Bir Sayfa Seçin

WORDPRESS’TE YAZILARI İKİ KENARA YASLAMA

WORDPRESS’TE YAZILARI İKİ KENARA YASLAMA

Selamlar, bugün hukuk hayatı dışından bir başlıkla sizlerleyiz.Günümüzün en çok kullanılan web site altyapısı olan WordPress’te ‘yazıları iki kenara yaslama’ usulüne anlatacağım.Bunun için 2 ayrı yol göstereceğim sizlere.Öncelikle basit olanından başlayalım.

1)ALT + SHIFT + J tuş kombinasyonlarına birlikte bastığınız taktirde henüz yayımlamamış olduğunuz postunuz otomatik olarak iki yana yaslanacaktır.Bu günlük yazı paylaşımlarında, kişisel bloglarda kullanışlıdır.

2)Bu yöntemde ise gün içinde çok sayıda paylaşım yapılan bir sayfamız olduğunu düşünelim.Sitede var olan tüm gönderilerdeki yazıların iki yana yaslanması için biraz kod kısmıyla ilgilenmemiz gerekecektir.

Öncelikle WordPress admin panelinize girerek Görünüm–Düzenleyici’ye giriş yapın.Karşınıza sitenizin php dosyaları açılacaktır.Bu dosyalar arasından style.css dosyasını seçin.Style.css dosyası içinde CTRL+F yaparak öncelikle sayda içerisinde arama kutucuğunu açın ve kutucuğa (style.css kodlayandan kodlayana değişecektir) #content veya #post yazarak aratın.Bulduğunuz satırın sonuna ise şu kodu ekleyin:

Body{
 
Textalign:justify;
 
}
 
Başka yazılarda görüşmek üzere!! Aklınıza takılanlara aşşağıda yorum olarak sorabilir, mail adresimden de ulaşabilirsiniz.

May 9, 2017 | Genel | 0 yorum

Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş

Adana İncekaş Hukuk Bürosu

Avukat Saim İncekaş. Adana’da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla İncekaş Hukuk ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. 

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Yazı içi yorum
Tüm yorumları göster

Şanslı Söz

“İnsan; Avukatı, tutacağı herhangi bir işin istikbalini gösteren ışığı, düştüğü herhangi bir felaketin kurtarıcısı, bir hayatı karanlık görmekten doğan ümitsizlik buhranlarının gidericisi; yaralanan yüreğinin dermanı, kırılan izzeti nefsinin tamircisi, tehlikede gördüğü hayatının koruyucusu tanır”.
(Refik İnce, Avukat, İzmir Barosu Dergisi, Y. 1935, S. sh. 19)

Dünya Dilleri

BİR YORUM-SORU-CEVAP BIRAKIN!

Sayfanın alt kısmından konu ile alakalı yorum-soru-cevap-düzeltmelerinizi iletiniz.

AvukatBirlik.Com’a katılın!

Kolektif bir mecra olan avukatbirlik.com yeni nesil sosyal medya, makale, forum ve hatta ticaret konularında avukatların kendisini ifade edebileceği ve bir parçası olabileceği dinamik bir alan.

avukatbirlik.com – Tıklayınız