Aklınıza takılan başka detaylar mı var?

Günlük 10.000'i aşkın ziyaretçisi olan hukuk forumunda sorularınızı gündeme getirebilirsiniz.

HUKUK FORUMU

Yorum yaparak bilgiyi çoğaltın!

Yazıyı okumanızın ardından konuyla alakalı fikir, düşünce, gelişme veya düzeltmelerinizi yorum kısmında belirtebilirsiniz. Bu sayede konuyla ilgili gelişmelerden e-posta yoluyla haberdar olur ve yenilikleri takip etme şansı yakalarsınız.

Velayetten feragat istemi aile mahkemesi tarafından değerlendirilmelidir- Yargıtay Kararı

Velayetten feragat istemi aile mahkemesi tarafından değerlendirilmelidir

Davacı Nurten Yıldız 12.08.2014 tarihli dilekçesinde velayet kendisine verilmiş ise de müşterek çocuk Meryem’in velayetini istemediğini, velayetin yeniden düzenlenerek babaya verilmesini ve çocukla kendi arasında şahsi münasebet düzenlenmesini istemiş, davalı Kenan Yıldız 13.08.2014 tarihli dilekçesinde velayetin kendisine verilmesi talebini tekrarlamıştır.

Tarafların bu açıklamaları dikkate alınarak, duruşmaya çağrılıp bizzat beyanları da alınmak suretiyle velayet yönünden deliller ve tarafların beyanları birlikte değerlendirilip sonucu uyarınca karar verilmek üzere hükmün bozulması gerekmiştir. (Y2HD, 03.09.2014, E. 2014/4514, K. 2014/16410)

Kaynak: https://www.yargitay.gov.tr/

Son düzenleme tarihi 22 Nisan 2020 20:17

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Kayalıbağ, Ziya Algan İş Merkezi, Turhan Cemal Beriker Blv. No:9 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.