım.

1) ALT + SHIFT + J tuş kombinasyonlarına birlikte bastığınız taktirde henüz yayımlamamış olduğunuz postunuz otomatik olarak iki yana yaslanacaktır. Bu günlük yazı paylaşımlarında, kişisel bloglarda kullanışlıdır.

2) Bu yöntemde ise gün içinde çok sayıda paylaşım yapılan bir sayfamız olduğunu düşünelim. Sitede var olan tüm gönderilerdeki yazıların iki yana yaslanması için biraz kod kısmıyla ilgilenmemiz gerekecektir.

Öncelikle WordPress admin panelinize girerek Görünüm–Düzenleyici’ye giriş yapın.Karşınıza sitenizin php dosyaları açılacaktır.Bu dosyalar arasından style.css dosyasını seçin.Style.css dosyası içinde CTRL+F yaparak öncelikle sayda içerisinde arama kutucuğunu açın ve kutucuğa (style.css kodlayandan kodlayana değişecektir) #content veya #post yazarak aratın.Bulduğunuz satırın sonuna ise şu kodu ekleyin:

Body{
 
Textalign:justify;
 
}
 
Başka yazılarda görüşmek üzere!! Aklınıza takılanlara aşşağıda yorum olarak sorabilir, mail adresimden de ulaşabilirsiniz.

Avukat Saim İncekaş, kurucu sıfatıyla Adana İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000’den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır.

Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9
E-posta: av.saimincekas@gmail.com
Telefon: 0534 910 97 43 
WhatsApp üzerinden iletişim için tıklayınız.
Telegram üzerinden iletişim için tıklayınız.

Avukat Saim İNCEKAŞ

Kurucu & Yönetici Avukat, Adana Avukat ve Hukuki Danışmanlık Bürosu

0 Yorum

Bir İçerik Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haftanın Özlü Sözü

“Bir saat adaletle hükmetmek, bir sene ibadet etmekten daha hayırlıdır.”  Hz. Muhammed(Hadis-i Şerif)

Kategoriler

Hukuki uyuşmazlıklarınız için avukata danışın!

blank

error: Uyarı: Sadece üyeler bu işlemi gerçekleştirebilir.