WORDPRESS’TE YAZILARI İKİ KENARA YASLAMA

WORDPRESS’TE YAZILARI İKİ KENARA YASLAMA

Selamlar, bugün hukuk hayatı dışından bir başlıkla sizlerleyiz.Günümüzün en çok kullanılan web site altyapısı olan WordPress’te ‘yazıları iki kenara yaslama’ usulüne anlatacağım.Bunun için 2 ayrı yol göstereceğim sizlere.Öncelikle basit olanından başlayalım.

1)ALT + SHIFT + J tuş kombinasyonlarına birlikte bastığınız taktirde henüz yayımlamamış olduğunuz postunuz otomatik olarak iki yana yaslanacaktır.Bu günlük yazı paylaşımlarında, kişisel bloglarda kullanışlıdır.

2)Bu yöntemde ise gün içinde çok sayıda paylaşım yapılan bir sayfamız olduğunu düşünelim.Sitede var olan tüm gönderilerdeki yazıların iki yana yaslanması için biraz kod kısmıyla ilgilenmemiz gerekecektir.

Öncelikle WordPress admin panelinize girerek Görünüm–Düzenleyici’ye giriş yapın.Karşınıza sitenizin php dosyaları açılacaktır.Bu dosyalar arasından style.css dosyasını seçin.Style.css dosyası içinde CTRL+F yaparak öncelikle sayda içerisinde arama kutucuğunu açın ve kutucuğa (style.css kodlayandan kodlayana değişecektir) #content veya #post yazarak aratın.Bulduğunuz satırın sonuna ise şu kodu ekleyin:

Body{
 
Textalign:justify;
 
}
 
Başka yazılarda görüşmek üzere!! Aklınıza takılanlara aşşağıda yorum olarak sorabilir, mail adresimden de ulaşabilirsiniz.
Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.