Vekaletnamenin Fotokopisini Sunabilir Miyim?

Merhaba sayın meslektaşlarım, müvekkilim il dışından adıma vekaletname düzenletti. Boşanma davasında acilen işlem yapmalıyız ve bu vekaletnamenin şuanda bende sadece whatsapp üzeriden gönderilmiş görüntüsü var. Görüntü okunaklı sayılır. Bu görüntünün çıktısını alıp aslı gibidir yaparak sunmamda sakınca var mıdır?

Vekaletnamenin fotokopisini Avukatlık Kanunu çerçevesinde “Aslı Gibidir” yaparak herhangi bir kuruma veya mahkemeye sunabilirsiniz. Bu fotokopiden kasıt taranmış hali değildir. Öyle ki bazı zamanlar telefon kamerasından çekilmiş vekaletname görüntü çıktısı dahi sunduğum oldu.

Son düzenleme tarihi 26 Haziran 2020 20:56

Paylaş
Avukat Saim İncekaş

Avukat Saim İncekaş. Adana'da ikamet etmektedir. Kurucu sıfatıyla kendisine ait Adana Avukatlık ve Danışmanlık Bürosunda çalışmalarına devam etmektedir. Ceza Hukuku, Medeni-Boşanma-Aile Hukuku, Bilişim Hukuku avukatlığı ana çalışma dallarıdır. Özellikle boşanma ve ceza avukatlığı üzerine pratik ve deneyim sahibidir. Bu alanlarda 5.000'den fazla yazı ve makalesi bulunmaktadır. Adres: Turhan Cemal Beriker Blv. No:7, Ziya Algan İş Merkezi Kat:5 Daire:41 E-posta: av.saimincekas@gmail.com Telefon: 0534 910 97 43

Bir yorum bırakın

E-posta adresiniz gizli tutulacaktır.