Vekillikten İstifa Edildikten Sonra Gelen Tebligatı İade Etmek

Vekil olunan dosyadan istifa edilmesine rağmen vekile gelen tebligat usule aykırıdır. Böyle bir durumda vekil bir dilekçe ile tebligatı iade ederek durumu açıklamalıdır.


NÖBETÇİ ASLİYE CEZA MAHKEMESİ

KANALI İLE

ASLİYE CEZA MAHKEMESİ

SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

 

DOSYA NO:

KONUSU                               : Ek karara ilişkin tebligatın ……………ADINA VEKİLLİK GÖREVİMİZİN SONA ERMİŞ OLMASI NEDENİ İLE iadesi hakkında.

 AÇIKLAMALAR                 :

     

                                  Yukarıda dosya numarası belirtilen Sayın Mahkemeniz dosyanızda sanık …………… adına vekilliğimiz dilekçemiz ekinde de sunduğumuz üzere, ……….Noterliği’nin …………. tarih ve ………… yevmiye numaralı istifanamesi ile vekillikten istifa etmiş bulunmamız nedeniyle sona ermiş ve istifamız ilgili sanığa tebliğ edilmiştir. Söz konusu istifaname tebliğ şerhini de ihtiva etmektedir.

                                   Açıklanan bu nedenle Sayın Mahkemenizce tarafımıza gönderilen ve sehven tebliğ alınmış bulunan ek karara ilişkin tebligat tarafımızca iade edilmekte olup, sanığa bizzat tebliğini saygılarımla arz ve talep ederim……………

 

Av.

Eki:1- Ek karara ilişkin tebligat.

       2-

Bu makaleyi sosyal medyada paylaşarak sitemize katkıda bulunabilirsiniz.
    Generic placeholder image
    Avukat Saim İncekaş
    Avukat Saim İncekaş Avukatlık Ofisi'nde kurucu avukat.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oy, puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr Türkçe
X
error: Uyarı: Sağ tıklamak için üye olabilirsiniz !! Üye olabilmek için tarafımızdan referans kodu almanız gerekmektedir.